Looking For Anything Specific?

Header Ads

Mirosław Winczewski - Leksykon imion

Tytuł: Leksykon imion. Magia ukryta w każdym z nas
Autor: Mirosław Winczewski
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2006
Liczba stron: 215

"Każde imię ma swoje znaczenie. Oddziaływuje na osobowość, a także na los człowieka. Z pewnymi cechami już się rodzimy, a wiele z nich kształtuje się przez całe nasze życie. Czasami przyszła mama na długo przed rozwiązaniem wie, że urodzi małą Ewunię, bo wie i czuje, że tak właśnie ma być. Często jednak wybierając dziecku imię podejmujemy decyzję będąc pod wrażeniem bohatera ulubionego serialu i robimy to niemal w ostatniej chwili."
--------------------------------------------------


Imię - niby nic nadzwyczajnego, bo każdy z nas je ma. Mimo tego jest ich tak wiele, a nasi rodzice wybrali nam akurat to jedno. Zastanawialiście się czasem czy wasze imię wpłynęło na wasz charakter?

W Leksykonie imion Mirosława Winczewskiego mamy okazję zapoznać się z dokładną analizą imienia, poznać główne cechy, patronów, znak zodiaku, czy też kolor przypisane do niego. Nie umiem powiedzieć, czy wszystkie imiona są zgodne z charakterami ludzkimi, jednak osób które znam pasują idealnie. Zaskakujące jak wiele wspólnego mają osoby noszące dane imiona. Gdy czytałam o każdym z nich starałam przywołać sobie w pamięci cechy ludzi, których znam i duża cześć pokrywała się z informacjami w zawartymi w leksykonie. Wyznam Wam także, że moje imię idealnie do mnie pasuję i w 90% sprawdziło się wszystko, co napisał autor zarówno przy analizie imienia, jak i w numerologii imion. 

Przed charakterystyką imion znajdziemy w książce ważne informacje dotyczące numerologii imienia. Dzięki zamieszczonej tabelce możemy poznać liczbę ekspresji, serca/pragnienia oraz przeznaczenia naszego imienia. Jeśli nie chce nam się jej obliczać możemy także sprawdzić ją bezpośrednio pod hasłem z naszym imieniem, jednak na wszelki wypadek radziłabym wam się upewnić, ponieważ nie pasował do mnie opis liczby ekspresji i postanowiłam przeliczyć liczbę zgodnie z tabelką i wyszła mi zupełnie inna niż podana przy haśle.

Książkę polecam wszystkim, którzy interesują się mocą zawartą w imieniu, osobą, które zastanawiają się nad wyborem imienia dla przyszłego dziecka, a także wszystkim tym, którzy szukają odpowiedniego imienia dla swojego bohatera literackiego ;)


"Współcześnie znanych jest w Polsce około 600 imion o charakterze przedsłowiańskim, słowiańskim, staropolskim i zapożyczonych z innych narodowości." - myślę, że już czas poznać ich moc.


Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii
 

Prześlij komentarz

17 Komentarze

 1. Ciekawe, co znaczy moje imię? ;) Chętnie bym się tego dowiedziała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Imię to ważne słowo i dużo może powiedzieć o osobie jej noszącej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak sobie myślę... Chyba szybciej wystukać mi w wujku Google interesujące mnie imię, niż uganiać się za jedną książką. I chyba nie ma już nic, co by w moim imieniu mnie zaskoczyło.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze mówiąc nie bardzo wierzę w to, że moje imię ma wpływ na to, kim jestem, ale czasem lubię czytać takie książki - ostatnio robiłam to gdy wybierałam imię do bierzmowania i miałam przy tym niezłą zabawę (kurcze, ale to było dawno temu... :)).

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach, no i oczywiście trzymam kciuki za to, żeby Twój zapał wobec Trylogii Czasu nie zmalał! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszelkie zagadnienia dotyczące imion zawsze niesamowicie mnie interesowały. Muszę się rozejrzeć za tą pozycją. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie dla mnie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Taka pozycja z pewnością przydałaby się w moim domu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Na mojej półce stoi podobna książka i to od wielu już lat :P Posiłkowałam się nią, kiedy wybierałam imię dla mojej córki, kiedy to jeszcze byłam z nią w ciąży ;]

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię sięgnąć do takich książek i posprawdzać znaczenia np. snów czy imion :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam podobny w domu :) Czasami przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 12. A mnie się bardzo przyda taki ,,Leksykon imion'', więc już zapisuje tę pozycje na moją czytelniczą listę zakupów.

  OdpowiedzUsuń
 13. O fajna książka, kiedyś czytałam trochę o "magii" mojego imienia - nawet się co nieco zgadza ^^

  OdpowiedzUsuń
 14. Jakoś nie za bardzo wierzę, żeby po wybraniu imienia dla dziecka, miało ono przydzielone konkretne cechy charakteru czy coś takiego, ale z chęcią bym przeczytała tą książkę.

  OdpowiedzUsuń