Przepis na Ciacho, czyli jak stworzyć Bohatera Idealnego


Gosiarella i eM przygotowały dla Was genialny przepis na bohatera, do którego damska część publiczności, będzie wzdychać, pięknie się uśmiechać, robić maślane oczka, a nawet śnić o nim po nocach! Jeśli są na sali twórcy fikcyjnych światów, wyciągnijcie notesiki, przygotujcie zapas długopisów i uważnie notujcie rady eM i Gosiarelli by dać im w przyszłości powód do ochów, achów i kłótni, która pierwsza go zaklepała. Z kolei, jeśli jesteście odbiorcami, sprawdźcie, czy podane składniki pasują do Waszych ciasteczek!

Gosiarella i eM zaklepały wieluuuu mniam mniastych fikcyjnych bohaterów by w spokoju do nich powzdychać, bez zbędnej rywalizacji między sobą. Niestety eM jest szybsza niż Speedy Gonzales, dlatego w jej kolekcji jest znacznie więcej ciasteczek (to powoduje pobudkę zielonookiego potwora przy budzie Gosiarelli). Skoro eM jest taka mądra to niech spróbuje ich wymienić!


Zaklepańcy eM
Gdyby eM potrafiła wymienić wszystkich swoich zaklepańców, świadczyłoby to o tym, że eM ma doskonałą pamięć. Niestety, to nie jest prawda. Po za tym, gdyby eM miała wszystkich wymieniać, to nie starczyłoby ani miejsca, ani czasu. 
Dobra, eM wie, że Gosiarella
(i wszyscy inni) chcą posłuchać (i popatrzeć!), dlatego powie o kliku, którzy ostatnio u niej goszczą.
Elijah z The Originals, Bash z Reign, Stiles (och, biedny Stiles!) i Isaac z Teen Wolfa, Jem z Diabelskich Maszyn, Damon z Pamiętników Wampirów, Peeta z Igrzysk Śmierci.


Więcej w tym momencie eM nie pamięta.I żadnych skarg nie przyjmuje!
To zaklepywanie, to naprawdę ciężka sprawa!

Ostatnio eM tak sobie o tym myślała i stwierdziła, że całe to szaleństwo wynika z tego, że większość przedstawicielek płci żeńskiej lubi tych samych bohaterów fikcyjnych. Nawet eM już jakiś czas temu próbowała przewidzieć kto będzie na topie w nowym sezonie serialowym. 
Sama była zaskoczona, że chyba jej się to udało zrobić.
Czyżby istniał przepis na bohatera, którego kobiety będą uwielbiały?


Gosiarella ma Logana i Weevila z „Weroniki Mars”, Romana z "Star Crossed", Aleka z "Dziewięciu żyć Chloe King" oraz Beletha z „Ja, Diablicy”, ale nigdy (NIGDY!) nie wybaczy eM zaklepania Basha i Damona! Niemniej Gosiarella święcie wierzy, że istnieje przepis na bohatera, godnego zaklepania, tylko nie wszyscy go znają. Nie lękajcie się! Gosiarella i eM postanowiły przeprowadzić małe śledztwo by poznać sekrety łamaczy niewieścich serc!
Zaklepańcy Gosiarelli
eM jest stworzeniem krótkowzrocznym, które potrzebuje większej dawki doznań estetycznych, dlatego musicie chwilę poczekać aż znajdzie swoje okulary.
Zacznijmy od wyglądu.
Z tego co eM zaobserwowała większość z takich bohaterów ma bardzo charakterystyczny element stroju z którym się nie rozstaje. Szalik, płaszcz, idealnie skrojony garnitur, skórzana kurtka.
(Ktoś zgadnie o kim eM pisze?)
Kto nie zwrócił na to uwagi, niech pierwszy rzuci...
Czymś.W pierwszej kolejności Gosiarella dostrzega historię bohatera. Smutne dzieciństwo i dysfunkcyjna rodzinka dodaje postaci kilka punktów. Bohater po prostu nie może mieć kochającej rodziny! To by była zbrodnia przeciwko ludzkości! Przykłady? Bash (bękart, wychowujący się w cieniu brata, w zamku Królowej, dla której już sama jego obecność jest przypomnieniem o niewierności mężusia), Logan (ojciec morderca, matka samobójczyni, siostra łasa na jego kasę), Issac (maltretowany przez ojca), nawet cud chłopak Eljaha (ojciec próbuje go zabić, matka nie lepsza, a jego bratem jest Klaus Gad Demyt!) Nie wierzycie? Wybierzcie jednego bohatera, którego uwielbiacie i zastanówcie się nad jego przeszłością. Macie kogoś? Gosiarella nie widzi rąk w górze, dlatego zakłada, że niechętnie przyznajecie jej racje. Nie róbcie smutnej miny, ponieważ to odbija się na ich genialnych charakterach!


