Looking For Anything Specific?

Header Ads

Konkurs urodzinowy: Tajemnicza Paczka

Wczoraj Gosiarellowy blog obchodził swoje 2 urodziny, a jak wiecie Gosiarella bardzo lubi świętować swoje urodziny i inne fajne okazje. Dziękuję wszystkim za życzenia, cudowne i budujące słowa oraz całą pozytywną energię, którą wczoraj (i przez ostatnie 2 lata) tutaj zostawiliście! Zasłużyliście by również dostać coś miłego ode mnie. No może nie do końca ode mnie, ale będę pośrednikiem ;) 

Moją pierwszą nawiązaną współpracą było włączenie do redakcji portalu Sztukater.pl, zresztą jest to również jedną z tych, które najbardziej sobie chwalę, ale wszyscy od dawna to wiecie, więc nie będę powtarzać po raz  enty. W każdym razie to właśnie Sztukater obdaruje zwycięzce konkursu "tajemniczą paczką".


Nagroda:
Walczycie o "Tajemniczą paczkę", czyli dostaniecie kota w worku. No dobra, nie kota i nie w worku. Sztukaterowi ludzie nie powiedzieli nawet Gosiarelli, jakie książki dostanie zwycięzca, więc mnie również zżera ciekawość i mam nadzieję, że gdy dostaniecie paczkę pochwalicie mi się swoimi łupami ;) Dodatkowo, jeśli zaskoczycie mnie swoją frekwencją lub pomysłowością, druga osoba dostanie paczuszkę ode mnie.   

Zadanie konkursowe:
Nie miałam pomysłu na ciekawe zadanie dla Was, dlatego z pomocą przyszła mi Magda ze Stulecialiteratury.pl, która podsunęła pomysł idealnie pasujący do moich dziwnych rozwiązań. Dziękuję! Tym sposobem zadaniem konkursowym jest wymyślenie zadania konkursowego. Zaproponujcie więc ciekawe i łatwe zadania, które chcielibyście kiedyś spełnić w nadziei na wygranie jakiegoś konkursu. Ostrzegam, że wiele z zaproponowanych pomysłów kiedyś wykorzystam ;)

Zasady:
1. Fundatorem nagród w konkursie jest portal Sztukater.pl 
2. Nagrodą w konkursie jest "Tajemnicza paczka" z książkami.
3. Czas trwania: od 18 lipca do 18 sierpnia 2o13, wyniki konkursu ogłoszę najpóźniej do 23 sierpnia
4. W konkursie mogą brać udział jedynie osoby zamieszkujące terytorium Polski,
5. Aby wziąć udział w konkursie, należy:
a) Pod tym postem wyrazić chęć udziału w konkursie przez proste "Zgłaszam się" oraz podać adres mailowy
b) Wymyślić ciekawe zadanie konkursowe
c) umieścić baner konkursowy wraz z odnośnikiem do tego posta na swoich blogach (osoby nie posiadające bloga są zwolnione z tego podpunktu)
6. Możecie, ale nie musicie (nie będzie to miało żadnego wpływu na wyniki konkursu):
a. Polubić Sztukatera - ja go lubię ;) Możecie też polubić go na FB [link], zwłaszcza, że często organizowane są tam konkursy.
b. Dodać bloga do obserwowanych na czymkolwiek, gdziekolwiek wedle uznania i chęci.
c. Polubić W krainie stron na fb [link]
7. Wygrywa osoba, której pomysł najbardziej mnie zauroczy
8. Zwycięzca otrzyma ode mnie informacje o nagrodzie, na adres mailowy, z którego wysłał zgłoszenie. Na adres do wysyłki będę czekać 3 dni.
Powodzenia!

Prześlij komentarz

76 Komentarze

 1. Zacznę od tego, że ponownie życzę Sto lat!
  Po drugie: zgłaszam się, jestem niezmiernie ciekawa, co jest w paczuszce :)
  A po trzecie: zadanie konkursowe polegające na napisaniu krótkiego utworu o Tobie, bądź Twoim blogu, prozą lub wierszem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się to pytanie podoba. Gosiarella stanowi wdzięczny temat:D nawet wiem kto by przodował w wymyślaniu takowych utworów:D

   Usuń
  2. Magda zaskakujesz! :P Kto niby?

   Usuń
 2. Gratulacje dwóch latek ;)
  Zgłaszam się ;)
  Lubię fotografie ,więc zadaniem konkursowym byłoby zrobienie małego kolażu ze zdjęć ,na których znajdowałyby się osoby czytające.

  agatka105@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgłaszam się :D
  A mi się zdaje, że zadanie powinno być istnie wakacyjne. Wyobraź sobie, że masz 100 000, nieograniczoną ilość wolnego czasu, kupony na bilety na pociąg, samolot, statek itd. Jedyne co musisz zrobić to spakować jak najmniej rzeczy i wyruszyć w podróż. Jakie miejsca odwiedzisz? Co chcesz zobaczyć? Dlaczego właśnie to? I co zabierzesz ze sobą do walizki? Powiedzmy,że twój bagaż nie może przekroczyć 5 kg.
  Skąd ten mój pomysł? Bo właśnie się pakuję na wakacje i nie mam zupełnie miejsca, a mam ogromną walizkę. Ciekawi mnie jak to by wyglądało jakby było mnóstwo miejsc do zwiedzania i zobaczenia a tylko 5 kg bagażu.
  szeptywyobrazni@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje z okazji rocznicy i powodzenia w dalszym blogowaniu!
  Zgłaszam się do konkursu. ederleziz@gmail.com
  Zadanie: Dwuetapowe, w pierwszym etapie uczestnicy tylko się zgłaszają, w drugim, ci, co zgłosili się w pierwszym muszą wyszukać końcówkę jakiegoś zdania, które Ty ukryłaś gdzieś na blogu, np. zdanie "Czytanie to inspiracja, radość, rozrywka, życie." (czy jakiekolwiek inne dzielisz w połowie podajesz tylko "czytanie to..." a resztę uczestnicy muszą znaleźć gdzieś pośród Twoich recenzji, wygrywa ten, kto pierwszy wyślę Ci całe na maila.

  OdpowiedzUsuń
 5. Matko, tak szybko minęło... Gratuluje Ci wszelkich sukcesów, życzę by było ich coraz więcej! Z chęcią wezmę więc udział w konkursie, a pomysł na zadanie konkursowe jest z pewnością ciekawy :D Bannerek oczywiście pojawił się na blogu, polubiłam fanpage Sztukater, Twój lubię od dawna! ;) W obserwatorach mam Cię od wieków... Co do zadania konkursowego, to cóż... Jest kilka ciekawych pomysłów, więc może podam Ci kilka? Nie było w regulaminie to zabronione, więc... :)

  nr. 1
  Jeśli książka ma w tytule trzy kropki, można poprosić o dokończenie tytułu. Na przykład "Powiedziałabym, że Cię kocham, ale... "

  nr. 2
  Jeśli konkurs jest organizowany z okazji pory roku np. letni, wiosenny, jesienny, zimowy, to masz sporo rzeczy, które możesz zrobić. A potem losujesz zwyciężce.
  - Wiosenny - Poprosić o nazwę kwiatka wiosennego, bądź tego co dana osoba lubi w tej porze roku
  - Letni - Poprosić o jedną rzecz, którą spakowałaby do walizki jadąc na wakacje (ale bez ubrać, tylko np. telefon, aparat, bądź książka).
  - Jesienny - Poprosić o nazwę koloru, który kojarzy się jej z jesienią.
  - Zimowy - Poprosić o podanie zimowego sportu, który uprawia. (bądź czynności jak np. lepienie bałwana)

  nr. 3 Zwycięzca losowany
  - Podać ulubioną książkę.
  - Podać ulubioną książkę z dzieciństwa.
  - Podać ulubioną lekturę.
  - Podać książkę, której nigdy się nie skończyło.
  - Podać najgorszą lekturę.
  - etc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję dwóch lat :)
  i powodzenia wszystkim w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgłaszam się :)
  marti8991@op.pl
  Zadanie:
  1) Opisz, jakim bohaterem książkowym/filmowym chciałbyś być. W jakim gatunku występowałby Twój bohater, jakby wyglądał, jakie posiadałby cechy?
  2) Jaka postać z książki/ filmu mogłaby być Twoim najlepszym przyjacielem i dlaczego?
  3) Gdybyś mógł przenieść się do akcji wybranego filmu lub wybranej książki i coś tam zmienić, to do jakiego filmu/książki i co byś zmienił?
  Hmmm, może moje pomysły nie są jakieś genialne ale sama często zastanawiam się nad odpowiedziami na te pytana i bardzo chciałabym wiedzieć jak odpowiadają na nie inni :)
  Lubię oba profile na Fb, obserwuję blog, a banerka niestety nie mogę dodać, gdyż nie posiadam bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłaszam się do konkursu "lovebookdot@gmail.com

  Mam tysiąc pomysłów na minutę ,więc myślę że coś tam znajdę :)

  A Taka paczuszka na pewno bardzo by mnie ucieszyła.
  Bardzo podoba mi się atmosfera na tej stronie, i z pewnością tu będę wpadać. :)
  I ta zakładka konkursy, ubóstwiam :)
  Lovebook

  OdpowiedzUsuń
 9. No to i ja się zgłoszę, bo konkurs bardzo ciekawy :D
  Bannerek również wstawię :)
  blask_ksiazek@op.pl

  1. Z jakim autorem / autorką chciałabyś się spotkać i jakie pytania zadałabyś jej/ mu.

  2. Książka, której ekranizacji wypatrujesz i jakich aktorów widziałabyś w roli głównej?

  3. Twój ulubiony cytat z książki.

  4. Dlaczego według Ciebie młodzi ludzie nie czytają.

  5. Książka, która zmieniła Twoje życie.

  6. Jakie postacie paranormalne lubisz najbardziej? (Chodzi mi mniej więcej o to, czy są to wampiry, wilkołaki, elfy, anioły itd.)

  Więcej pomysłów niestety nie mam.
  Życzę wszystkim powodzenia ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Chwilowo składam Ci tylko spóźnione, ale szczere życzenia z okazji tak zacnego momentu ;)
  Oby takich rocznic było jak najwięcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluję rocznicy i życzę jeszcze wielu takich jubileuszy! :)

  Zgłaszam się również do konkursu :)
  Zadanie: W konkursowym poście umieszczona jest okładka jakiejś popularnej książki, zadaniem uczestników jest wymyślenie dla owej powieści zupełnie nowego tytułu (oczywiście pasującego do treści utworu)

  katarzynadenis@interia.pl
  Banner za momencik pojawi się na blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Oczywiście gratuluję i zgłaszam się :)

  zadanie:
  sfotografować krótką historię i zrobić taki komiks :)
  lub
  napisać krótkie zakończenie jakieś książki i dołączyć do niego tematyczne! zdjęcie (adekwatne do treści danego zakończenia)

  kasia.przepiorka@wp.pl

  baner w zakładce konkursy :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję dwóch latek w blogosferze :) Życzę powodzenia wszystkim w konkursie. Na razie nie mam jakiegoś lepszego pomysłu, ale może później coś wymyślę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. świetny blog, obyś jak najdłużej go prowadziła.
  Oczywiście zgłaszam się
  madzia2004@op.pl
  A zadaniem konkursowym mogło by być stworzenia bohaterki podobnej do Ciebie, czyli jakby stworzenie Twojego profilu osobowościowego, na podstawie Twoich wpisów z bloga, przeczytanych książek. Osoba, która najlepiej rozpozna Ciebie i Twoją osobowość wygrałaby nagrodę

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgłaszam się!
  patrycja.kuchta.uK@gmail.com

  W konkursach zazwyczaj trzeba strasznie słodzić... Chrzanić to! Czas to w końcu zmienić. Co proponuję? Bohaterki romansów, tych paranormanych i całkiem zwyczajnych, nie szczędzą akapitów na opisywanie swych ukochanych. Często robią to tak słodko, że aż mdli. A przecież nikt, czy to człowiek czy wampir, nie jest do końca idealny. Zadanie polegałoby na wczuciu się w dowolnie wybraną bohaterkę i opisanie jej ustami całej prawdy o ukochanym. Wszystkie chwyty dozwolone! Opisywanie jego mankamentów i wstydliwych sekretów- jak najbardziej wskazane! ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję urodzinowych dwóch lat :). Nad zadaniem muszę trochę dlużej pomyśleć, ale na pewno coś wymyślę :)!

  word-is-infinite.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję i życzę dalszych owocnych lat:)

  OdpowiedzUsuń
 18. I ja gratuluję pięknej rocznicy :))))
  W konkursie chętnie wezmę udział gdyż uwielbiam niespodzianki, a niespodzianki książkowe jeszcze bardziej :)))) Zatem zgłaszam się :)
  mail: aaalexia@wp.pl

  Moja propozycja zadania:
  1. Ty umieszczasz zdjęcia, obrazki lub memy, które kojarzą Ci się z jakąś książką, a ja muszę odgadnąć jej tytuł :)
  2. Stworzenie własnej okładki książki, która jest nagrodą w konkursie.
  3. Napisanie sensownego utworu typu wiersz, fraszka, krótkie opowiadanie, żart ze wskazanymi słowami
  4. konkurs, w którym doceniłabyś frekwencję na blogu

  OdpowiedzUsuń
 19. Zgłaszam się
  email sylatyla@interia.pl
  Zadanie:
  Gdybyś mogła choć na jeden dzień stać się jakąś bohaterką książkową, którą byś wybrała i dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
 20. Zgłaszam się!

  Gdybyś to ty miał/a możliwość zorganizowania podobnego konkursu, w którym do wygrania jest owa tajemnicza paczka książek. Co byś w niej umieścił/a? Można dodać krótkie uzasadnienia.

  Pozdrawiam serdecznie i gratuluję rocznicy
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 21. Zgłaszam się i ja.

  Serdeczne życzenia dla Ciebie, gratuluję wytrwałości, ja tyle nie mam. ;)
  Zadanie: Wczuj się w listonosza, który dostarcza tę ciężką paczkę do Ciebie. W ostatnim miesiącu przybywał pod Twój adres dwanaście razy. Co myśli, wychodząc do pracy? Jak reaguje, widząc Twój adres na paczce? Co mówi, kiedy daje Ci przesyłkę? A może nie zastaje Cię w domu? Mile widziane zarówno rzeczywiste anegdoty, jak i historie zmyślone pisane z przymrużeniem oka.

  asza8@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Też się zgłoszę, ale najpierw gratuluję dwóch lat - szmat czasu :)

  Moja propozycja konkursu polega na tym, że trzeba poprosić czytelników, aby namówili jedną osobę ze swojego otoczenia do przeczytania książki i udokumentowali to jakimś zdjęciem albo opisem. Szerzenie czytelnictwa + fajna zabawa w jednym. Sama chciałam to kiedyś zorganizować, bo miałam straszną radochę po przekonaniu brata, że „Władca pierścieni” nie gryzie ;) Polecam też coś w stylu: „Zrób zdjęcie swojej ulubionej półki z książkami” albo „Pokaż, gdzie czytasz”, bo na zdjęcia świetnie się patrzy, a uczestnicy mogą strasznie zaskoczyć kreatywnością. I jeszcze jedna propozycja – pytanie o najciekawsze książkowe miejsce w Twoim mieście, bo fajnie by było poznać najbardziej klimatyczne księgarnie i kawiarnie w Poznaniu, Wrocławiu czy Szczecinie.

  Mój mail: tabliczkaczekolady@onet.eu, a baner już jest na blogu. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ciekawy pomysł:)
  Oczywiście "zgłaszam się".
  Mój pomysł na konkurs to namalowanie swojej wymarzonej okładki książki. Mogła by być to okładka książki którą lubisz ale okładka nie przypadła ci do gustu, albo masz już jakieś swoje próby napisana książki w tedy możesz narysować okładkę swojej książki.
  Pełna dowolność. Trzeba było by oczywiście dodać jakiś komentarz czemu okładka wygląda tak a nie inaczej:)

  liliana@safonow.info

  OdpowiedzUsuń
 24. Pierwszy raz jestem u Ciebie, ale chyba zostanę na dłużej :)
  I chciałabym zgłosić się do konkursu - mój mail sylwik19_12@onet.eu :)

  Propozycja konkursu:
  1.Stwórz własną książkę! - zabawa polegałaby na tym, że umieszczasz na swoim blogu wybrane zdjęcie/rysunek i uczestnicy mają za zadanie wymyślić tytuł książki, która mogłaby mieć taką okładkę, a dodatkowo pokrótce opisać jej treść :)

  2.Podaj tytuł jednej ze swoich ulubionych książek, wykaż się kreatywnością i w kilku zdaniach wymyśl dla niej hasło reklamowe, które zachęci do sięgnięcia po nią innych czytelników :)

  Dodałabym baner na bloga, ale niestety mój blog prawie nie istnieje - ma tylko tło, szablon i nazwę - żadnych postów.

