Wrześniowe zapowiedzi

Niestety wakacje mamy już za sobą. Dni będą coraz krótsze i bardziej nieprzyjemne, a Gosiarella naprawdę nie znosi jesieni! Tylko świeczki zapachowe, ciepły kocyk i dobra książka dają radę poprawić humor o tej porze roku. Wydawnictwa wiedzą czego czytelnikom, a w tym i Gosiarelli potrzeba, więc Wrzesień ma kilka fajnych pozycji, na które warto zwrócić uwagę. Szkoda tylko, że nikt jeszcze nie pomyślał by o tej porze roku dorzucać do książki aromatyczne świeczki!


MIRA:
<-  Ten tytuł mam w planach
P.C. Cast - Urodzona bogini cz.1 i 2
Data wydania: 27 wrzesień
"Morrigan Parker w dniu osiemnastych urodzin poznaje prawdę o swoim pochodzeniu. Nie jest zwykłą dziewczyną z Oklahomy, lecz córką potężnej Rhiannon, kapłanki bogini Epony. To dlatego nie umiała znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami. Podczas wycieczki do pobliskich jaskiń Morrigan ścigają tajemnicze szepty. Nazywają ją Nosicielką Światła, przekonują, że posiada boski dar odziedziczony po matce. To dzięki niemu jej dotyk rozświetla kamienie i leczy rany. Oszołomiona Morrigan traci przytomność…"
Ten tytuł mam w planach ->
Gena Showalter  - Alicja w krainie Zombie
Data wydania: 25 wrzesień 
Nigdy nie błagałabym matki, by porozmawiała z ojcem. Zasznurowałabym usta i przełknęła te nienawistne słowa. Albo chociaż uściskałabym siostrę, mamę i tatę po raz ostatni. Powiedziałabym, że ich kocham. Żałuję… tak, żałuję. Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją…
By pomścić śmierć rodziny, Alicja musi się nauczyć, jak walczyć z zombi. Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze.

OTWARTE:
<- Ten tytuł mam w planach ( 1 część podobała mi się! [Link])
C.J. Daugherty - Dziedzictwo
Data wydania: 25 wrzesień 2013


Wielka polityka i szkolne troski.
Drugi tom bestsellerowej sagi „Wybrani” zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety.
Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?

Peter van Olmen - Odessa i tajemnica Skrybopolis | Wydawca: Egmont
Data wydania: 25 wrzesień
Niezwykłe przygody małej Odessy w świecie, którym rządzą książki.
Odessa ma trzynaście lat, głowę pełną pomysłów i jedno pragnienie – chciałaby odszukać ojca, którego nigdy nie poznała. Pewnego dnia znajduje książkę wydzielającą z siebie dziwne światło. Chwilę później matkę dziewczynki porywają dziwne stwory. Córka musi ją ratować.rop prowadzi do Skrybopolis, miasta pisarzy, w którym prawdopodobnie przebywa również… ojciec. Niestety w mieście dzieje się źle – upadły pisarz Mabarak chce przejąć władzę i robi wszystko w swojej mocy, by pozbawić pisarzy inspiracji. Jak będą się bronić Szekspir, Dostojewski i Kafka?
Leigh Fallon - Cień żywiołu | Wydawca: Galeria Książki
Data wydania: 25 wrzesień

Od wieków kolejni Naznaczeni przechowują moce czterech żywiołów: wody, ognia, ziemi i powietrza. Ich dzieje w znacznym stopniu okrywa tajemnica, ale jedno wiadomo na pewno: romans między dwojgiem Naznaczonych jest zakazany. Niekontrolowane połączenie żywiołów sprowadziłoby na świat chaos i zniszczenie.
Megan to powietrze, Adam – woda. Oni są gotowi zaryzykować
Leigh Fallon znów przenosi swoich czytelników na zielone irlandzkie łąki, gdzie splatają się ze sobą magia, los i prawdziwa miłość.


A. R. Reystone - Dziedzictwo | Wydawca: Nasza Księgarnia
Data wydania: 11 wrzesień
Naczelni Czarnoksiężnicy nie zgadzają się, aby Amanda została zaprzysiężona i stała się jedną z nich. Cofają zaklęcie, dzięki któremu dorosła, i odsyłają ją do Oazy Szkolnej. Jednak dziewczyna buntuje się i ucieka. Tymczasem wąwóz za Kamieniołomami Demonów zaczyna się otwierać. Uwięzieni w nim Rozpaczający tylko czekają na to, by móc się z niego wydostać. Jeśli im się uda, świat Dziewięciu Miast czeka zagłada… Czy pozbawiona pamięci Ariel zdoła pomóc córce i uratować czarodziejską cywilizację?
Jaką tajemnicę kryje Morren City? Kim są Sheridan, Yermin i dlaczego poszukują istoty, którą określają mianem „cyborium”?
Liz Braswell - Dziewięć żyć Chloe King. Uprowadzona | Wydawca: Filia
Data wydania: 18 wrzesień

Po rozprawieniu się z Łowcą na moście Golden Gate, Chloe trafia do bezpiecznej kryjówki – posiadłości zamieszkałej przez potomków Mai, starożytnej rasy kocich wojowników. Jednak czy rzeczywiście jest tu bezpieczna? Czy Brian faktycznie jest jej śmiertelnym wrogiem? Wybucha wojna między członkami Stada i Bractwa Dziesiątego Ostrza w której Chloe ginie po raz drugi…

Bertram&Schulmeyer - Coolmani ja: Mega kino | Wydawca: Dreams
Data wydania: wrzesień

Akcja! Kaj przypadkowo trafia na casting filmowy i od razu dostaje główną rolę! Rewelacja!
Nie spodziewa się jednak, że razem z COOLMANEM natkną się na prawdziwych gangsterów…
Zbigniew Białas - Puder i pył | Wydawca: Mg
Data wydania: 20 wrzesień

Ponętna wdowa po zamordowanym Alojzym Korzeńcu i jednocześnie autorka sentymentalnych powieści w odcinkach usiłuje zaprowadzić nieśmiałego redaktora miejscowej gazety przed ołtarz. Tymczasem przebywający wciąż na wolności morderca jej męża ma na oku kolejną ofiarę – być może nawet dwie.
Miejscowa sufrażystka, której wydawało się, że wyjechała do Rosji z dobrotliwym nauczycielem literatury orientuje się poniewczasie, że ma do czynienia z wysoko postawionym bolszewikiem, zaś fińska bona pracująca dla sosnowieckiego Króla Wełny jest targana wątpliwościami, czy powinna związać się z niemieckim oficerem okaleczonym podczas pierwszej wojny światowej.

Na koniec rozwiązanie zagadki z niebieską okładką. Zgadliście! Dziękuję za wszystkie wasze głosy!