Looking For Anything Specific?

Header Ads

Przywitaj się październiku


W tym miesiącu zapowiedzi przyszły później, niż zazwyczaj, ale to wszystko przez wpadkę Wyborczej. Niemniej zapowiedzi w końcu się pojawiły, a jak wiadomo ten miesiąc jest szczególnie ważny dla czytelników czekających na premiery książek. W końcu wielkimi krokami zbliżają się Krakowskie Targi Książki, a wraz z nimi wspaniałe promocje, spotkania z autorami i blogerami - już nie mogę się doczekać! Podejrzewam, że nie jestem w tym osamotniona, ale nawet Ci, którzy do Krakowa się nie wybierają, mają powodu to radości. Sprawdźmy co zwróciło uwagę Gosiarelli!


C.J. Daugherty - Zbuntowani
WydawnictwoOtwarte
Data wydania: 22.10

Zdecydowanie jestem na TAK! Podobała mi się pierwsza (link) i druga (link) część tej serii, na trzecią poluję, a teraz dochodzi czwarta. Dodatkowo autorka będzie na Targach! 
Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych jest ich wolność. Zdesperowana Allie zrobi wszystko, by powstrzymać podstępnego wroga. Zgadza się nawet na udział w niebezpiecznych nocnych misjach zorganizowanych przez Lucindę. Carter i Sylvain są gotowi walczyć u jej boku. Obaj ją kochają, lecz dziewczyna musi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu. Żaden z nich nie będzie czekać wiecznie.
James Frey, Nils Johnson-Shelton - Endgame. Wezwanie
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 7.10

Naprawdę książka będzie choć w połowie tak dobra, jak opis do niej: 
Książka? Nie, to przyszłość rozrywki! Projekt Endgame to multimedialne doświadczenie, w którym rzeczywistość przeplata się z fikcją.
Trzy powieści, jedna gra dla miliardów graczy. No i 3 000 000 $ nagrody! Przyszłość nie została jeszcze określona. Dopiero Endgame ją zweryfikuje.
Przybyli przed dwunastoma tysiącami lat. Zeszli z gwiazd pośród dymu i ognia, stworzyli ludzkość i pokazali nam, jak żyć. Pragnęli złota i zbudowali pierwsze cywilizacje, aby im go dostarczyły. A kiedy dostali już to, czego chcieli, opuścili nas. Odchodząc, obiecali, że któregoś dnia powrócą, a gdy tak się stanie, rozpocznie się gra. Gra, która zadecyduje o naszej przyszłości. Oto Endgame.

Rick Yancey - Piąta fala. Bezkresne morze
WydawnictwoOtwarte
Data wydania: 8.10

Absolutny Must Have! Zakochałam się w pierwszym tomie (link) i zdecydowanie za długo musiałam czekać na kontynuacje. Jak dla mnie to najbardziej oczekiwana premiera października! 
Ci, którym udało się przeżyć kolejne fale inwazji Obcych, zrozumieli, że by przeżyć w nowej rzeczywistości, nikomu nie można ufać. Konflikt dwóch cywilizacji wkracza na zupełnie inny poziom. Ocaleć może tylko jedna ze stron. Dlaczego bezcieleśni Obcy chcą wymazać z powierzchni Ziemi ostatnie ślady ludzkiej cywilizacji? Jak Cassie i jej przyjaciele zamierzają przetrwać okrutną zimę i czy uda im się znaleźć sposób na pozbycie się najeźdźców?
Joelle Charbonneau - Testy
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 8.10


Osiemnaście Kolonii stworzonych po nuklearnej apokalipsie Seven Stage War to rzeczywistość, w której młodzi ludzie przechodzą testy, aby trafić na elitarny uniwersytet. Kształci on naukowo-polityczną elitę społeczeństwa. Stawką w zmaganiach jest życie lub śmierć.

Autorka na tle fabuły zarysowała tragiczną i fascynującą zarazem historię ludzkości. Stworzenie nowego świata, głębia psychologiczna bohaterów, okrucieństwo i brak złudzeń to najważniejsze cechy tej trylogii.
Serena Valentino - Wiedźma. Prawdziwa historia złej królowej
WydawnictwoDream Books
Data wydania: 8.10

Ostatnio oglądałam Maleficent Disneya i o dziwo bardzo mi się podobało takie przekształcenie baśni o Śpiącej Królewnie. Mam nadzieję, że Zła Królowa od Śnieżki też dostanie swoją nową, lepszą odsłonę. Ponadto prowadzenie True Story zobowiązuje!  
Historia młodej królewny Śnieżki i jej strasznej macochy – złej królowej jest powszechnie wszystkim znana. Pomijając kilka wątków, które były opowiedziane, historia pozostaje ta sama. Królowa była zazdrosna o urodę Śnieżki, co przekładało się na to, jak była ona traktowana przez swoją macochę. Opowieści o złej królowej było tak dużo, że nie jesteśmy w stanie ich zliczyć. Nikt wcześniej nie dowiedział się, dlaczego stała się okrutna względem innych osób. Ta książka przedstawia wersję historii wiedźmy, która wydaje się być najprawdziwszą. To historia tragicznej miłości, przeplatana magią. Poznajcie prawdziwą historię złej królowej. . .

Jana Vagner - Pandemia
Wydawnictwo: Chimarea
Data wydania: Październik


Główna bohaterka, Ania, to charyzmatyczna kobieta, która wyrusza wraz z rodziną przez metropolie Rosji daleko na północ do Karelii, uciekając przed tajemniczą zarazą. W drodze musi chronić swego syna i uporać się z lękiem przed zarażeniem chorobą. Największym wyzwaniem będzie jednak poradzenie sobie ze skomplikowanymi relacjami łączącymi jego ukochanego mężczyznę Sieriożę z byłą żoną Irą…

Temat ogólnoświatowej epidemii i zagłady ludzkości wydawał się wyeksploatowany, dopóki nie powstała Pandemia Jany Vagner. To nie tylko książka w rodzaju „co by było gdyby”, ale to przede wszystkim znakomita powieść psychologiczna.
Christopher Golden, Damian Couceiro - Sons of Anarchy
WydawnictwoSQN
Data wydania: 8.10

Przez Gosiarellowego Chłopaka jestem zmuszona ich oglądać. Po ostatnim sezonie mam dość i prawie, ale ten komiks z pewnością kupie mu na prezent.  
Córka Hermana Kozika, dawnego druha Synów Anarchii, ucieka do Charming. Tylko tam może znaleźć ludzi, którzy jej pomogą. Tig – prześladowany dramatyczną śmiercią swojej ukochanej Dawn oraz kierowany solidarnością wobec starego przyjaciela – bierze na siebie odpowiedzialność i postanawia za wszelką cenę wydostać dziewczynę z tarapatów. 
Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, kiedy wychodzi na jaw, kto pociąga za sznurki. Jeśli SAMCRO chcą utrzymać siebie i dziewczynę z dala od grobu, muszą ponownie wkroczyć na wojenną ścieżkę. Jax i Bobby staną przed koniecznością renegocjacji sojuszy. Happy pokaże, kto jest największym twardzielem, a Chibs popisze się celnym okiem. Czy przeszłość Claya ponownie zaważy na losie klubu?
Gabrielle Zevin - Moja mroczna strona
Wydawnictwo: YA!
Data wydania: 7.10

Znacie moją teorię na temat słowa "mroczny" w tytule książki? Mam nadzieję, że to będzie wyjątek, bo historia o zakazanej czekoladzie brzmi ciekawie.


Corleone w spódnicy, mafia, honor i przygoda! Doskonała wizja przyszłości, świetnie skonstruowany świat i dużo… czekolady!

Akcja serii rozpoczyna się w 2083 roku w zdewastowanym Nowym Jorku. Czekolada i kawa są nielegalne, produkowane i dystrybuowane przez mafijne rodziny, które miasto podzieliły na swoje dystrykty. Papier jest trudno osiągalny, a woda racjonowana. Główna bohaterka Anya, niezwykle przebojowa 16-latka, córka największego bossa czekoladowego, zostaje wplątana i oskarżona o otrucie swojego chłopaka smakołykami czekoladowymi produkowanymi przez jej rodzinę.