  OdpowiedzUsuń
 25. Gratuluję dwóch lat !
  Oczywiście zgłaszam się :) Też pierwszy raz tu trafiłam i mam nadzieję zostać dłużej :)
  Klaudia Stasiewicz
  mój naczęściej używany e-mail: klaudia.stasiewicz@wp.pl

  Propozycja konkursu:
  Nowy sposób recenzji książek. Polegałoby to na tym, że no ty lub ktoś innym podawał by książkę i trzeba by ułożyć o niej wiesz. Mogą być to długie wiersze lub krótkie, takie które opisują większość treści lub takie, które będą tak tajemnicze i zaskakujące, że zmuszą daną osobę do sięgnięcia po daną książkę :D
  Nie mam bloga więc niestety nie mam gdzie umieścić banera . Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Sto lat, sto lat! Jestem tu pierwszy raz, ale mam nadzieję, że kolejne dwa lata będę czytać Twoje posty. :) Zgłaszam się. :)
  mail: jedrzejjankowski@wp.pl
  Moje zadania:
  1. Wehikuł czasu moich marzeń (technika dowolna). :)
  2. Na podstawie zagadek z "Hobbita" zgadnij, o co w nich chodzi.
  3. Napisz opowiadanie, które zaczynałoby się od słów: Poczułem/łam ugryzienie, a krew w mojej głowie zaczęła dziwnie szumieć. Obok mnie stał....
  Baner w zakładce konkursy i wygrywajki. :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Wszystkiego najlepszego! :)
  Zgłaszam się.
  1. Najlepsza książka, którą przeczytałeś/aś w ciągu ostatniego miesiąca + uzasadnienie.
  2. Gdzie najlepiej Ci się czyta?
  3. Twoja ulubiona księgarnia, może byc internetowa + powód. Można przy takim zadaniu zyskać kilka fajnych miejsc do kupywania książek.
  Banerek tu:
  http://czytanie-a-myslenie.blogspot.com/
  thrish10123@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Zgłaszam się konkursiku ;3 Niestety chwilowo nie mogę polubić strony na fb ponieważ dostałam bana i nie mogę przez 30 dni praktycznie nic robić xD Email: urszulka82_msp@o2.pl
  A oto mój pomysł: Ty podajesz nazwę jakiejś książki a uczestnik konkursu miałby dobrać do niego jakąś piosenkę oddającą go.
  To na tyle :P I życzę Sto lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałam się nie wypowiadać w tym wątku, ale totalnie mnie rozbroiłaś! Powiedz mi jak można dostać bana na FB? O.o To się da?
   PS. Oczywiście nie jest to żaden warunek by polubić FB.

   Usuń
 29. Zgłaszam się konkursiku ;3 Niestety chwilowo nie mogę polubić strony na fb ponieważ dostałam bana i nie mogę przez 30 dni praktycznie nic robić xD Email: urszulka82_msp@o2.pl
  A oto mój pomysł: Ty podajesz nazwę jakiejś książki a uczestnik konkursu miałby dobrać do niego jakąś piosenkę oddającą go.
  To na tyle :P I życzę Sto lat.

  OdpowiedzUsuń
 30. Witam! Skoro wszyscy, to i ja - Wszystkiego Najlepszego!!! :D

  Zgłaszam się do konkursu!

  Zadanie na konkurs: W sobotę rano budzi Cię pukanie w drzwi. W piżamie biegniesz przez cały dom, aby zobaczyć, kto pragnie Cię zobaczyć. Z niemałym zaskoczeniem odkrywasz, że jest to główny bohater Twojej ukochanej książki! Opisz, jak byś spędziła z nim dzień. Co byście robili, gdzie byście poszli?A może zabrałby Cię on do Swojego Świata? ;)

  Cieszę się, że się tu znalazłam, powodzenia wszystkim konkursowiczom! / Vixxy

  Bym zapomniała, mój mail : misio2213@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 31. Gratulację i życzę sukcesów w prowadzeniu bloga. :)

  Zgłaszam się do konkursu.
  Mail: eyesOFsoul90@gmail.com

  ZADANIE KONKURSOWE:
  Zorganizowałabym konkurs pt. "Aforyzm na zakładkę" - polegałby on na tym, by wymyślić slogan "reklamujący" czytanie.
  Slogan zostałby umieszczony w projekcie zakładek do książek, do którego organizator konkursu ma już gotowy motyw obrazkowy, tylko brakuje mu hasła.
  Zwycięzca oprócz nagrody książkowej otrzymałby taką indywidualną zakładkę z jego promującym sloganem.

  Na moim blogu nie da się umieścić baneru, ale dodałam Cię do Blogrolla (odnośników, które u mnie kierują na poszczególne blogi).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Późno, bo późno, ale w końcu rozwiązałam problem z banerem i od kilku dni wisi tu:
   http://recenzencki.wordpress.com/reklama/


   Pozdrawiam.

   Usuń
 32. 2 lata niby nie dużo, ale jednak szmat czasu - wszystkiego najlepszego i dalszego, owocnego blogowania i wielu czytelników :)
  Do konkursu też się zgłaszam :)

  Zadanie konkursowe: Jak wyglądałaby okładka książki, której główną bohaterką byłaby Gosiarella? Dowolność wyboru narzędzi: możesz stworzyć okładkę słowami, może to być praca plastyczna, zdjęcie, itp. Inwencja twórcza jak najbardziej mile widziana! :)

  Pozdrawiam
  Magda (m.tesna@wp.pl)

  OdpowiedzUsuń
 33. Gratuluję 2 lat :)

  Zgłaszam się :)

  Zadanie konkursowe: Napisz wprowadzenie do książki w której głównym bohaterem/ główną bohaterką jest blogger lub bloggerka :)

  Pozdro . ;p
  Patrycja
  p.bozycka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Zgłaszam się i ja! Gratuluję drugich urodzinek! Ja niespełna 3 tygodnie istnieję w blogosferze. Tu link do Twego banerku: http://www.atramentowomi.blogspot.com/p/konkursowo.html
  martucha180@tlen.pl

  Zadania konkursowe:
  1) Bohatera z jednej książki umieścić w innej. Jak jego pojawienie się zmieniłoby bieg wydarzeń w książce?
  2) Z którym bohaterem/bohaterką wyjedziesz na wakacje i dokąd?
  3) Ułóż krótki, zabawny tekst wykorzystując jak najwięcej tytułów książek.
  4) Napisz limeryk (ewentualnie wierszyk) o ulubionym bohaterze.
  5) Zrób zabawne zdjęcie "Ty i książka".
  6) Ułóż zagadkę, której rozwiązaniem będzie tytuł książki.
  7) Wyobraź sobie, że stałaś się książką. Przedstaw się jako ona, wykorzystując do tego jej cechy i swoje.(Przykład z linijką: Jestem linijką. Jestem wysoka i szczupła. Chodzę wyprostowana…)

  OdpowiedzUsuń
 35. Po pierwsze chcę złożyc ci najlepsze zyczenia z okazji urodzin Twojego bloga :)
  Po drugie, zgłaszam sie do konkursu

  http://zapach-stron.blogspot.com/p/konkursy.html

  Zadania:
  -ponieważ urodziłam sie w lutym, więc mój pierwszy pomysł jest w scenerii zimowej. Należy ulepicx ze sniegu cos zwiazanego z ksiazkami. Moze to być np.bałwan czytajacy ksiażkę, rodzic balwan czytajacy swoim pociechą czy tez wielka ksiazka :)
  -mój drugi pomysł to zaprojektowanie własnej okładki na ksiażkę. moze to być ksiażka juz istniejaca, podana przez Ciebie, dowolna wybrana powiesć lub też całkowicie wymyslona(z podaną fabułą, pomysłem lub też rzucone przez ciebie hasło).
  -trzeci pomysł. Mielismy juz zimę to czemu niue...lato?! Moim pomysłem na umilenie sobie tego leniuchowania i smażenia sie w goracu jest konkurs''Moje wakacje z bohaterem ksiażki). Forma:
  -rysunek
  -zdjecie
  -czwartym pomysłem jest konkurs dla przyszłych projektantów. Należy stworzyc, narysować, zaprojektować strój dla jakieś postaci literackiej lub inspirując sie nią.
  -piątym pomyslem jest wykonanie zakładki do ksiażek

  Mam nadzieje, że nawet jeśli nie wygram Twojego konkursu to moje pomysły sprzydadzą ci sie w przyszłości.
  PS. Ciekawy pomysł na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 36. Zapomnialam dodać adres mailowy. Z góry przepraszam :)
  dorotam03@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 37. Wszystkiego najlepszego!
  Zgłaszam się,
  bloga obserwuję,
  a mój adres to: margot182@o2.pl

  Zadanie konkursowe: napisz krótkie opowiadanie gdzie głównym bohaterem będzie Frodo Baggins namiętnie czytający prozę Sienkiewicza, mieszkający we współczesnym Nowym Jorku :)

  OdpowiedzUsuń
 38. Zgłaszam sie
  Baner wstawiłam
  karka0912@o2.pl
  Zadanie konkursowe
  1. Jak najbardziej oryginalne dokonczenie zdania, np. Moje ulubione miasto to...
  2. Cytat, który najbardziej do cb pasuje / to pytanie ma dwa plusy, po pierwsze to fajne zadanie konkursowe, a po drugie wyłoni twojego najwiekszego fana.
  3. Jako, ze sa to urodziny, niech uczestnicy wymysla ci zyczenia urodzinowe.
  4.Niech uczestnicy zgadną jaka postac książkowa najbardziej do cb pasuje.
  5.iech uczestnicy opowiedzą o najbardziej dziwnym momencie swojego życia.
  6. Napisz jakieś jedno zdanie, a uczestnicy muszą ułożyc z tego opowiadanie.
  7 Niech zrecenzują książke tak jak ty bys to zrobiła
  8 Niech wymyslą co moglo y byc w tej paczce.

  OdpowiedzUsuń
 39. Zgłaszam się
  beata.czarnik419@gmail.com

  Przykładowe zadania konkursowe:
  1. Napisz wiersz o podanej tematyce (tematykę wymyśla organizator konkursu).
  2. Wyobraź sobie, że dzięki uprzejmości przyjaciół wyjeżdżasz na wymarzony urlop. Jakie książki ze sobą weźmiesz i dlaczego?
  3. Dostajesz od miejscowej prasy propozycję występu na żywo w domu kultury. Masz zachęcić zebranych, by czytali więcej książek. Co zrobisz, by uczestnicy zebrania zaczęli czytać książki?
  4. Jaki prezent podarowałabyś danej osobie (osobę wybiera organizator)?

  OdpowiedzUsuń
 40. Zgłaszam się jako 'bezblogowy' obserwator ;):)
  86paulina@wp.pl

  Hmm, moje pomysły:
  - zamieścić 20 cytatów a zadaniem będzie zgadnąć jak największą liczbę książek, z których pochodzą, bądź postaci, które je wypowiedziały;
  - jaką postacią książkową chciał(a)byś się stać na tydzień i dlaczego;
  - idealna para z różnych książek wraz z uzasadnieniem czyli np.: Harry Potter z Anią z Zielonego Wzgórza? Czemu nie ;);
  - zadanie dla lubiących rysować/malować: jak sobie wyobrażasz daną postać z książki;
  - najbardziej irytująca postać, uzasadnienie.

  Pozdrawiam serdecznie, Paulina Wiktoria

  OdpowiedzUsuń
 41. Zgłaszam się:)
  k.widziszewska@gmail.com
  Zadanie konkursowe
  "Przyślij mi kartkę z miejsca w którym się znajdujesz. Wygrywa osoba, której pocztówka będzie nadana w najbardziej odległym ode mnie miejscu."
  Odległość do weryfikacji dzięki mapom google:)
  Pozdwawiam, K:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tego można zaznaczyć, że liczymy tylko kartki nadane z adresów w Polsce, chyba że istnieje możliwość wysłania paczki z nagrodą zagranicę. Albo jeśli kandydat posiada adres korespondencyjny w Polsce.

   Usuń
 42. Zgłaszam się :)
  derufin90@gmail.com

  Proponuję konkurs pod tytułem "Narysuj Gosiarellę"! Technika dowolna, farby, kredki, ołówek, wszystko dozwolone. Im kreatywniej tym lepiej. Aby nie faworyzować artystów plastyków to wygrywałaby nie tyle najlepsza pod względem technicznym praca, ale ta, która będzie najbardziej zabawna, pomysłowa i utrzymana w realiach Twojego bloga. Dzięki temu szansę będą miały nawet te osoby, które talentu plastycznego nie mają za grosz, ale mają dobre pomysły i potrafią to zaprezentować w dowcipny sposób.

