Mary Janice Davidson - Nieumarła i Bezrobotna

Tytuł:  Nieumarła i Bezrobotna
Autor: Mary Janice Davidson
Wydawnictwo:  Amber 
Data wydania: 2011
Kategoria: Paranormal  romance
ISBN:  978-83-241-3990-3
Ilość stron: 256"Seks w wielkim mieście w wampirycznym wydaniu
Ciąg dalszy seksownej i zabawnej Nieumarłej i niezamężnej z list bestsellerów „The New York Times” i „USA Today” z nietypową wampirzycą, która woli designerskie buty od smaku krwi, choć została – jak na złość – Królową Wampirów
W pierwszym tomie Betsy Taylor, nieco roztrzepana singielka, której największą pasją są drogie buty, została zmieniona w wampira. Ale nawet jako świeżo upieczona Królowa Wampirów nie zamierza rezygnować ze swojej przyjemności. Znajduje pracę w ekskluzywnym sklepie z butami i jest w siódmym niebie - dopóki ktoś nie zaczyna zabijać jej poddanych. Królowa musi coś z tym zrobić i znów prosić o pomoc nieziemsko pociągającego nieumarłego, który bardzo działa jej na nerwy."

Myślałam trochę co mogę napisac o tej książce. Nie dawno opisywałam swoje wrażenia po pierwszej części, a skoro druga również trzyma poziom to przecież nie będę opisywała znowu stylu, postaci itd. Więc uznajmy, że to nie będzie recenzja, a jedynie krótka opinia. W drugiej książce Betsy dalej nas zaskakuje swoimi pomysłami, osobowością i czynami. Ogólnie zacznę od tego, że zaczyna pracę w sklepie z butami - Królowa Wampirów sprzedająca buty - wierzyć się nie chce ;) Jej małżonek jest tym faktem zszokowany, jednak rozpraszają go trochę jacyś tajemniczy pogromcy wampirów krążący po mieście. Później co prawda zaprzyjaźniają się z królową, ale dalej nie wiadomo kto chce śmierci wampirzych poddanych. 
Przeczytałam ją szybko i towarzyszyły mi niepohamowane wybuchy śmiechu :) Teraz smuci mnie jedynie, że nie wiem ile mam czekac na kontynuacje oraz że ciężko będzie znaleźć książkę, która jej dorówna humorem i lekkością. 


Ocena: 5 + / 6