Looking For Anything Specific?

Header Ads

Beth Fantaskey - Przyrzeczeni


Aranżowane małżeństwo? Jeśli wiek XX już dawno za nami i nie mieszkamy w Indiach to znaczy, że nasza reakcja na słowa obcego mężczyzny o wspólnym ślubie, bo tak postanowili nasi rodzice, jest jedna: pogonienie psychopaty!

Jessica jest przeciętną, amerykańską nastolatką. Chodzi do liceum, ma zwariowanych rodziców wegetarian, a także jest zakochana w w koledze - Jake'u. W pewnym momencie w jej miasteczku pojawia się uczeń z wymiany międzynarodowej. Jednak szybko okazuje się, że w rzeczywistości Lucjusz Vladescu jest rumuńskim księciem, który przyjechał do Stanów Zjednoczonych by poznać swoją narzeczoną, którą jest Anastazja. Bez zbędnych ceregieli wyjaśnia Jessice-Anastazji, że jej prawdziwi rodzice zawarli pakt z rodziną Vladescu o ślubie swoich pociech, a przy okazji jej opiekunowie byli przy tym obecni. Świat może się przewrócić do góry nogami w takiej chwili, prawda? Jednak Jessica nic sobie z tego nie robi i postanawia żyć dalej tak jak żyła poza tym, że musi tolerować obecność Lucjusza w swoim domu. Młody rumuński wampir nie daje jednak za wygraną i stara się przekonać swoją narzeczoną do wypełnienia paktu, co ogromnie ją irytuje. 


"Turyści? Robią kupę w moim zamku? Mogę się założyć, że w zamku Lucjusza nikt nie robi kupy bez pozwolenia..."

Podczas czytania książki nieustannie towarzyszyła mi wizja tych dwojga: jasnowłosa, opalona dziewczyna wyrastająca wśród pól kukurydzianych oraz mroczny, blady, czarnowłosy i czarnooki wampir z Transylwanii. Rozbrajające i komiczne zarazem! Najważniejszą i najistotniejszą zaletą "Przyrzeczonych" jest oryginalność. W obecnej modzie na wampiry nie spotkałam się jeszcze z brakiem intryg, które mają na celu ukrycie tożsamości, czy też prawdziwej natury wampira. Tu wszystko jest proste. Pojawia się tajemniczy mężczyzna, który nie chce być wcale tajemniczy i wykłada kawę na ławę: "Hej, jestem wampirem, ale w sumie ty też. Przy okazji zbieraj się, bo czeka nas ślub, dla ścisłości ten ślub jest nasz." - absolutnie genialne! 

Bohaterowie są boscy! Rzadko zdarza się, abym była zachwycona obojgiem głównych bohaterów. Lucjusz uwiódł mnie swoim sposobem bycia, galanterią, pewnością siebie, a nawet arogancją. Wszystkie kroki, które podjął aby być lub nie być z Jessicą powalały mnie na kolana. Z kolei sama Jessica ujęła mnie swoją upartością, wiarą we własne zdanie i patrzeniem na świat samodzielnie, prawdą też jest, że przez te same cechy nie raz chciałam ją pacnąć widłami.

Styl Beth Fantaskey również jest znakomity. Książka jest zabawna, pełna ciętych ripost i niesamowicie wciągająca. Co ważniejsze umożliwia nam szybkie złapanie więzi z bohaterami powieści, dzięki czemu  mocno angażujemy się we wszystkie sytuacja, jakimi stawiają czoła. "Przyrzeczeni" wykraczają poza ramy typowego romansu paranormalnego, dzięki czemu zaliczam ją do bardzo krótkiej listy obowiązkowej lektury dla każdego czytelnika. Zawsze znajdzie się powód, aby ją ominąć, ale nie róbcie tego, bo stracicie wiele!

Ocena: 6/6 (sami wiecie, jak rzadko pojawia się u mnie taka ocena, więc nie traćcie czasu i biegnijcie po swoich "Przyrzeczonych"! Ja w tym czasie będę zaciskać mocno kciuki za szybkie wydanie w Polsce kontynuacji) "— Nie jestem księżniczką!
— Owszem, jesteś — upierał się Lucjusz. — Jesteś bezcenną kobietą. Z rodziny królewskiej. Gdyby wychowano cię właściwie, byłabyś tego świadoma i przygotowana do rządzenia. — Wskazał palcem na siebie. — Do rządzenia u mojego boku. A zamiast tego jesteś niewyedukowaną dziewczynką. — Niemal wypluł z siebie ostatnie słowo. - Zostałem połączony na wieczność z dzieckiem!
Moim ciałem wstrząsnął zimny dreszcz.
- Ty naprawdę jesteś obłąkany."

Prześlij komentarz

27 Komentarze

 1. kusi mnie :) zachęciłaś :) i chyba spróbuję, jednak obawiam się, że jestem już za "stara" na tego typu powiesci :) ale nie przekonam się, póki nie spróbuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć ostatnio nie przepadam za wampirami to fabuła "Przyrzeczonych" mnie zaintrygowała. I dodatkowo ta wysoka ocena, na pewno będę pamiętać o tym tytule:)

  OdpowiedzUsuń
 3. gdzieś już czytałam recenzję tej książki i pamiętam, że już wówczas książka mnie zaintrygowała
  muszę zwrócić na nią większą uwagę :)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie ta książka była żałosna.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna recenzja! Bardzo mnie nią zachęciłaś po sięgnięcie za tę książkę, więc na pewno przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już dawno czytałam tę książkę, również mi się spodobała i czekam na kolejną część. Muszą ją wydać w Polsce! : )

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też już czytałam i czekam na drugą część!

  OdpowiedzUsuń
 8. nakręciłas mnie na nią!:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Koniecznie muszę poznać tę książkę. Twoja recenzja i wysoka nota mówią same za siebie i mam nadzieję, że uda mi się szybciutko nabyć ową książkę i również wprawi mnie ona w zachwyt.

  OdpowiedzUsuń
 10. Och jak ja kocham tę książkę *_* Jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawie się zapowiada, chętnie sięgnę w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Znów wampiry, ale skoro jest wyjątkowa to może warto po nią sięgnąć.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytałam i również mi się podobała, dzięki właśnie oryginalności ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka jest rzeczywiście zachwycająca :D Z niecierpliwością czekam na kontynuację :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wooow, ale mnie zachęciłaś!

  OdpowiedzUsuń
 16. Miałam wątpliwości, ale po Twojej recenzji już nie mam. Z chęcią przeczytam tę książkę:))

  OdpowiedzUsuń
 17. Recenzja świetna, a Ty kusisz mnie mocno tą książką. Mam poważny dylemat, bo nienawidzę wampirów... :( Zobaczymy. Może kiedyś. Na razie nie mówię ani tak, ani nie. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ojeeej cieszę się, że Ci się podobała! Książka jest super! A Lucjusz jest mega *_* <3

  OdpowiedzUsuń
 19. Jaka szkoda, że podobno nie wydadzą drugiej części...
  Kocham tę książkę, może nie tak jak na przykład Pottera, Żelazny Dwór albo Trylogię Czasu, ale jednak. :<

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo wysoka ocena. Trzeba do tej książki zajrzeć, skoro tak polecasz.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z tym wydawnictwem, więc może kiedyś ją przeczytam.;D

  OdpowiedzUsuń
 22. Uwielbiam tą pozycję! :D i Drugą część także.

  OdpowiedzUsuń
 23. Książki nie czytałam ale na pewno po nią sięgnę przy najbliższej okazji.Twoja recenzja zachęciła mnie do przeczytania tej książki.Dodałam się do obserwowanych ponieważ bardzo podoba mi się Twój język i styl pisania recenzji.Jeśli chcesz dodać się do obserwowanych u mnie będzie mi bardzo miło.Serdecznie zapraszam na:
  www.in-world-book.blogspot.com
  Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na kolejną recenzję.

  OdpowiedzUsuń
 24. Nie mam ochoty na wampirze romanse - dziękuję za lekturę

  OdpowiedzUsuń
 25. A ja mam swój egzemplarz :D Tylko żałuje, że przeczytałam Twoją recenzję bo teraz chcę czym prędzej po nią sięgnąć, a nie mogę :(

  OdpowiedzUsuń