Anna Orzołek - Geny elfa
WydawnictwoPoligraf
Data wydania: 23.10

Coś Polskiego powinno się znaleźć na liście, chociaż nie jestem do książki do końca przekonana.
Pewnego upalnego dnia ustabilizowane życie dwudziestodwuletniej Sonii ulega diametralnej zmianie. Dziewczyna w najśmielszych snach nie przewidywała dla siebie takiej przyszłości. Przez pasmo następujących tragedii i niesprawiedliwy los, dojdzie do nieoczekiwanych wydarzeń. Świat fantazji znany jej z dziecięcych wyobrażeń stanie się realny. W odległym wymiarze Sonia pozna tajemnicę, którą matka skrywała przez lata. Przeznaczenie postawi na jej drodze mężczyznę, dla którego w imię miłości, gotowa będzie poświęcić własne życie. By zapewnić bezpieczeństwo sobie i bliskim przyjdzie zmierzyć się jej z bolesną prawdą. Odkryje w sobie nieznaną moc. Dobro stanie do walki ze złem. Wybór jakiego dokona dziewczyna zadecyduje o istnieniu….
Siergiej Łukjanienko - Nowy patrol
Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 22.10

Od tysiąca lat Inni utrzymują trudny rozejm, chroniący ich samych oraz Zmrok, równoległy świat, który kryje się w cieniu naszego. Ale walka między siłami Światła i Ciemności o przejęcie kontroli nad światem jest daleka od zakończenia. . . Tym razem starszy i jeszcze mocniejszy mag Światła Anton Gorodecki staje na czele Nocnego Patrolu. Jego dziesięcioletnia córka może stać się najpotężniejszym ze wszystkich magów. Gdy Anton słyszy krzyk chłopca na lotnisku, ostrzegający przed katastrofą samolotu, podejrzewa, że chłopiec jest prorokiem - rzadkim typem Innego, który ma zdolność przewidywania. Jeśli Anton ma rację, to chłopiec obudził straszliwe niebezpieczeństwo - bestię o wielu obliczach, istniejącą po to, by nie dopuścić do spełniania się przepowiedni. Gdy życie wszystkich jest zagrożone, a czas ucieka, Anton musi znaleźć sposób, by ochronić swą córkę i uratować świat Zmroku.

Ps. Okej. To by było na tyle. Dajcie znać co przyciągnęło uwagę i dlaczego.
Ps2. Dajcie też znać kogo spotkam na Targach Książki w Krakowie i czy wybieracie się na spotkanie PoTargowe (link). 

Prześlij komentarz

72 Komentarze

 1. Phi! Czekolada i kawa zakazane?! I jak żyć w takim świecie? Aż chętnie przeczytam "Moją mroczną stronę" :D

  OdpowiedzUsuń
 2. O, dużo dobra! Chociaż ja nie mogę na razie narzekać na brak książek pod ręką, więc podejrzewam, że żadnej z nich nie kupię :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, Sonsi.... do 3 sezonu to naprawdę genialny serial, dalej mi się znudził :) Ale komiks... wiesz, mój też ma hopla na ich punkcie ;) Chyba mam pomysł na mikołaja ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pandemia wygląda ciekawie. I muszę się wziąć a serię Łukjanienki - nowa szata graficzna mnie baaardzo do tego zachęciła. Komiks SoA też bym czytnęła, może przekonałabym się do serialu, do którego robiłam już dwa podejścia i... i nie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałaś mi już tego nie robić!:p
  No dobra, to ja chcę tak: Zbuntowani, Piąta Fala ( te dwie musowo) i zachęciły mnie Endgame i Pandemia.

  OdpowiedzUsuń
 6. oo nie, czy to znaczy że nie lubisz Sons of Anarchy? :P Znowu jestem smutna, do 4 sezonu to jeden z moich ulubionych seriali był! :P

  OdpowiedzUsuń
 7. I jeszcze zachęciły mnie 'Testy' ale widzę, że na goodreads ocene ma tylko niezłą, a z reguły to mnie zniechęca na starcie więc raczej jej nie kupię :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Już nie mogę się doczekać ,,Zbuntowanych", bo ta książka mnie po prostu prześladuje... Ja ją po prostu chcę mieć już w łapkach ^^

  Do zobaczenia na Targach i spotkaniu PoTargowym, którego tym razem przegapić nie mogę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Veroniqusia Waters4 października 2014 17:49

  Książka o zakazanej czekoladzie? Muszę to przeczytać! No i Zbuntowani śnią mi się co noc:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Autorka dobrze wiedziała czym zbulwersować czytelnika. Przeżylibyśmy chyba wszystko poza tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najbardziej wyczekuję chyba "Endgame", bo zapowiada się bardzo fajnie, ale także "Wszystko, co lśni", bo już czuję, że to perełka! Na targi się oczywiście wybieram i niecierpliwie odliczam dni, a i na potargowe spotkanie bym chętnie wpadła. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na początku naprawdę lubiłam SoA, a nawet dotarłam do momentu, w którym Jax wydał mi się uroczy, ale po ostatnim sezonie i śmierci wiadomo kogo straciłam w nich wiarę. Stali się dla mnie zbyt brutalni, co zresztą najnowsze 3 odcinki doskonale udowadniają ;/

  OdpowiedzUsuń
 13. Miałam Ci tego nie robić przez miesiąc :P
  Te dwie też są moim priorytetem:) A po nich Endgame, Moja mroczna strona (czekolada!) i Testy. Zobaczymy co to z tego wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Moja mroczna strona doszła do głosu :) Mroczny i czekolada w jednym to coś idealnego dla mnie. Reszta? No nie wiem... Okaże się ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgadzam się. Kiedyś to był jeden z moich ulubionych seriali, ale teraz oglądam tylko po to żeby obejrzeć. Mało tego, bardzo lubiłam Gemmę, a teraz po tym co jak wiadomo ta kobieta zrobiła i co ciągle robi nienawidzę jej i życzę jej rychłej smierci. Poza tym chyba prawie każdej postaci teraz w tym serialu tego życzę :P

  OdpowiedzUsuń
 16. Dokładnie! To smutne, ale naprawdę po ostatnich odcinkach mam nadzieję, że ich wszystkich pozabijają albo pozamykają, bo kompletnie straciłam do nich sympatię i cierpliwość.
  A swoją drogą z takich ciekawostek, wiesz, że Gemmę gra ta sama aktorka, która grała Peggy Bundy?

  OdpowiedzUsuń
 17. W końcu zaczęłam czytać "po drugie dla kasy", więc lepiej nie unikaj mnie na targach! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Lubiłam serial SoA, ale gdy patrzę na najnowsze sezony to chyba wolałabym Ci odradzić. Niemniej komiks na pewno kupię i za Łukajenienkę też muszę się zabrać.

  OdpowiedzUsuń
 19. Rafał Szwajkowski4 października 2014 19:15

  Uuu ła, na książkę o czekoladzie jestem napalony od dawna, a "Pandemię" i "Testy" z chęcią bym przygarnął. I "Wiedźmą" mnie zainteresowałaś, bo po prostu mam wielkie love dla Maleficent. *.* (I tę Diabolinową książeczkę też muszę w końcu kupić!).
  Ciekawie byłoby się też z serią Łukjanienki zapoznać, ale po tym, jak autor zakazał wydawania jego powieści na Ukrainie, jakoś nie pałam do niego sympatią. Ale kurczę, to jednak znaane, a rzeczy się raczej takowymi bez powodu nie stają. Się zobaczy w każdym razie! :3


  (A gdzie w zapowiedziach 'Serafina' od MAGa? :D Przecież tam smoki są ;_;).

  OdpowiedzUsuń
 20. Wierz mi, ja też! Razem z "Zagrożonymi"!


  Ha! Czyli już niebawem się spotkamy! Jakby Cię nie poznała to mnie czymś palnij ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. A to prześladowcze paskudy z nich! Mnie też próbują męczyć, ale Zagrożeni ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. No ba, kiedyś wreszcie trzeba! Skoro mam pozwolenie to spoko, masz to jak w banku ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Człowieku, masz 2 moje ulubione książki w posiadaniu - nie mogę Cię unikać :D

  OdpowiedzUsuń
 24. Mam nadzieję, że uda Ci się dotrzeć na spotkanie, a jeśli gdzieś Ci mignę na Targach daj znać to przynajmniej chwilę pogadamy :)

  OdpowiedzUsuń
 25. I to nie utwierdza w przekonaniu, że mogę ci oddać tylko jedną :P

  OdpowiedzUsuń
 26. Coś czuję, że pożałuję tego niefortunnego doboru słów :P

  OdpowiedzUsuń
 27. Sama czekolada mi wystarcza by patrzeć na książkę wygłodniałym wzrokiem. Oby nas nie zawiodła!

