Kwietniowe nowości


Tytuł: Anioł Stróż. Cherub
Autor: Muchamore Robert
Wydawca: Egmont 
Data premiery: 2013-04-17
Opis: Ethan Aramow może liczyć na Ryana Braskera, który już nieraz wyciągał go z tarapatów. Uważa go nawet za swojego anioła stróża. Nie wie jednak, że przyjaciel jest tak naprawdę młodym agentem CHERUBA. Rodzina Aramowów zarządza imperium przestępczym obracającym milionami dolarów. Zadaniem Ryana jest zniszczenie tej organizacji. Czy uda mu się wypełnić misję, nie rujnując jednocześnie życia Ethanowi?
Tytuł: Reckless - Nieustraszony

Autor: Cornelia Funke
Wydawca: Egmont 
Data premiery: 2013-04
Opis: Na Jakubie Recklessie ciąży Klątwa Czerwonej Nimfy – ćma, którą chłopak nosi na sercu, już wkrótce ugryzie po raz ostatni,
ucinając nić jego życia. Jakub wraz z wierną Lisicą muszą znaleźć antidotum. Ale ani woda z zaczarowanej studni sułtana, ani
krew nordyckiego dżina nie pomagają. Jedyna nadzieja w legendarnej kuszy, niebezpiecznej broni, zdolnej jednym strzałem
unicestwić całe armie lub ożywić zmarłego.
Rozpoczyna się wyścig z czasem, bowiem kuszy szuka również jeden z najlepszych łowców skarbów – goyl Neron…

Drugi tom baśniowego cyklu o świecie za lustrem, magicznym miejscu, w którym żyją postacie z baśni braci Grimm i
angielskich legend.

~~~~~~~~
Dodatkowo pojawił się fragment (dostępny tu) najnowszej książki Richarda P. Evansa „Michael Vey Więzień celi 25”, o której informowała już jakiś czas temu (trailer tutaj). 

~~~~~~~~
Na sam koniec mam wiadomość, dla tych, którzy czytali lub chcą przeczytać książkę Krzysztofa Bieleckiego "Rekonstrukcja". Autor zamieścił suplement do "Rekonstrukcji", w którym można znaleźć kilka porad odnośnie tego, w jaki sposób warto było czytać tę książkę, a także garść dodatkowych wyjaśnień rozwiewających niektóre wątpliwości na temat fabuły. Można go znaleźć Tutaj.