No i eM wyszła na płytką osóbkę, której tylko wygląd w głowie. Już się poprawia!
Gosiarella bardzo dobrze prawi. Historia, która kryje się za bohaterem jest bardzo ważna, bo to ona ukształtowała go takiego jakim jest i jakim go kochamy. Z obserwacji naukowych wynika, że ciężka sytuacja może stworzyć kogoś, kogo można opisać na skali, na której po jednej stronie będzie bad boy, a po drugiej słodki, kochany chłopak, którego chce się przytulić.
 
Środek skali jest również dozwolony. Ba! Najlepsi bohaterowie potrafią łączyć te dwie cechy w jednym momencie.
 
A wiecie co ich jeszcze łączy? Najlepsza broń na zło tego świata. Sarkazm.
 

Kim byłby Damon bez swoich jednozdaniowych tekstów, które weszły do powszechnego użytku?
Sama Królowa Szkocji zauważyła sposób w jaki Bash się odzywa.
A Teen Wolf bez Stilesa byłby bardzo, bardzo poważnym i smutnym serialem.

Jak eM słusznie zauważyła, idealni bohaterowi, wręcz ociekają ironią i czarnym humorem! Cięte riposty i ich bezpardonowość, sprawiają, że Gosiarella aż podskakuje z radości i robi maślane oczka. To wszystko dodaje zarówno facetowi, jak i całemu dziełu, pazura! W tym wszystkim jest jednak równowaga. Najlepsi z najlepszych doskonale zdają sobie sprawę, że pazury trzeba schować przy bliskim im osobach. Przy swoich wybrankach serca stają się wrażliwi i podatni na zranienia, co jest tak słodkie, że Nutella wymięka! To ich bezgraniczne oddanie, przekładanie JEJ ponad siebie! I cały tragizm miłości, zarówno tej spełnionej, jak i nie spełnionej. Hormony szaleją (ich, nie Gosiarelli), emocje przebijają sufit (Gosiarelli, nie ich). Przyznajcie, że gdy Ci źli psychopaci robią smutne oczęta to każda z was chciałaby go przytulić i pogłaskać po bujnej czuprynce. Gosiarella dodatkowo marzy by przypiąć ich sobie do kluczy w formie breloczka! No już, niech któryś do Gosiarelli przyjdzie. Gosiarella się zaopiekuje.

A jakby Gosiarella była bardzo zajęta, to pamiętajcie, że eM też ma dużo miejsca dla Was w swoim malutkim, złośliwym serduszku!
Dla Was i dla Waszych przyjaciół.
 Dzieciaczki wy nasze, dziś poznaliście połowę składników potrzebnych do stworzenia bohatera, dla którego Gosiarella i eM straciłyby głowę i biły się o to, która pierwsza go zaklepie. Jutro u eM pojawi się kontynuacja „Why so serious?” W między czasie napiszcie Gosiarelli o swoich ulubionych bohaterach i za co ich kochacie? Gosiarella jest przekonana, że dla kogoś straciłyście głowę (męska część publiczności proszona o charakterystykę fikcyjnych kobiet idealnych).

Pamiętajcie don't be serious!
Buziaki