  OdpowiedzUsuń
 28. A ja wyczekuję BARDZO BARDZO "Ksiąg Jakubowych" Olgi Tokarczuk i już się doczekać nie mogę :-D

  OdpowiedzUsuń
 29. Na mnie się paczają i przestać nie mogą "Endgame", "Testy" i "Moja mroczna strona". Pewnie skończy się tym, że mimo bana na kupowanie polskojęzycznych książek i tak je kupię. Ciekawie brzmi jeszcze "Pandemia", ale nerwicy dostaję widząc rosyjskie "d" użyte w tytule jako "a" -.- Anyway, październik jest cudownym miesiącem pod względem premier, szkoda tylko, że czasu na ich czytanie nie ma się tyle, co podczas wakacji.


  Do P.S. Na Targach OCZYWIŚCIE będę, na spotkaniu PoTargowym również. Dobrze, że miejsce spotkania zostało ustalone na ul. Józefa, bo skoro na ostatnie jakoś trafiłam, to i teraz nie powinnam mieć z tym większych problemów :D

  OdpowiedzUsuń
 30. Nie martw się, ja bardzo niegroźnym człowiekiem jestem ;) Gdybyś mnie nie poznała, to się jakoś przypomnę :)

  OdpowiedzUsuń
 31. W pierwsze nie wierzę, ale nie przeszkadza mi to w trzymaniu za słowo w drugiej kwestii :D

  OdpowiedzUsuń
 32. Jak zobaczysz moją chucherkowatość wzrostu metr sześćdziesiąt z drobnym haczykiem, to może uwierzysz :D W tej drugiej kwestii to miałam ochotę napisać, że stanę na głowie, ale pewnie bym się wywaliła z moim talentem do potykania się nawet na prostej drodze ;)

  OdpowiedzUsuń
 33. Przez Twój post coraz bardziej żałuję, że nie będzie mnie na Targach :( Ale niestety nie mam możliwości, aby pojechać do Krakowa :(

  ksiazkowy-swiat-niki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 34. I tak do targów spokojnie przeczytasz je obie ze 3 razy - to Evanovich, nie Sienkiewicz :D
  A ja niestety nie posiadam części 4 - 6... i 8 też... za to 9 i 13 mam podwójnie. Nie znasz kogoś, kto by się pozbywał tych brakujących? :D

  OdpowiedzUsuń
 35. Już się nauczyłam, że to coś niepozorne wcale nie oznacza, że jest niegroźne ;)
  Spokojnie, w razie czego będziemy amortyzować ;)

  OdpowiedzUsuń
 36. Strasznie mi przykro, że ominą Cię targi i spotkanie z nami, ale może uda się przy innej okazji lub za rok!

  OdpowiedzUsuń
 37. Ale jedna musi robić za zakładnika :P
  @Magda K-ska kiedyś miała, ale oddała, gdy tylko usłyszała, że biorę się za czytanie pierwszej części. Niemniej, jeśli tylko będę coś wiedzieć - dam znać. Ej! Marta z kim łazisz po Targach i jak się umawiamy :D

  OdpowiedzUsuń
 38. Nie całkiem, ale postanowiłam trochę ograniczyć zakup, bo ostatnio łapię się na tym, że wchodząc do jakiegokolwiek sklepu najpierw idę do działu z książkami (oczywiście kupuję pare, bo są śmiesznie tanie), a potem wracam do domu i mam wyrzuty sumienia "bo przecież ta kasa miała iść ta taką i taką książkę". W chwili obecnej się całkiem dobrze trzymam postanowienia, więc powinnaś pogratulować, a nie krzyczeć na mnie! :P


  P.S. Chyba jest troszkę za późno na szukanie czegoś w rynku, ale mimo wszystko trzymam kciuki, gdyż blogerom spoza Krakowa ułatwiłoby to dotarcie na czas :)

  OdpowiedzUsuń
 39. Zakazana czekolada: to jest dopiero antyutopia. ;) A na "Wiedźmę", jak się domyślasz, czekam, choć to wydawnictwo już wcześniej podpadło mi słabą korektą.

