Przywitaj się październiku


W tym miesiącu zapowiedzi przyszły później, niż zazwyczaj, ale to wszystko przez wpadkę Wyborczej. Niemniej zapowiedzi w końcu się pojawiły, a jak wiadomo ten miesiąc jest szczególnie ważny dla czytelników czekających na premiery książek. W końcu wielkimi krokami zbliżają się Krakowskie Targi Książki, a wraz z nimi wspaniałe promocje, spotkania z autorami i blogerami - już nie mogę się doczekać! Podejrzewam, że nie jestem w tym osamotniona, ale nawet Ci, którzy do Krakowa się nie wybierają, mają powodu to radości. Sprawdźmy co zwróciło uwagę Gosiarelli!


C.J. Daugherty - Zbuntowani
WydawnictwoOtwarte
Data wydania: 22.10

Zdecydowanie jestem na TAK! Podobała mi się pierwsza (link) i druga (link) część tej serii, na trzecią poluję, a teraz dochodzi czwarta. Dodatkowo autorka będzie na Targach! 
Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność. Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.
James Frey, Nils Johnson-Shelton - Endgame. Wezwanie
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 7.10

Naprawdę książka będzie choć w połowie tak dobra, jak opis do niej: 
Książka? Nie, to przyszłość rozrywki! Projekt Endgame to multimedialne doświadczenie, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją.
Trzy powieści, jedna gra dla miliardów graczy. No i 3 000 000 $ nagrody! Przyszłość nie została jeszcze określona. Dopiero Endgame ją zweryfikuje.
Przybyli przed dwunastoma tysiącami lat. Zeszli z gwiazd pośród dymu i ognia, stworzyli ludzkość i pokazali nam, jak żyć. Pragnęli złota i zbudowali pierwsze cywilizacje, aby im go dostarczyły. A kiedy dostali już to, czego chcieli, opuścili nas. Odchodząc, obiecali, że któregoś dnia powrócą, a gdy tak się stanie, rozpocznie się gra. Gra, która zadecyduje o naszej przyszłości. Oto Endgame.

Rick Yancey - Piąta fala. Bezkresne morze
WydawnictwoOtwarte
Data wydania: 8.10

Absolutny Must Have! Zakochałam się w pierwszym tomie (link) i zdecydowanie za długo musiałam czekać na kontynuacje. Jak dla mnie to najbardziej oczekiwana premiera października! 
Ci, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze stron. Dlaczego bezcieleśni Obcy chcą wymazać z powierzchni Ziemi ostatnie ślady ludzkiej cywilizacji? Jak Cassie i jej przyjaciele zamierzają przetrwać okrutną zimę i czy uda im się znaleźć sposób na pozbycie się najeźdźców?
Joelle Charbonneau - Testy
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 8.10


Osiemnaście Kolonii stworzonych po nuklearnej apokalipsie Seven Stage War to rzeczywistość, w której młodzi ludzie przechodzą testy, aby trafić na elitarny uniwersytet. Kształci on naukowo-polityczną elitę społeczeństwa. Stawką w zmaganiach jest życie lub śmierć.

Autorka na tle fabuły zarysowała tragiczną i fascynującą zarazem historię ludzkości. Stworzenie nowego świata, głębia psychologiczna bohaterów, okrucieństwo i brak złudzeń to najważniejsze cechy tej trylogii.
Serena Valentino - Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej
WydawnictwoDream Books
Data wydania: 8.10

Ostatnio oglądałam Maleficent Disneya i o dziwo bardzo mi się podobało takie przekształcenie baśni o Śpiącej Królewnie. Mam nadzieję, że Zła Królowa od Śnieżki też dostanie swoją nową, lepszą odsłonę. Ponadto prowadzenie True Story zobowiązuje!  
Historia młodej królewny Śnieżki i jej strasznej macochy – złej królowej jest powszechnie wszystkim znana. Pomijając kilka wątków, które były opowiedziane, historia pozostaje ta sama. Królowa była zazdrosna o urodę Śnieżki, co przekładało się na to, jak była ona traktowana przez swoją macochę. Opowieści o złej królowej było tak dużo, że nie jesteśmy w stanie ich zliczyć. Nikt wcześniej nie dowiedział się, dlaczego stała się okrutna względem innych osób. Ta książka przedstawia wersję historii wiedźmy, która wydaje się być najprawdziwszą. To historia tragicznej miłości, przeplatana magią. Poznajcie prawdziwą historię złej królowej. . .