  Pozdrawiam serdecznie, Erivan

  OdpowiedzUsuń
 43. Zgłaszam się :)
  k.romanska99@gmail.com

  Zadanie konkursowe
  Napisz wiersz, opowiadanie o Gosiarelli albo jej blogu. Możesz również coś narysować czy nagrać filmik. Wygrywa najbardziej kreatywna, pomysłowa odpowiedź

  Pozdrawiam, Kalina :)

  OdpowiedzUsuń
 44. zgłaszam się.
  e-mail : doncia2012@wp.pl
  baner: http://stardol-domcia2304.blogspot.com/2013/08/konkurss_5.html

  konkurs:
  wciel się w rolę jakiegoś bohatera ,swojej ulubionej książki i napisz jak byś zachował się na jego miejscu.Tak samo, a może całkiem inaczej?

  OdpowiedzUsuń
 45. zgłaszam się, agnieszka.deja@o2.pl :)
  baner na stronie.
  zadanie: gdybyś miał zaprzyjaźnić się z bohaterem jakiejś książki, to kto by to był?

  OdpowiedzUsuń
 46. Zgłaszam się.
  zaneta1117@op.pl

  Zadanie:
  Napisz kto jest najbardziej nie lubianą przez ciebie postacią z książki i co byś w tej postaci zmienił(a), aby nie była taka zła.

  Banerek zaraz pojawi się u mnie na blogu gdzieś po prawej stronie:)

  OdpowiedzUsuń
 47. Zgłaszam się!
  betterversionofthetruth@gmail.com

  Fajne to Twoje zadanie konkursowe, zaproponowałaby żeby zadaniem konkursowym było wymyślenie zadania konkursowego, aleee... to pomysł, na który sama wpadłaś, więc nie przejdzie :P
  W takim razie proponuje coś od siebie:

  Wybierz min. tytuły książek, których recenzje pojawiły się na "W krainie stron" i ułóż wieszyk-życzenia urodzinowe, w których właśnie te tytuły wystąpią. Najciekawsza odpowiedź wygrywa :)

  tak, tak, mam słabość do rymowanek konkursowych :P

  OdpowiedzUsuń
 48. Zgłaszam się!
  Mój e-mail:
  patrycjalewandowska1@vp.pl

  Zadanie konkursowe będzie polegać na wymyśleniu najciekawszego pytania właścicielce tego bloga! Będzie to taki mini wywiad z Gosiarellą. Na każde pytanie będziesz musiała odpowiedzieć w specjalnym poście, a najciekawsze nagrodzisz!
  Twoi czytelnicy dzięki temu, będą mogli się czegoś więcej o Tobie dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 49. Zgłaszam się!

  Proponuję najpierw zakodować pytanie (np w alfabecie Morse'a) a następnie zlecić jego rozwiązanie.

  Anna
  anna_julia@poczta.onet.pl
  Baner: http://aniawniebieskiejkuchni.blogspot.com/
  Udostępnienie: https://www.facebook.com/anna.szura.12/posts/635038033188126

  OdpowiedzUsuń
 50. Zgłaszam się!
  Obserwuje jako: Lilith
  e-mail: alilithk@gmail.com
  banerek: http://ineedaread.blogspot.com/p/konkursy.html
  FB polubione :)
  Oczywiście najlepsze życzenia, 100lat i wielu sukcesów :)

  A to takie tam moje pomysły:
  1.Alternatywne zakończenie podanej przez Ciebie książki
  2.Zdjęcie/rysunek/grafika/kolaż inspirowane książką
  3.Karykatura znanego pisarza
  4.Ty podajesz fragment z książki a my musimy dopisać ciąg dalszy, ale jest haczyk nasz tekst musi zawierać podane przez Ciebie słowa
  5.Przepis na ciekawe danie inspirowane literaturą
  6.Historia zakładki- opis swojej ulubionej: skąd, dlaczego, jak wygląda itp.
  7.Alternatywny bohater- w prawie każdej książce zdarza się postać która naszym zdaniem jest nieudana… zmieńmy ją!
  8.Jeden dzień z życia postaci drugoplanowej.
  9.Codzienne życie głównego bohatera. Co by było gdy by autor opisywał życie bohatera co do godziny? A może do minuty?
  10.Pogrzeb ulubionego bohatera. Jakby wyglądał i dlaczego?
  11.Alternatywna wersja danej okładki.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 51. zgłąszam się!
  obserwacja jako Ola Faks
  mail faxcooks@gmail.com
  banerek cookplease.blogspot.com
  fcb jako Aleksandra F****

  moje pomysły:
  ~stworzenie zdjęcia jakiegoś dania z książki
  ~podanie przepisu na danie z danej książki
  ~podstawienie bohaterów jednej książki pod bohaterów drugiej- co z tego wyniknie?
  ~stworzenie stylizacji inspirowanej daną książką
  ~stworzenie makijażu inspirowanego daną postacią
  ~napisanie swojego fanfiction :)
  ~stworzenie sesji zdjęciowej inspirowanej daną książką
  ~zamiana rolami- główny bohater staje się tym mniej ważnym, a ten drugo/trzecioplanowy tym pierwszym!

  OdpowiedzUsuń
 52. Zgłaszam się
  werka7@gmail.com

  Stale słyszy się o tym, że w Polsce ludzie mało czytają. Myślę, że to często wina szkolnych lektur, ale to już inna bajka. Można by więc było wymyślić konkurs, który oprócz tego, że dawałby szansę na wygranie jakieś nagrody, to jeszcze przyczyniłby się do szerzenia czytelnictwa w naszym kraju. No właśnie, czemu mielibyśmy nie pomóc innym w zrozumieniu tego, jak wspaniałą przygodą mogą być książki. Zadanie polegałoby na tym, aby każdy uczestnik wysłał zdjęcie pokazujące go w akcji, kiedy promuje czytanie książek. Ludzie mogliby przesyłać swoje fotki, kiedy czytają książkę na ławce w parku. Jest to zawsze dawanie jakiegoś przykładu na spędzanie wolnego czasu. Jedni mogliby przesyłać zdjęcia siebie w koszulkach z napisem „kocham czytanie” (to jest oczywiście przykładowy napis). Myślę, że wyobraźnia ludzi czytających jest mocno rozwinięta i z pewnością zrodziłaby im lepsze pomysły. Ci nieco odważniejsi i bardziej ambitni mogli by zrobić o wiele więcej. Taki konkurs byłby odskocznią od tych, które brzmią „napisz dlaczego powinieneś wygrać książkę” czy też „zbierz jak najwięcej lajków na FB”. Po pierwsze – byłby ciekawy i zmusiłby ludzi do kreatywności, po drugie – przysłużyłby się do szerzenia czytelnictwa i po trzecie – zapewne organizator mógłby się dobrze bawić, przeglądając taką galerię, wiedząc, że miał w tym swój udział.

  OdpowiedzUsuń
 53. Na moim blogu umieściłam posta z linkiem do konkursu : http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/2013/08/konkurs-zapraszam.html . Jestem początkującym blogerem, więc nie do końca wiedziałam jak umieścić baner konkursowy (więc dodałam posta z linkiem i obrazkiem). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 54. Zgłaszam się :)
  filipowiczp.005@gmail.com

  Zadanie polegało by na ty, aby napisać najśmieszniejszy cytat z książki, oczywiście podając tytuł i autora pozycji z której braliśmy cytat.

  OdpowiedzUsuń
 55. Zgłaszam się:)
  edyta1891@vp.pl
  Zadanie:
  Chcesz zostać pisarzem/pisarką.Napisz o czym byłaby Twoja ksiązka i dlaczego o tym chciałbyś/chciałabyś napisać książkę.

  OdpowiedzUsuń
 56. Witam, również się zgłaszam do konkursiku, życzę wielu satysfakcji z pisania bloga - wszystkiego naj!
  A oto zadanie.
  Za godzinę znajdziecie się na Bezludnej Wyspie, jako, że kochacie książki, to możecie wziąć tylko jedną z Waszej biblioteczki. W kilku zdaniach należy napisać co to za książka i dlaczego akurat ta.

  Jeszcze jedno zadanie.
  W obojętnie jakim programie komputerowym, dzięki pomocy Internetu (bo wiadomo nie każdy z nas jest artystą:-)) należy stworzyć obrazek do swojej ulubionej książki. Oczywiście wysłać go potem do Ciebie na e- maila, dołączając informację do jakiej książki obrazek narysowaliśmy - podać autora i tytuł.

  Podaję swojego e-maila iwet100@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 57. Zgłaszam się!
  ks255@wp.pl
  Zadanie:
  1) Na kartce napisać "w krainie stron.pl by Gosiarella" ewentualnie wydrukować i z tą oto karteczką zrobić zdjęcie w ciekawym miejscu - ciekawe gdzie by Twój BLOG "zawędrował"

  2) Podajesz tytuł książki - zadanie: zainspirowana/y postacią z książki przebierz się za nią i zrób sobie zdjęcie

  OdpowiedzUsuń
 58. Wszystkiego naj!
  obserwuję jako alojka
  alojka.c@interia.pl
  moje pomysły to: opisanie w kilku zdaniach jakiej fabuły spodziewany się po książce na podstawie samej okładki, albo wymienienie książek, w których spotkaliśmy się z jakimś narzuconym przez organizatora zjawiskiem, typem bohatera,...

  OdpowiedzUsuń
 59. Z góry przepraszam, jesli mój pomysł się powtórzy, ale poprostu juz nie mam siły dzisiejszego wieczoru czytac wszystkich powyższych komentarzy, tylko aby to sprawdzic ;)
  Z góry podam mail: auruna@vp.pl
  Banerek dodany na: http://akiriada.blogspot.com/
  Moim pomysłem jest to, aby ludzie, którzy chcieliby się zgłosic do konkursu napisali coś co podniosłoby druga osobę na duchu. Kurcze przepraszam jesli trochę zamotam, ale cięzko mi jest to wytłumaczyc ;) Poprostu tak mało jest teraz tekstów tak prawdziwie wartościowych, i tak bardzo ludzie smuca się nie widząc drogi z sytuacji, w której się znaleźli. Zadaniem konkursowym więc niech będzie, aby napisali coś ku pokrzepieniu serc, aby komuś, drugiemu człowiekowi zrobiło się lżej na duszy - chodzi mi o coś w stylu co sama mam na blogu - kilka takich kawałków - o miłości, nadziei, czy chociażby ostatni dodany post.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomniało mi się coś jeszcze, co kiedyś zrobiłam w szkole kilku osobom :) W pewnym konkursie wiele miesięcy temu było poprostu razem z kuponem, który trzeba było wrzucic do skrzynki, dokonczyc zdanie: PEwnego wiosennego dnia.... I własnie to im kazałam zrobic. Heh buntowali się, bo kompletnie nie wiedzieli o co chodzi ;) Ale wiesz co? To było trochę jak swego rodzaju zobaczenie co im najbardziej leży na duszy. Bo to najbardziej banalne zdanie odbierali bardzo głęboko, tak jakby uzewnętrzniali się. Moja przyjaciółka napisała: Pewnego wiosennego dnia, zrozumiałam, że juz nic nigdy nie będzie takie samo. Inna dokończyła, że Pewnego wiosennego dnia anioł spadł na ziemię i połamał skrzydła... Nawet nie wiesz jak niewiarygodne ludzie moga podac odpowiedzi...
   I każda jest inna :)
   Więcej pomysłów już nie mam ;)

   Usuń
 60. Zgłaszam się.
  Obserwuje jako; panna mewa,
  panna.mewa@gmail.com
  Na FB lubię jako; Ewa M.
  Dodałam banerek na pasku bocznym na blogu; http://panna-mewa.blogspot.com/
  Gratuluje 2 latek!
  Ja mam może trochę smutne zadanie. Niedawno dowiedziałam się ze jestem poważnie chora (nowotwór złośliwy mnie dopadł). Miałam natłok myśli i zaraz po powrocie do domu pobiegłam do biblioteki bo uświadomiłam sobie że jeszcze tak wiele książek mam do przeczytania przed śmiercią!
  Moim zadanie konkursowe było by takie: Jaką książkę kupił byś, lub wypożyczył i dlaczego gdybyś dowiedział się że jutro nastąpi koniec świata. Masz możliwość przeczytania tylko jednej książki.
  Pozdrawiam, a ja wracam do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 61. Zgłaszam się.
  A o to zadanie konkursowe :
  1. Napisz krótką historyjkę z fragmentów (więcej niż dwóch ) ulubionych książek.
  2.Zilustruj okładkę książki, jednym , jedynym przyrządem (ołówek, marker, długopis, kredka (jeden kolor) , cienkopis, węgiel, pastela itp. )
  3. Stwórz historyjkę, jak to Gosiarella, podbija świat!
  4. "Zamknij oczy, usiądź na wygodniej poduszce i zastanów się, co by było gdyby dostałbyś wielką paczkę pełną książek , ale okazało by się ,że są w niej takie same książki jakie widnieją w twojej biblioteczce. Oddałbyś, je dalej , czy zostawił duplikaty dla siebie, a może chciałbyś zarobić pieniądze na takiej nagrodzie ?
  I już ostatnie :D
  5. Było okropne tsunami, trzęsienie ziemi! Koniec świata , za rogiem! A ty znalazłeś książkę, ostatnią, piękną, jedną jedyną książkę, co byś zrobił/a ,aby ją zatrzymać ?
  Najlepszego ,z okazji urodzin! Piękne 2 lata.
  I pozdrawiam.
  Lovebook
  K.B

  OdpowiedzUsuń
 62. Zgłaszam się;)
  Podałam już jedną propozycję, ale skoro inni podają więcej, to ja też jeszcze coś wymyślę.
  1.Można by było wymyślić konkurs, w którym uczestnicy musieliby przebrać się za jakiegoś bohatera występującego w literaturze (najlepiej, gdyby była to postać baśniowa, bo wtedy strój mógłby być ciekawszy). Sądzę, że byłaby to dobra zabawa zarówno dla uczestników jak i samego organizatora.
  2. Nieco bardziej wymagającym, ale możliwym do zrealizowania zadaniem, byłoby nakręcenie krótkiej, fajnej scenki z wybranej przez siebie książki. Mogłaby to być scenka połączona z dużą dawką humoru, scenka romantyczna czy też takowa rodem z horroru. Wszystko zależałoby od wyobraźni uczestników. Nie trzeba byłoby do tego kamery. Dzisiaj prawie każdy ma funkcję nagrywania w swoim telefonie, więc warunki potrzebne do wykonania zadania byłyby całkiem dobre.
  Pozdrawiam i gratuluję tak wspaniałego bloga. Z utęsknieniem czekam na dzień, w którym i mój zyska taką oglądalność ;)
  werka7@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 63. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 64. Zgłaszam się.
  hallelujah@onet.eu

  Zadanie konkursowe:
  Napisz w świecie jakiej książki (nie) chciałabyś/chciałbyś żyć. Swoje zdanie uzasadnij.

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 65. Zgłaszam się!
  mojkop97@gmail.com
  Napisać ciekawe pomysły jak zmienić nudne wakacje w wakacje pełne przygód.

  OdpowiedzUsuń
 66. Zgłaszam się!
  e-mail kkkarolaaa@o2.pl

  Nie czytałam komentarzy i mam nadzieję, że nic się nie powieliło :)
  1# Konkurs z książką która jest dalszym ciągiem jakiegoś cyklu. Zadanie konkursowe: Kilka/kilkanaście pytania dotyczące wcześniejszych części.
  2# Temat konkursu np. „ Świat książki widziany oczami dziecka”. Zadanie : wykonanie pracy konkursowej dowolną techniką.
  3# Książka, która zmieniła moje życie Zadanie: Podaj jaka książka i dlaczego zmieniła Twoje życie –uzasadnij w 5 zdaniach
  4# Pytanie dot. tematu przewodniego książki , zadaniem jest kreatywna odpowiedź na pytanie konkursowe w max 5 zdaniach.

  Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin bloga :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 67. Zgłaszam się ;3
  daruniadec@gmail.com

  Zgadzam się z kimś na początku. Konkurs fotograficzny! Chociaż myślę że najlepsze będzie proste 'zgłaszam się' ;) A jednak... Uwielbiam się przytulać i śmiać (w dobrym znaczeniu). Może jakieś kreatywne zdjęcie z dowolną przytulaną książką ;
  ) Albo podać jakiś śmieszny cytat, aby móc głupio pouśmiechać się do ekranu ;D

  Pozdrawiam,
  Sophie Carmen.

  OdpowiedzUsuń
 68. Zgłaszam się!
  alcia1993@op.pl
  Bannerek konkursowy od jakiegoś czasu widnieje tu: http://dreams-like-butterflies.blogspot.com/p/konkursy.html
  Na FB lubię jako Justyna Dizzy S.

  Długo nad zadaniami konkursowymi myślałam i oto, co wydumałam:
  1) Krótka historia/wiersz zbudowana z niemalże samych tytułów książek.
  2) Projekt nowej okładki dla książki, której szata graficzna odrzuca, a treść jest naprawdę zniewalająca.
  3) Stworzenie własnej, ciekawej postaci, osadzonej w ulubionej dla siebie literaturze/czasach.
  4) Opis spotkania z ulubionym bohaterem/pisarzem.
  5) Postać literacka, którą chciałby się mieć w swoim rodzinnym gronie :D

  Pozdrawiam serdecznie i spóźnione wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy bloga!

  OdpowiedzUsuń