  OdpowiedzUsuń
 40. Oj przepraszam :P Jestem dumna, nawet bardzo! Sama ostatnio staram się wrócić do planu czytania książek, która zalegają na półce od ponad roku. Na razie 3 takie książki przeczytałam (recenzji jeszcze nie wrzucałam), więc możesz być ze mnie dumna. Niestety kompletnie nie przekłada się to na zakupy książkowe, które wciąż się mnożą i mnożą i aby je upchnąć na półce, musiałam się pozbyć starych ;/ -> Przez to mam wrażenie, że jest tam więcej nieprzeczytanych, niż przeczytanych. Szok!


  PS. We wtorek się okaże, bo zabieram organizatorkę na przepyszną białą czekoladę, która według planu powinna tak podbić serce, że kolanko pójdzie w zapomnienie ;) Trzymaj kciuki! Wykorzystaj propozycję, chociaż ostrzegam, że to się wiąże ze znalezieniem mnie na Targach :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Nigdy bym się nie spodziewała, że ktoś taką wymyśli ;)
  Ciekawe czy będzie też film? Na czym się wyłożyli?

  OdpowiedzUsuń
 42. Szybko minął ten miesiąc...
  Ja sobie nie wyobrażam świata bez czekolady. Piekło normalnie.:)

  OdpowiedzUsuń
 43. No cóż. Z Twoich typów niestety nic nie przypadło mi do gustu, tak bywa. A co do Targów w Krakowie, to też już się nie mogę doczekać! :) Odliczam dni! :)

  OdpowiedzUsuń
 44. No dobra, dobra :P
  Ale Magda nie ma na sprzedaż, a ja czytałam wszystkie od 1 do 12, a chciałabym mieć je też na półce...
  Z Wami <3 W które dni będziecie na targach? Bo ja w czwartki to mam sporo zajęć, w piątek może się uda mieć tylko rano, a weekend biorę w całości.

  OdpowiedzUsuń
 45. I ja Tobie również, Kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Chciałabym być na Targach za rok, ale jest małe prawdopodobieństwo, że mi się uda :(

  OdpowiedzUsuń
 47. O filmie (jeszcze?) nie słyszałam, ale byłoby super, gdyby taki się pojawił. :) A jeśli chodzi o korektę: czytałam "Czarownicę" i jest tam mnóstwo literówek (niestety).

  OdpowiedzUsuń
 48. Hahah, oczywiście że wiem :D I jest żoną twórcy 'Synów Anarchii' i coś wydaje mi się, że facet ma jakiś dziwny fetysz i lubi jak jego żoneczka kogoś ubija czy coś bo coś często daje jej taką robotę na planie :P
  O i wciąż ubolewam nad tym, że Mara niezbyt przypadła Ci do gustu, a tu jeszcze zauważyłam że masz 'Zbuntowanych' na swojej liście - oo nieee, nienawidze tych ksiazek i żałuje każdej mojej złótówki jaką wydałam na 1 czesc tego dzieła :P Chociaż nie powiem, okładka do 'Zbuntowanych' całkiem fajna ;)

  OdpowiedzUsuń
 49. Boss czekoladowy made my day! Testy też zapowiadają się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Ha! Dobra decyzja:* Nie pamiętam, jak tam Magda chciała, ale na bank sobota, a piątek i niedziela pod znakiem zapytania. Podejrzewam, że jeszcze się dokładnie zgadamy :)

  OdpowiedzUsuń
 51. Prawda! A ja z zapowiedziami jeszcze się spóźniłam :P
  Piekło! Ja nie wiem, jak tamtejsze kobiety mogłyby to wytrzymać - sama zostałabym kryminalistką ;D

  OdpowiedzUsuń
 52. Tylko troszeczkę, liczy się, że nie po premierze książki.:)
  No b jak to tak... Przecież nie da rady bez czekolady!(nowy slogan^^)

  OdpowiedzUsuń
 53. Mój też ;) Sądzę, że te dwie premiery YA! przeczytam w pierwszej kolejności ;) A później rzucę się na kontynuacje z Otwartego ;)

  OdpowiedzUsuń
 54. Tym lepiej dla Twojego portfela ;) Ja też! Do zobaczenia!

  OdpowiedzUsuń
 55. Oj tam, nie można się z góry nastawiać negatywnie, w końcu przez rok może się dużo zmienić ;)

  OdpowiedzUsuń
 56. Cóż... wydawnictwo nie jest duże, więc musiało najwidoczniej na czymś przyoszczędzić. Można liczyć, że z czasem będzie tylko lepiej. A co do filmu też chętnie bym go zobaczyła - skoro potrafili ciekawie przedstawić Śpiącą Królewnę, której nigdy nie lubiłam, to ze Śnieżką może być tylko lepiej ^^

  OdpowiedzUsuń
 57. Kompletnie jej nie poznałam i nie wierzyłam, gdy ktoś mi to powiedział po raz pierwszy ;)
  W niektórych kwestiach nie dane jest nam się zgodzić, ale na szczęście nie we wszystkich ;)
  Ogólnie bardzo mi się podoba sesja do tych książek, chociaż nijak modele nie pasują mi do ksiązkowych bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 58. Tak, to by było już przegięcie :P
  Ej! Zróbmy takie arcywroga - który kradnie ludziom czekoladę!

  OdpowiedzUsuń
 59. Nic staconego, na innych blogach widziałam.multum ciekawych książek, tak że i tak portfel będzie pusty. Zwłaszcza po targach! :)

  OdpowiedzUsuń
 60. W przyszłym roku jeszcze mam szkołę, raczej się nie przeprowadzę, a mimo wszystko to jest ponad 530 km. Trochę daleko... Ale masz racje, nie ma co się negatywnie nastawiać, może się uda :D

  OdpowiedzUsuń
 61. Jestem za! Kwintesencja zła, Czekoladowy Baron.:D

  OdpowiedzUsuń
 62. Nie pamiętam, w której klasie, ale udało nam się wcisnąć Targi w ramach wycieczki szkolnej, więc wiesz ;)

  OdpowiedzUsuń
 63. I jest jeszcze nowa książka Jodi Picoult na którą czekam :)
  a z tych wymienionych przez Ciebie podoba mi się pierwsza część czekoladowej sagi :)

  OdpowiedzUsuń
 64. Szczęściara z Ciebie :D Ja chodzę do technikum informatycznego :'( Do tego u nas w szkole ogólnie jest tylko jedna wycieczka szkolna w roku do Berlina i do kina na jakiś film typu "Miasto 44". Niestety nie ma szans na taką wycieczkę :( Ale zawsze jest szansa, że jakoś dojadę :D To byłaby miła odmiana, ponieważ w moim otoczeniu prawie nikt nie czyta ;/

  OdpowiedzUsuń
 65. Czekam tylko na Zbuntowanych ;)
  forenovel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 66. Dzięki tobie już wiem, co kupię bratu pod choinkę. Tak, Sons of Anarchy ;)

  OdpowiedzUsuń
 67. W takim razie mam nadzieję, że szybko do Ciebie trafi :)
  Czekoladowa tak mnie zachęciła, że dziś z racji premiery już ją sobie zamówiłam ;D

  OdpowiedzUsuń
 68. Dużo facetów dostanie to na mikołaja lub gwiazdkę, co zdecydowanie jest dla nas korzystne, bo kupno prezentu mamy z głowy, a komiks możemy pożyczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 69. Hm, ta historia z czekoladą może być całkiem fajna :) I tak w zasadzie to spisałam sobie prawie wszystkie książki z tego zestawienia... Cóż. Trzeba będzie jakoś je zdobyć :D
  A na Targach będę i ja :) Mam nadzieję, że gdzieś mi tam migniesz w tłumie i będę się mogła chociaż przywitać :D

  OdpowiedzUsuń
 70. Aniołku ty mi się tu mignięciem nie wykręcaj, tylko ładnie na blogowe spotkanie przychodź i pogadaj w końcu! :)

  OdpowiedzUsuń