Mirosław Winczewski - Leksykon imion

Tytuł: Leksykon imion. Magia ukryta w każdym z nas
Autor: Mirosław Winczewski
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2006
Liczba stron: 215

"Każde imię ma swoje znaczenie. Oddziaływuje na osobowość, a także na los człowieka. Z pewnymi cechami już się rodzimy, a wiele z nich kształtuje się przez całe nasze życie. Czasami przyszła mama na długo przed rozwiązaniem wie, że urodzi małą Ewunię, bo wie i czuje, że tak właśnie ma być. Często jednak wybierając dziecku imię podejmujemy decyzję będąc pod wrażeniem bohatera ulubionego serialu i robimy to niemal w ostatniej chwili."
--------------------------------------------------


Imię - niby nic nadzwyczajnego, bo każdy z nas je ma. Mimo tego jest ich tak wiele, a nasi rodzice wybrali nam akurat to jedno. Zastanawialiście się czasem czy wasze imię wpłynęło na wasz charakter?

W Leksykonie imion Mirosława Winczewskiego mamy okazję zapoznać się z dokładną analizą imienia, poznać główne cechy, patronów, znak zodiaku, czy też kolor przypisane do niego. Nie umiem powiedzieć, czy wszystkie imiona są zgodne z charakterami ludzkimi, jednak osób które znam pasują idealnie. Zaskakujące jak wiele wspólnego mają osoby noszące dane imiona. Gdy czytałam o każdym z nich starałam przywołać sobie w pamięci cechy ludzi, których znam i duża cześć pokrywała się z informacjami w zawartymi w leksykonie. Wyznam Wam także, że moje imię idealnie do mnie pasuję i w 90% sprawdziło się wszystko, co napisał autor zarówno przy analizie imienia, jak i w numerologii imion. 

Przed charakterystyką imion znajdziemy w książce ważne informacje dotyczące numerologii imienia. Dzięki zamieszczonej tabelce możemy poznać liczbę ekspresji, serca/pragnienia oraz przeznaczenia naszego imienia. Jeśli nie chce nam się jej obliczać możemy także sprawdzić ją bezpośrednio pod hasłem z naszym imieniem, jednak na wszelki wypadek radziłabym wam się upewnić, ponieważ nie pasował do mnie opis liczby ekspresji i postanowiłam przeliczyć liczbę zgodnie z tabelką i wyszła mi zupełnie inna niż podana przy haśle.

Książkę polecam wszystkim, którzy interesują się mocą zawartą w imieniu, osobą, które zastanawiają się nad wyborem imienia dla przyszłego dziecka, a także wszystkim tym, którzy szukają odpowiedniego imienia dla swojego bohatera literackiego ;)


"Współcześnie znanych jest w Polsce około 600 imion o charakterze przedsłowiańskim, słowiańskim, staropolskim i zapożyczonych z innych narodowości." - myślę, że już czas poznać ich moc.


Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii