HIGH FIVE! Best movies


HIGH FIVE to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...
Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.

Niecałe 2 godziny temu udało mi się zdać egzamin dyplomowy! Niestety jestem tak zmęczona tym wszystkim, że nie jestem w stanie zabrać się za pisanie recenzji. Niemniej pojawiła się okazja napisania innej notki. Dostałam zaproszenie od Zuz do wzięcia udziału w High Five i zamierzam się z wami podzielić rankingiem moich ulubionych filmów:)

1. Trylogia Underworld ( Przebudzenie nie przypadło mi do gustu)
Jestem uzależniona od tego filmu. Oglądałam go już około 16 razy, a mimo tego w dalszym ciągu tak samo mnie wciąga. Opis: Na ziemi w ciągu wieków, niezauważone przez ludzi, wyrosły dwie rywalizujące ze sobą rasy: arystokratyczne, dobrze wykształcone Wampiry oraz brutalni i siejący grozę Lykanie. Dla ludzkości ich istnienie jest tylko cieniem legendy. Dla siebie nawzajem są oni jednak nieprzejednanymi i śmiertelnymi wrogami. Ich celem jest całkowita eliminacja przeciwnika. Piękna i przebiegła Selena (Kate Beckinsale), wywodząca się z rodu Wampirów, odkrywa tajemnicę, która może mieć śmiertelne konsekwencje zarówno dla Wampirów, jak i Lykanów. Na tle rywalizacji Lykan (ang. Lycans, czyli wilkołaków) z wampirami rozwija się uczucie między wampirzycą Selene a świeżo zarażonym wilkołakiem Michaelem (Scott Speedman).

2. Efekt Motyla
Kolejny film, który widziałam już niezliczoną ilość razy. Evan Treborn jest chłopcem, którego niektóre zdarzenia z dzieciństwa zdają się być „zaćmione”, nie może ich sobie przypomnieć. Odkrywa sposób na podróżowanie w czasie przy pomocy pisanych za młodu dzienników, co więcej może także zmieniać teraźniejszość zmieniając przeszłe wydarzenia. Po kilku próbach zdaje sobie sprawę, że nawet gdy jego intencje są dobre, nie zawsze efekty tych zmian pokrywają się z przewidywaniami.

3. Truman Show 
Truman Burbank to 30-letni agent ubezpieczeniowy. Ma kochającą żonę i rodzinę, wiedzie przeciętne życie w spokojnym miasteczku. Truman jednak cały czas ma przeczucie, że ktoś go obserwuje.
Nie myli się. Jest nieświadomą gwiazdą opery mydlanej trwającej od dnia jego narodzin. Wszyscy otaczający go ludzie są aktorami. Jego życie śledzi ponad 5000 kamer, reżyser zaś decyduje nawet o panującej na planie pogodzie. Truman zaczyna się czegoś domyślać, staje się coraz bardziej podejrzliwy, aż w końcu poznaje smutną prawdę o otaczającym go świecie.

4. Krzyk
Późny wieczór, peryferia sennego miasteczka Woodsboro. Nastoletnia Casey Becker (Drew Barrymore) oraz jej chłopak Steve zostają zamordowani w jej domu. Przed śmiercią była terroryzowana serią telefonów od zabójcy w masce, który pytał się jej: Jaki jest Twój ulubiony horror?. Jest to dopiero początek serii zabójstw, która wstrząśnie tym małym miasteczkiem. Głównym celem mordercy jest Sidney Prescott (Neve Campbell). Broni ją m.in. zastępca szeryfa i brat przyjaciółki Dewey Riley (David Arquette). W mieście pojawia się wielu dziennikarzy, a w nich także Gale Weathers (Courteney Cox).

5. Szkoła uwodzenia
Sebastian Valmont (Ryan Phillippe) jest przystojnym i zepsutym nastolatkiem. Wraz ze swoją przyrodnią siostrą, Kathryn (Sarah Michelle Gellar), zabawiają się uwodząc młode osoby. Pewnego dnia upokorzona dziewczyna prosi go, aby uwiódł Cecile (Selma Blair), nową dziewczynę jej byłego chłopaka. Chłopak odmawia, uważając to za zbyt łatwe. Zamiast tego postanawia zaciągnąć do łóżka córkę nowego dyrektora szkoły jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Młoda Annette Hargrove (Reese Witherspoon) znana jest ze swoich twardych zasad odnośnie absencji seksualnej przed ślubem, co stanowi dodatkową uciechę dla Sebastiana. Jednak dziewczyna nieodwracalnie zmieni życie jego i Kathryn...

6. Szkoła uczuć
8. Kroniki Riddicka
9. Klik: I robisz, co chcesz
10. Romeo musi umrzeć