Liebster Award

Recenzje jeszcze nie gotowe, a moje myśli zajmują teraz głównie przygotowania do jutrzejszych urodzin bloga i obiecanego z tej okazji konkursu ;) Dlatego dziś będzie na luzie (tak, jakby kiedykolwiek było poważnie).

„Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań, otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”


Za wytypowanie mnie dziękuję Sophie Carmen  z bloga Books Reviews, za co bardzo dziękuję!  A teraz sedno sprawy, czyli pytania i odpowiedzi:

1. Jaki gatunek mogłabyś czytać cały czas?
Fantastykę! W końcu tyle różnych nurtów się na nią składa. Gosiarellowym faworytem są książki futurystyczne; postapokaliptyczne, antyutopie i dystopie. 

2. Twój ulubiony blog?
Załącznik do pytania nr 6
Mój :P A tak poważnie nie mam jednego ulubionego. Wiele blogów lubię (część już wrzuciłam tutaj), choć specjalną sympatią darze blogi, na których często pojawiają się recenzje książek z mojego ulubionego gatunku ;)

3. Od jak dawna czytasz książki?
Od bardzo dawna. Nałogiem stało się to dla mnie dopiero po "Zmierzchu".

4. Lubisz filmy na podstawie książek?
I tak i nie. Nie odpuszczę żadnej ekranizacji książki, którą znam, mimo iż zazwyczaj mnie zawodzą.

5. Jaki kolor mają ściany w twoim pokoju?
Haha:) Myślę, że łatwo to odgadnąć po blogu. Chociaż ostatnio nie jest to już kolor czystego różu, lecz w jego odcieniach. Większość ścian ma barwę Amaretto, część owoców leśnych (mocny fiolet), a jedna pokryta jest kameleonem, więc pięknie wchodzi w różne barwy.

6. Twoje największe marzenie?
Takie jedno jedyne? Ciężko mi będzie odpowiedzieć, bo mam ich wiele, ale gdybym miała się zdecydować na jedno, to byłoby ono bardzo ogólnikowe: chciałabym być szczęśliwa, żyjąc w dobrobycie z moim facetem. 

7. Prowadzisz inne blogi?
Tak, choć brak mi czasu i motywacji, żeby go należycie pielęgnować. Co zabawne, chcę niebawem ruszyć z kolejnym.

8. Twój ulubiony autor?
To proste Suzanne Collins. Wiem, że to nie dobrze oceniać po jednej trylogii, ale żadnemu innemu pisarzowi, nie udało się manipulować moimi emocjami na taką skalę, jak jej. 

9. Gdyby Twoim mężem/żoną mógłby zostać bohater literacki to kto by nim był?
Jestem w wieloletnim związku, więc nie wiem czy wypada mi odpowiadać :P A co mi tam! Mam słabość do fikcyjnych typów spod ciemnej gwiazdy, takich jak Damon Salvatore, czy Gabriel z "Wizji w Mroku", ale wiem, że niebyli by oni dla mnie odpowiedni. Ja potrzebowałabym takiego Pety (z IŚ), który by robił wszystko by mnie wspierać, dbać o mnie itp.

10. Jak według ciebie wyglądałby świat bez książek?
To by były ciemne wieki. Nie uważam, że ludzie, którzy nie czytają książek są w jakikolwiek sposób gorsi, od tych którzy czytają. Jeśli ktoś stymuluje swój umysł na inne sposoby i są tego efekty to świetnie. Uważam za to, że książki świetnie ćwiczą umysł i rozwijają wyobraźnie, dlatego stanowią łatwy sposób do rozwijania nas samych. Świat bez książek byłby światem pozbawionym trudnych pytań, pięknych światów i dobrej rozrywki. 


 11. Wolisz twarde czy miękkie okładki?
Twarde są piękne, lecz miękkie wygodniejsze, dlatego chyba miękkie.

Na zakończenie Gosiarella złamie wszystkie pozostałe zasady. Pytania Sophie tak mi się spodobały, że chciałabym je zrecyklingować ;) Nominując jedynie 2 osoby:

Magdę K-ską ze Stulecia literatury

Pannę Indywiduum z Słowa w książce zaklęte