Paul Perry, Dannion Brinkley - Przeżyłem śmierć

Tytuł: Przeżyłem śmierć. Prawdziwa historia człowieka, który umarł dwa razy
Autor: Paul Perry, Dannion Brinkley
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011
Liczba stron: 200"Kiedy lekarze po raz pierwszy orzekli śmierć Danniona Brinkleya, a jego ciało przewożono do kostnicy, przed oczami ujrzał mnóstwo anielskich istot. Podchodziły kolejno z pudełkami, otwierały je, by ujawnić tajemnicze wizje tego, co ma się w przyszłości wydarzyć.
Jego historia jest przykładem na to, jak jedna chwila może zmienić wszystko. Od tajnych służb w rządzie Stanów Zjednoczonych do pracy wolontariusza w hospicjach — dowodzi ona, że jeśli już otrzymamy od życia drugą szansę, to warto ją wykorzystać."
---------------------------------------------------------------------------------------------


"- Dla ciebie, to jakbym odchodził i nigdy nie miał wracać - powiedziałem mu. - Dla mnie, jakbym wracał do domu"


Wielu z nas na pewnym etapie naszego życia zastanawia się co będzie po śmierci. Ile ludzi tyle teorii, a sprawdzić nie ma jak. Jednak są na świecie ludzie, którzy są przekonani iż wiedzą co nas czeka po drugiej stronie. Osoby, które doświadczyły "doświadczenie bliskie śmierci", czy też jak kto woli śmierci klinicznej, twierdzą, że w czasie, gdy przebywali poza swoim ciałem ujrzeli to, co nas tam czeka. 

Jedną z tych osób jest Dannion Brinkley, który został rażony piorunem i przez to zmarł po raz pierwszy. Gdy jego dusza oderwała się od ciała zobaczył tunel, na którego końcu czekała Istota Światła. Istota ta pokazała mu całe jego życie, które delikatnie mówiąc było pełne zła i okrucieństwa. Jednak w czasie tej retrospekcji to on odczuwał na własnej skórze skutki wszystkich swoich niecnych uczynków. Po zakończeniu projekcji Dannion trafił do miejsca, gdzie trzynaście istot prezentowało mu wydarzenia, jakie miały się wydarzyć w przyszłości. Powierzono mu także misje zbudowania na Ziemi ośrodków, a następnie odesłano z powrotem do jego ciała. Przeżycie tak poważnego porażenia przez piorun było niesamowite, jednak mało kto wierzył, że Brinkley przeżyje więcej niż kilka tygodni. Historia życia tego niezwykłego człowieka, jest na tyle interesująca, że pozwolę wam odkrywać ją na własną rękę. 

Książka "Przeżyłem śmierć" okazała się o wiele ciekawsza, niż z początku zakładałam. Cieszę się, że skupiła się na przeżyciach jednej, konkretnej osoby, a przy tym łączyła mini historię innych osób, które przeżyły podobne doświadczenie. Fascynujące jest, że tak wiele osób, które są z zupełnie innych części świata i wyznają różne religię, mają niemal identyczne wspomnienia z chwil, gdy ich ciało umierało. Daje to pewną nadzieję, że może jednak życie na Ziemi jest jedynie początkiem długiej drogi, która czeka nasze dusze. To czy książka spodoba się wam, w głównej mierze zależy od waszego nastawienia. Część uzna historię Danniona Brinkley'a za stek bzdur lub sen, a inni za niezwykłe doświadczenie, które spotkało nielicznych. Co się dzieje z człowiekiem po jego śmierci jest wciąż dla współczesnych ludzi zagadką, której rozwiązanie każdy z nas w swoim czasie pozna.

Ocena: -5/6


"- Jak to jest, że się nie boisz? - zapytał.
Odpowiedziałem wprost:
- Ponieważ życie na ziemi jest jak obóz letni, na który nie chcesz jechać. Nienawidzisz wszystkich i tęsknisz za mamą. Moody, idę do domu."

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii