Looking For Anything Specific?

Header Ads

Paul Perry, Dannion Brinkley - Przeżyłem śmierć

Tytuł: Przeżyłem śmierć. Prawdziwa historia człowieka, który umarł dwa razy
Autor: Paul Perry, Dannion Brinkley
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011
Liczba stron: 200"Kiedy lekarze po raz pierwszy orzekli śmierć Danniona Brinkleya, a jego ciało przewożono do kostnicy, przed oczami ujrzał mnóstwo anielskich istot. Podchodziły kolejno z pudełkami, otwierały je, by ujawnić tajemnicze wizje tego, co ma się w przyszłości wydarzyć.
Jego historia jest przykładem na to, jak jedna chwila może zmienić wszystko. Od tajnych służb w rządzie Stanów Zjednoczonych do pracy wolontariusza w hospicjach — dowodzi ona, że jeśli już otrzymamy od życia drugą szansę, to warto ją wykorzystać."
---------------------------------------------------------------------------------------------


"- Dla ciebie, to jakbym odchodził i nigdy nie miał wracać - powiedziałem mu. - Dla mnie, jakbym wracał do domu"


Wielu z nas na pewnym etapie naszego życia zastanawia się co będzie po śmierci. Ile ludzi tyle teorii, a sprawdzić nie ma jak. Jednak są na świecie ludzie, którzy są przekonani iż wiedzą co nas czeka po drugiej stronie. Osoby, które doświadczyły "doświadczenie bliskie śmierci", czy też jak kto woli śmierci klinicznej, twierdzą, że w czasie, gdy przebywali poza swoim ciałem ujrzeli to, co nas tam czeka. 

Jedną z tych osób jest Dannion Brinkley, który został rażony piorunem i przez to zmarł po raz pierwszy. Gdy jego dusza oderwała się od ciała zobaczył tunel, na którego końcu czekała Istota Światła. Istota ta pokazała mu całe jego życie, które delikatnie mówiąc było pełne zła i okrucieństwa. Jednak w czasie tej retrospekcji to on odczuwał na własnej skórze skutki wszystkich swoich niecnych uczynków. Po zakończeniu projekcji Dannion trafił do miejsca, gdzie trzynaście istot prezentowało mu wydarzenia, jakie miały się wydarzyć w przyszłości. Powierzono mu także misje zbudowania na Ziemi ośrodków, a następnie odesłano z powrotem do jego ciała. Przeżycie tak poważnego porażenia przez piorun było niesamowite, jednak mało kto wierzył, że Brinkley przeżyje więcej niż kilka tygodni. Historia życia tego niezwykłego człowieka, jest na tyle interesująca, że pozwolę wam odkrywać ją na własną rękę. 

Książka "Przeżyłem śmierć" okazała się o wiele ciekawsza, niż z początku zakładałam. Cieszę się, że skupiła się na przeżyciach jednej, konkretnej osoby, a przy tym łączyła mini historię innych osób, które przeżyły podobne doświadczenie. Fascynujące jest, że tak wiele osób, które są z zupełnie innych części świata i wyznają różne religię, mają niemal identyczne wspomnienia z chwil, gdy ich ciało umierało. Daje to pewną nadzieję, że może jednak życie na Ziemi jest jedynie początkiem długiej drogi, która czeka nasze dusze. To czy książka spodoba się wam, w głównej mierze zależy od waszego nastawienia. Część uzna historię Danniona Brinkley'a za stek bzdur lub sen, a inni za niezwykłe doświadczenie, które spotkało nielicznych. Co się dzieje z człowiekiem po jego śmierci jest wciąż dla współczesnych ludzi zagadką, której rozwiązanie każdy z nas w swoim czasie pozna.

Ocena: -5/6


"- Jak to jest, że się nie boisz? - zapytał.
Odpowiedziałem wprost:
- Ponieważ życie na ziemi jest jak obóz letni, na który nie chcesz jechać. Nienawidzisz wszystkich i tęsknisz za mamą. Moody, idę do domu."

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii
 

Prześlij komentarz

20 Komentarze

 1. Zapowiada się interesująca lektura, jednak nie wiem na pewno, czy ją przeczytam. Może za jakiś czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż ciężko uwierzyć w prawdziwość takich historii. Zawsze się zastanawiałam, czy to z tunelem to jednak prawda :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Generalnie parapsychologia kompletnie mnie nie interesuje, ale tematyka tej książki stanowi wyjątek, więc dam jej szansę, gdy będę miała okazję. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. może dam się przekonać :)
  chociaż póki co chyba nie chcę wiedzieć, co jest TAM :)

  OdpowiedzUsuń
 5. już kilka książek na ten temat przeczytałam, więc dlaczego by nie sięgnąć po kolejną? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak na razie mam co czytać, zwłaszcza, że książkę o takiej tematyce już czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie tematy, chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba jednak odmówię przeczytania, chociaż Twoja recenzja mnie kusi, aby jednak przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta książka dała mi dużo do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od zawsze fascynowałam się tematem śmierci. Zaczytywałam się w książkach o reinkarnacji, historiach ludzi, którzy przeżyli własną śmierć... Trochę trudno mi uwierzyć w rzekomy tunel, ale historie te i tak bardzo mnie ciekawią. Dlatego chętnie sięgnę po książkę Brinkley'a.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja tematyka, chętnie poszukam :D

  OdpowiedzUsuń
 12. O kurcze, jaka książka! Ale nie dla mnie - ja się panicznie boję akich rzeczy. Niestety :P

  OdpowiedzUsuń
 13. Czuję się skutecznie zachęcona :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Brzmi ciekawie, rozglądnę się za tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 15. Intryguje mnie temat śmierci klinicznej a czytając jeszcze twoją recenzję, czuję się dodatkowo zachęcona do tej lektury:)
  M.

  OdpowiedzUsuń
 16. 200 str to malusio ;) Książka wydaje się baaardzo ciekawa, na pewno sięgnę;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Tematycznie mnie ciekawi, i jak tylko wpadnie w moje ręce, to chętnie ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 18. Muszę koniecznie zapoznać się z tą pozycją. Uwielbiam książki wydane przez to wydawnictwo, dlatego nie przepuszczę takiej okazji. Zwłaszcza, że tematyka bardzo interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 19. Mimo, że nie przepadam za tego rodzaju książkami to z chęcią poznałabym opisaną w tej powieści historię :)

  OdpowiedzUsuń