Lili St. Crow - Bunt

Tytuł: Bunt
Autor: Lili St. Crow
Cykl: Inne Anioły
Wydawca: Amber
Data wydania: 2011
Liczba stron: 272

"Szesnastoletnia łowczyni demonów zawsze była posłuszna. Słuchała ojca, z którym wędrowała z miasta do miasta, polując na przenikające do współczesnego świata potwory - i zginął z jej ręki. Słuchała Zakonu - i dostała tylko kłamstwa. Słuchała swojego mentora, który szkoli ją do walki z wampirami - i straciła jedynego przyjaciela (a może więcej niż przyjaciela), jakiego miała. Dru nie chce już być posłuszna. Sama uwolni porwanego ukochanego i sprowadzi go do miejsca, które stało się ich domem - najstarszej i najlepszej szkoły dla łowców wampirów."
------------------------------------------------


Od recenzji poprzednich trzech tomów Innych Aniołów upłynęło już pół roku, dlatego też z początku miałam pewne problemy w odnalezieniu się w fabule i bohaterach. Na szczęście książka zgrabnie pomogła mi wszystko sobie przypomnieć, a teraz ja przypomnę wam.

Główną bohaterką, a zarazem narratorką historii jest Dru. Dru jest wyjątkowo interesującą i zaradną dziewczyną. Jako świetocza jest bardzo ważna dla Zakonu. Niestety jej uprowadzony przez złego wampira, przyjaciel nie. Od porwania Gravesa minęło już sporo czasu. Dziewczyna jednak cierpliwie czeka, aż Zakonowi uda się go namierzyć i odbić. Christopher nieustannie zapewnia ją, że robią, co w ich mocy, jednak czy aby na pewno? Aby zbytnio nie spoilerowac wyjawię wam same ogóły: w tej części cyklu Dru ponownie zostanie zdradzona przez kogoś zaufanego, romans nabierze rozpędu, a trupy będą padać często - innymi słowy książka przepełnia się akcją. Dodatkowo mój ulubiony wątek z Ash'em jest kontynuowany.

"Bunt" zdecydowanie trzyma poziom cyklu. Tym razem jednak postacie nie przechodzą zbytniej metamorfozy, może poza jednym czarnym charakterem. Dru jest dokładnie taka, jaką ją zapamiętałam, czyli nie straciła swojego uroku. Graves prawie wcale nie pojawia się na stronach książki, co uznaję za duży plus. A tajemniczy Christopher zaczyna powoli obnażać swoje wnętrze. Świetnie wykreowani o dwoistej naturze! 

Podsumowując książka wciąga, bawi (uwielbiam przemyślenia i teksty Dru) i wciąga nas w opowiadaną historię. Ciężko mi się było od niej oderwać i z niecierpliwością czekam na kontynuacje. Polecam, ale jedynie po przeczytaniu poprzedniczek "Buntu".Ocena: 4++ / 6

 Na cykl składa się:
Inne Anioły | Zdrada | Zazdrość | BuntOdwet

~~~~~
Wiem, że dziś króciutko, ale sesja już na karku :( 
Postaram się was nie zaniedbywać, a jeśli mi nie wyjdzie to szybko nadrobię ;) Trzymajcie kciuki!