Jana Vagner - Pandemia
Wydawnictwo: Chimarea
Data wydania: Październik


Główna bohaterka, Ania, to charyzmatyczna kobieta, która wyrusza wraz z rodziną przez metropolie Rosji daleko na północ do Karelii, uciekając przed tajemniczą zarazą. W drodze musi chronić swego syna i uporać się z lękiem przed zarażeniem chorobą. Największym wyzwaniem będzie jednak poradzenie sobie ze skomplikowanymi relacjami łączącymi jego ukochanego mężczyznę Sieriożę z byłą żoną Irą…

Temat ogólnoświatowej epidemii i zagłady ludzkości wydawał się wyeksploatowany, dopóki nie powstała Pandemia Jany Vagner. To nie tylko książka w rodzaju „co by było gdyby”, ale to przede wszystkim znakomita powieść psychologiczna.
Christopher Golden, Damian Couceiro - Sons of Anarchy
WydawnictwoSQN
Data wydania: 8.10

Przez Gosiarellowego Chłopaka jestem zmuszona ich oglądać. Po ostatnim sezonie mam dość i prawie, ale ten komiks z pewnością kupie mu na prezent.  
Córka Hermana Kozika, dawnego druha Synów Anarchii, ucieka do Charming. Tylko tam może znaleźć ludzi, którzy jej pomogą. Tig – prześladowany dramatyczną śmiercią swojej ukochanej Dawn oraz kierowany solidarnością wobec starego przyjaciela – bierze na siebie odpowiedzialność i postanawia za wszelką cenę wydostać dziewczynę z tarapatów. 
Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, kiedy wychodzi na jaw, kto pociąga za sznurki. Jeśli SAMCRO chcą utrzymać siebie i dziewczynę z dala od grobu, muszą ponownie wkroczyć na wojenną ścieżkę. Jax i Bobby staną przed koniecznością renegocjacji sojuszy. Happy pokaże, kto jest największym twardzielem, a Chibs popisze się celnym okiem. Czy przeszłość Claya ponownie zaważy na losie klubu?
Gabrielle Zevin - Moja mroczna strona
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 7.10

Znacie moją teorię na temat słowa "mroczny" w tytule książki? Mam nadzieję, że to będzie wyjątek, bo historia o zakazanej czekoladzie brzmi ciekawie.


Corleone w spódnicy, mafia, honor i przygoda! Doskonała wizja przyszłości, świetnie skonstruowany świat i dużo… czekolady!

Akcja serii rozpoczyna się w 2083 roku w zdewastowanym Nowym Jorku. Czekolada i kawa są nielegalne, produkowane i dystrybuowane przez mafijne rodziny, które miasto podzieliły na swoje dystrykty. Papier jest trudno osiągalny, a woda racjonowana. Główna bohaterka Anya, niezwykle przebojowa 16-latka, córka największego bossa czekoladowego, zostaje wplątana i oskarżona o otrucie swojego chłopaka smakołykami czekoladowymi produkowanymi przez jej rodzinę.


Anna Orzołek - Geny elfa
WydawnictwoPoligraf
Data wydania: 23.10

Coś Polskiego powinno się znaleźć na liście, chociaż nie jestem do książki do końca przekonana.
Pewnego upalnego dnia ustabilizowane życie dwudziestodwuletniej Sonii ulega diametralnej zmianie. Dziewczyna w najśmielszych snach nie przewidywała dla siebie takiej przyszłości. Przez pasmo następujących tragedii i niesprawiedliwy los, dojdzie do nieoczekiwanych wydarzeń. Świat fantazji znany jej z dziecięcych wyobrażeń stanie się realny. W odległym wymiarze Sonia pozna tajemnicę, którą matka skrywała przez lata. Przeznaczenie postawi na jej drodze mężczyznę, dla którego w imię miłości, gotowa będzie poświęcić własne życie. By zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim przyjdzie zmierzyć się jej z bolesną prawdą. Odkryje w sobie nieznaną moc. Dobro stanie do walki ze złem. Wybór jakiego dokona dziewczyna zadecyduje o istnieniu….
Siergiej Łukjanienko - Nowy patrol
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 22.10

Od tysiąca lat Inni utrzymują trudny rozejm, chroniący ich samych oraz Zmrok, równoległy świat, który kryje się w cieniu naszego. Ale walka między siłami Światła i Ciemności o przejęcie kontroli nad światem jest daleka od zakończenia. . . Tym razem starszy i jeszcze mocniejszy mag Światła Anton Gorodecki staje na czele Nocnego Patrolu. Jego dziesięcioletnia córka może stać się najpotężniejszym ze wszystkich magów. Gdy Anton słyszy krzyk chłopca na lotnisku, ostrzegający przed katastrofą samolotu, podejrzewa, że chłopiec jest prorokiem - rzadkim typem Innego, który ma zdolność przewidywania. Jeśli Anton ma rację, to chłopiec obudził straszliwe niebezpieczeństwo - bestię o wielu obliczach, istniejącą po to, by nie dopuścić do spełniania się przepowiedni. Gdy życie wszystkich jest zagrożone, a czas ucieka, Anton musi znaleźć sposób, by ochronić swą córkę i uratować świat Zmroku.

Ps. Okej. To by było na tyle. Dajcie znać co przyciągnęło uwagę i dlaczego.
Ps2. Dajcie też znać kogo spotkam na Targach Książki w Krakowie i czy wybieracie się na spotkanie PoTargowe (link).