Czytam, więc jestem - akcja czytelnicza

Dziś recenzji nie będzie! 
Jednak nie odejdę od tematu książek. Zostałam ostatnio poproszona o zapoznanie się z akcją czytelniczą portalu http://wloclawskie24.pl - "Czytam, więc jestem", która jak się pewnie domyślacie ma na celu promowanie czytelnictwa. Akcja rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku.
Osobiście doskonale rozumiem przyczyny jej powstania. Ostatnio pewna osoba uświadomiła mi, jakie mam szczęście, że moi znajomi i przyjaciele czytają książki. Dzięki temu możemy wymieniać się spostrzeżeniami, wybitnymi tytułami, książkami i oczywiście dyskutować o wszystkim, co z tym związane. Ledwo mogłam uwierzyć, że to zjawisko nie jest powszechne. Uzmysłowiono mi, że wiele ludzi nie ma wśród swoich znajomych moli książkowych, ponieważ ludzie nie mają już ani czasu, ani ochoty na czytanie. Dodatkowo zrozumiałam, że na naszym rynku wydawniczych jest masa książek, wśród których początkujący czytelnik może się pogubić, wziąć do ręki słabą książkę i zrazić się do czytania. Z tych i wielu innych powodów powinniśmy ostro zabrać się za siebie i wziąć udział w akcji, której ideę najlepiej odda fragment z głównego artykułu, który ukazał się na łamach portalu w grudniu ubiegłego roku:

"Celem akcji jest zaprezentowanie naszym Autorom i Czytelnikom ciekawych książek, wskazanie takiej literatury, która bawi, wzrusza, zmusza do głębszej refleksji. Chciałabym, abyśmy zachęcali do sięgnięcia po konkretne książki. Jestem pewna, że każdy z Was sięgnął w swoim życiu po książkę, która zapadła w Waszej pamięci, przywołała wspomnienia, zmieniła spojrzenie na życie. Zrecenzujcie je!"
Zdaję sobie sprawę, że niemal wszyscy czytelnicy mojego bloga są miłośnikami literatury, więc nie ma tutaj za bardzo kogo przekonywać do spędzenia czasu na nasz ukochany sposób, bo i tak już to robicie. Ale tu pojawia się niespodzianka! Poza niewątpliwą przyjemnością podzielenia się z większą ilością osób naszymi ulubionymi pozycjami książkowymi, możemy dodatkowo zgarnąć nagrodę w postaci... książek, bo jakżeby inaczej! Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie TU i TU, choc w tym ostatnim artykule podają termin zgłoszeń do 23 Marca, nie przejmujcie się tym. W ramach drugiej odsłony recenzje można publikować do 31 Kwietnia.

Przyznam, że informacja trafiła do mnie w idealnym momencie, czyli gdy byłam w trakcie czytania książki "Ja, diablica". Jest to jedna z lepszych książek, jakie udało mi się przeczytać, a w dodatku polskiej autorki Katarzyny Miszczuk, dlatego też jej recenzję opublikuję w ramach akcji "Czytam, więc jestem". Kto wie, może dzięki temu więcej osób sięgnie po tą pozycję lub tak, jak ja uwierzy w zdolności polskich autorów.