Looking For Anything Specific?

Header Ads

Dr Doreen Virtue - 101 Wróżek

Tytuł: 101 Wróżek
Autor: Dr Doreen Virtue
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011
Liczba stron: 128

"Wróżki to istoty pełne miłości, które chcą by nasze życie było radosne, zdrowe i bogate. 
Właśnie teraz chcą pomóc Tobie..."
-----------------------------------------


Wróżki znam jedynie z baśni i bajek. Nie znam nikogo, kto zastanawiałby się nad ich istnieniem. Z drugiej strony, czy wróżki nie są duchami opiekunami przyrody? Jeśli tak to postrzegać, to dlaczego miałyby nie istnieć "Anioły Natury"? 

Autorka wychodzi jednak ze swoim postrzeganiem wróżek nieco dalej. Jak możemy przeczytać, wróżki przynależą do sfery Elementali. Jest wiele typów wróżek i każdy z nich odpowiada za inne zadania. Same wróżki przypominają mini-człowieka ze skrzydełkami ważki lub motyla. Są nie tylko "aniołami stróżami" roślin i zwierząt, ale również pomagają ludziom. Jak dość często przypomina autorka "z pomocą wróżek możesz zdobyć wszystko czego potrzebujesz".

Z dr Dorenn Vitue miałam już do czynienia przy okazji czytania "101 Archaniołów", które swoją drogą przypadło mi do gustu. Między oboma książkami jest wiele podobieństw zarówno wizualnych, jak i tych związanych z treścią. Pierwszym rzucającym się w oczy podobieństwem jest przytaczanie przygód ludzi, którzy mieli w swoim życiu kontakt z wróżkami. Niestety żaden sceptyk po przeczytaniu tych historii nie zmieni swoich poglądów. Szczerze powiedziawszy nawet osoba o otwartym umyśle będzie podważac autentyczność przedstawionych kontaktów z wróżkami. 
Dla wyjaśnienia, tytuł "101 wróżek" nie mówi o przedstawieniu 101 typów wróżek, choć temat wymienienia rodzajów tego typu bytów został poruszony.

Bardzo dużym plusem książki jest jej piękna forma wizualna. Kolorystyka oraz niesamowite ilustracje zapierają dech w piersiach, a przy tym dopełniają wróżkowy czar książki. Chylę czoła przed Howardem Johnsonem, który co kilka stron zaskakiwał mnie swoimi zachwycającymi dziełami,

Tym razem książkę polecam głównie pasjonatom oraz osobą o otwartym umyśle, bo to właśnie oni będą rozkoszować się wybranymi przez dr Virtue historiami, poradami, a także sposobami na przywołanie oraz zobaczenie wróżek.
Ocena:-3/6

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii
 

Prześlij komentarz

14 Komentarze

 1. O Archaniołach chętnie bym przeczytała, co do wróżek to już nie jestem taka pewna, ale wierzę na słowo, że książka została świetnie wydana i przyjemnie byłoby ją chociaż pooglądać ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. pomyślę nad tym tytułem, bo nie wygląda źle, a czasem warto oderwać się od typowych powieści i przeczytać coś zupełnie oderwanego od rzeczywistości :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, raczej nie dla mnie, odpuszczę sobie.

  OdpowiedzUsuń
 4. 528 stron? Nie pomyliły się Tobie cyferki? Przecież, to cienka książka... maksimum 130 str.
  Co do samej pozycji, czytałam i nie jestem zachwycona. Jak za taką cenę, to jest to nawet nie warto jej kupować. Kompletnie nic wartościowego w niej nie znajdziemy. Co z tego, że pięknie wydana? Za prawie 50 zł. kupować coś z czego nie ma pożytku, a tylko ładnie wygląda? Bezsensu...
  Książka niczego nie wnosi, opowiada raczej o przeżyciach autorki, dlatego prócz oprawy graficznej nie ma w niej nic interesującego i wartego tej ceny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie 1 pomyliła mi się z 5, dzięki ;) I spokojnie nie gorączkuj się tak. Usiądź wygodnie i przeczytaj raz jeszcze recenzje. Napisałam wyraźnie co tam jest, a czego tam nie ma. A potencjalnego czytelnika nie mam za idioty i sam zdecyduje, czy według niego ta pozycja warta jest swojej ceny.

   Usuń
 5. Zachęcająca recenzja, jednak chyba sobie odpuszczę ;) Widze, że pochłaniasz W sieci ^^ Czekam na recenzję !:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pochłaniam i mogę zdradzić, że na razie jest całkiem dobrze ;)

   Usuń
 6. Odpuszczę sobie,książka nie w moim typie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, raczej nie dla mnie taka książka. Te wróżki to jak dla mnie irytujący temat.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj liczyłam na coś lepszego...

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej sobie odpuszczę :) Nie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zupełnie nie moje klimaty. Nie wierzę we wróżki... No i ocena też mnie specjalnie nie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super recenzja,ale do książki mnie nie ciągnie.Już przeszłam fazę zjawiska i stworzenia paranormalne tzn.wampiry,wilkołaki...Twoja ocena utwierdziła i ostrzegła mnie przed tą książką.Jestem Ci wdzięczna z całego serca!
  _________________________
  http://biblioteczkakleopatry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń