Looking For Anything Specific?

Header Ads

Papierowy listopad


Minął Halloween, minęło Wszystkich Świętych, a wraz z nimi pożegnaliśmy październik by listopad mógł nas przywitać należycie. Listopad zawsze jest dla mnie taki nijaki, bez charakteru. Centra handlowe już niebawem będą wypełnione produktami i ozdobami świątecznymi, a przecież do Bożego Narodzenia jeszcze niemal dwa miesiące. Czy listopad naprawdę musi być taką zapchaj dziurą? Dla wydawców jest to bardzo gorący okres, co udowadniają zapowiedzi.
Ps. Oczywiście Bloger spłatał mi psikusa i usunął mi się poprzedni post wraz z komentarzami, udało mi się odzyskać tekst, dlatego publikuje ponownie. <-  Już mam! (link do recenzji)
Samantha Shannon - Czas Żniw
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 6.11.2013

Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha.
Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć.

Ten tytuł mam w planach ->
Sean Howe  - Niezwykła historia Marvel Comics
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 6.11.13

Niepolakierowane, niedosładzane, nieautoryzowane, zakulisowe rozliczenie jednej z dominujących sił popkulturowych we współczesnej Ameryce.
Operująca w maleńkim biurze na Madison Avenue firma Marvel Comics na początku lat sześćdziesiątych przedstawiła światu szereg postaci w jaskrawych kostiumach. Prace wydawnictwa wyróżniały się inteligentnym dowcipem i bezlitośnie obnażały zwyczajne ludzkie wady. Spider-Man, Fantastyczna Czwórka, Kapitan Ameryka, Hulk, Iron Man, Thor, X-Men i Daredevil szybko zdobyli serca nastoletnich czytelników i rozpalili wyobraźnię artystów, intelektualistów i kulturowych buntowników. Epickie Uniwersum Marvela stało się najbardziej wyszukanym z fikcyjnych światów i zyskało rangę współczesnej amerykańskiej mitologii.

<-  Ten tytuł mam w planach
Barney Stinson, Matt Kuhn – Kodeks Bracholi dla Rodziców
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 6.11.13
Kodeks Bracholi dla Rodziców pomoże Ci:
✓ Wybrać imię, z którego nie będzie się śmiała cała szkoła.
✓ Przepytać i zatrudnić piekielnie gorącą nianię.
✓ Nauczyć dziecko takich klasyków jak Cycki w autobusie i Płyń, płyń, Brachu, płyń.


Dzięki kolorowym ilustracjom, interaktywnym stronom, a nawet wskazówkom, jak zmienić zwykły wózek w brachowóz, Kodeks Bracholi dla Rodziców wyposaża Cię we wszystkie narzędzia niezbędne do wychowania dziecka tak, aby było prawie tak samo zajebiste jak ja. Prawie.
Ten tytuł mam w planach ->
Nieskończoność – Holly-Jane Rahlens
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 6.11.13
Jest rok 2264. Mroczna Zima już minęła. Średnia długość życia to sto pięćdziesiąt lat. Większość prac wykonują roboty. Ludzie posługują się mózgołączem, które pozwala im na zapisywanie wspomnień w globalnej bazie danych. Zaimek osobowy „ja” wyszedł z użycia. W tym stechnokratyzowanym społeczeństwie miłość jest czymś niepożądanym. Finn Nordstrom, dwudziestosześcioletni historyk i tłumacz martwego języka niemieckiego zostaje poproszony o zbadanie tajemniczego znaleziska – dziennika dziewczyny z XXI wieku. Tymczasem w innej czasoprzestrzeni Eliana odwiedza ulubioną berlińską księgarnię. Spotka w niej przystojnego mężczyznę, który nie wie… do czego służy guma do żucia. Co połączy tych dwoje? Niezwykła opowieść o uczuciu rodzącym się wbrew rozumowi.

 <-  Ten tytuł mam w planach
Gorączka 2 – Dee Shulman
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 6.11.13

Seth i Eva przetrwali atak wirusa. Niestety z niewiadomych przyczyn stan Evy się pogarsza. W dodatku ofiarami zabójczej gorączki padają kolejni ludzie. Seth musi wyruszyć w niebezpieczną podróż w czasie, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Ale nawet nie wie, jak katastrofalne skutki będą miały wydarzenia, które wywołał…
 Ten tytuł mam w planach ->
Druga szansa – Katarzyna Berenika Miszczuk
WydawnictwoGW Foksal/Uroboros
Data wydania: 6.11.13

Młoda dziewczyna budzi się w pokoju, którego nie zna – co gorsza, nie poznaje własnego odbicia w lustrze i nie może przypomnieć sobie swojego imienia. Z czasem okazuje się, że nazywa się Julia Stefaniak, a w pożarze zginęła cała jej rodzina – jedynie Julii udało się przeżyć, choć na skutek odniesionych obrażeń straciła pamięć. I choć nazwa ośrodka powinna dodawać dziewczynie otuchy, Julia nie potrafi pozbyć się wrażenia, że coś jest nie tak. Jedna z pacjentek nieustannie przepowiada jej śmierć, w pokoju Julii pojawia się tajemnicza dziewczyna, a tuż przed zaśnięciem słyszy szepty. Co zrobić w sytuacji, w której nie możesz zaufać nawet sobie?
 <-  Ten tytuł mam w planach
Zabójczyni i Władca piratów – Sarah J. Maas
Wydawnictwo: GW Foksal/Uroboros
Data wydania: 20.11.13

Chcesz wiedzieć, co działo się z zabójczynią Celaeną przed akcją Szklanego Tronu? Oto pierwsza z czterech nowelek, które opowiadają o jej wcześniejszych losach! Groźna zabójczyni Celaena Sardothien pragnie dokonać odwetu. Gildia Zabójców wysyła ją na daleką wyspę na tropikalnych morzach, gdzie Celaena ma odebrać dług od Władcy Piratów. Gdy jednak dowiaduje się, że spłatę uzgodniono nie w pieniądzach, a w niewolnikach, charakter jej misji nagle ulega zmianie i zabójczyni zaryzykuje wszystkim, by naprawić dziejące się zło.

 Ten tytuł mam w planach ->
Jason Mott – Przywróceni
WydawnictwoMira
Data wydania: 20.11.13
Wyobraź sobie, że cały Twój świat staje na głowie…
Jacob, jedyny syn Harolda i Lucille Hargrave`ów, zginął tragicznie w 1966 roku, w dniu swoich ósmych urodzin. Przez dziesiątki lat, które upłynęły od tamtej pory, osieroceni rodzice przeżywali zarówno smutki, jak i radości. Litościwy czas goił rany, aż w końcu ułożyli sobie jakoś życie. Biegło niezakłóconym rytmem aż do chwili, kiedy stanął przed nimi Jacob – ich syn z krwi i kości. Ten sam uroczy, bystry, ośmioletni chłopiec, którym kiedyś był.
Na całym świecie ci, których kiedyś kochano, a którzy odeszli na zawsze, w niepojęty sposób powracają na ziemię. Nie mają żadnych nadprzyrodzonych zdolności. Są w wieku, w którym umarli, podczas gdy ich bliscy zdążyli się zestarzeć lub ułożyć sobie życie z kimś innym. Przywróceni pragną tylko jednego – odzyskać dawne życie. To, które odebrała im śmierć.
 <-  Chcę papierową wersję!
Data wydania: 5.11.2013

 "Do napisania książki "Lucyfer. Moja historia" skłoniła mnie zasłyszana legenda o Lucyferze, która mówi, że na początku istnienia świata zakochał się on w pewnej kobiecie. Niestety za swoje uczucia został strącony do ciemnej otchłani. Bracia Lucyfera widząc jego tęsknotę oraz cierpienie, postanowili wstawić się w jego imieniu u swego Ojca. Prosili go, aby pozwolił Lucyferowi związać się z kobietą, którą obdarzył tak wielkim uczuciem. Minęło sporo czasu zanim aniołom udało się przekonać Stwórcę. Niestety jego decyzja nie była taka, jakiej można się było spodziewać. Oto Bóg postanowił, że Lucyfer będzie mógł wyjść ze swojej samotni, ale tylko raz na sto lat. Kiedy więc wreszcie anioł wyszedł na wolność kobieta, którą kochał już dawno nie żyła. Legenda głosi także, że Lucyfer co sto lat przez jakiś czas błąka się po świecie i tęskniąc szuka swojej ukochanej."
 Łza – Lauren Kate
WydawnictwoGaleria Książki
Data wydania: 6.11.13
„Nigdy, przenigdy nie płacz” – tego przed laty nauczyła Eurekę Boudreaux jej mama. Ale teraz nie żyła, za to dziewczyna na każdym kroku natyka się na Andera – wysokiego, bladego, jasnowłosego chłopca, który wydaje się wiedzieć rzeczy, jakich wiedzieć nie ma prawa, i który ostrzega Eurekę, że jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, i prawie doprowadza ją do łez.

Ander nie zna jednak najmroczniejszej tajemnicy Eureki – od kiedy jej matka zginęła w tajemniczym wypadku, dziewczyna również pragnie umrzeć. Niewiele jej w życiu pozostało, jedynie stary przyjaciel Brooks i dziwny spadek: medalion, list, tajemny kamień i starożytna księga, której nikt nie rozumie. Księga opisuje niepokojącą historię dziewczyny o złamanym sercu, której łzy zatopiły cały kontynent. Eureka wkrótce odkryje, że starożytna opowieść nie jest czystą fantazją i Ander może mówić prawdę, a w jej życiu kryją się mroczniejsze tajemnice, niż się kiedykolwiek spodziewała…
Loureiro Manel – Apokalipsa Z. Mroczne dni
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 11.13

Apokalipsa już się dokonała. Pozostał tylko jeden cel: PRZEŻYĆ! Ocaleni z apokalipsy Z docierają do jednego
z ostatnich miejsc, którego nie opanowali zombi. Trafiają jednak do społeczności rządzonej przez wojskowych, pogrążonej w wojnie cywilnej, której ludność głoduje. W tych warunkach może się okazać, że ludzie są dla siebie największym zagrożeniem niż najgorsi z zombi.

Evans Richard Paul – Zimowe sny
WydawnictwoZnak
Data wydania: 6.11.13
Joseph twardo stąpał po ziemi i nigdy nie przywiązywał wagi do snów. Był wschodzącą gwiazdą reklamy i dumą ojca, co niejednokrotnie budziło w jego starszych braciach zazdrość. Nigdy by nie przypuszczał, że pewien sen zrodzi w jego sercu niepokój i okaże się proroczy...


Czy Joseph będzie umiał wykorzystać dar widzenia przyszłości? Czy sny wskażą mu właściwą drogę? Czy dziewczyna, w której się zakochał, okaże się godna jego miłości?
Survival. Czyli jak zachować maniery w epoce fejsbuka
Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 11.13
Przetrwać w dobie fejsbuka i nie oszaleć!A co jeśli......nie chcesz słuchać pytań o to, kiedy wreszcie porzucisz stan panieński, bo latka lecą?...zamierzasz spędzić święta z dala od pełnej dobrych intencji rodziny,ale nie wiesz, jak im to powiedzieć?...zechcesz opuścić przyjęcie po angielsku, ale towarzystwo skutecznie to utrudnia?...potrzebujesz swoich pieniędzy, ale kolega dłużnik już drugi rok obiecuje,że jutro nastąpi „ten” dzień?...chcesz „upłynnić” nietrafiony prezent?...masz ambitny plan na wakacje, a znajomi znienacka podrzucą ci kota?Monika Piątkowska i Leszek Talko uważają, że współczesny savoir-vivre ma więcej wspólnego ze sztuką survivalu niż z tradycyjnie pojmowaną kindersztubą. Słowo „etykieta” pochodzi od etykietek, niewielkich karteczek rozdawanych na dworze francuskim, a później Katarzyny Wielkiej. Nie miały one wiele wspólnego z wielkim światem. Przypominały arystokratom o panujących zasadach: nie można spić się do nieprzytomności już na początku uczty – należy poczekać do końca, nie wolno bić żony w towarzystwie...
BlogerChef. W sieci przepisów
WydawnictwoMuza
Data wydania: 6.11.13
Konkurs BlogerChef, jakiego jeszcze nie było!
Pierwszy raz w Polsce!
Jedyna podróż po kuchniach świata, którą odbyli najdzielniejsi polscy blogerzy. Podróż o bardzo innowacyjnej formule, pełna wrażeń, niespodzianek i smakowitych dań.
To zdrowa dawka pozytywnych emocji, twórczej kulinarnej pracy i wielkie wyzwanie, które podjęli:
• kulinarni blogerzy – amatorzy gotowania, swoją pasją i doświadczeniami dzielący się w sieci
• najlepsze w Polsce hotele i restauracje
• uznani szefowie kuchni i eksperci kulinarni

• marki wspierające ciekawe i merytoryczne wydarzenia 

Prześlij komentarz

32 Komentarze

 1. To niesprawiedliwe, zrobiłam sobie szlaban na zakup książek przez najbliższe 2 miesiące, a tu widzę zapowiedzi pozycji, które z chęcią bym przygarnęła. "Nieskończoność" - koniecznie muszę sięgnąć, więc nagnę mój szlaban na portfel;P Co do pozostałych, ciekawie zapowiadają się: Przywróceni, Druga szansa i Zimowe sny - może uda mi się wyprosić na prezent od Mikołaja. Co do drugiego tomu Gorączki, nie jestem przekonana, średnio podobał mi się pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielu osobom nie podobała się Gorączka (jestem w mniejszości), więc może faktycznie lepiej się wstrzymaj do pierwszych recenzji. Dobrze, że niebawem mikołaj i można sobie zażyczyć kilka pozycji:) Mój szlaban chwilowo uchylam. Byłam ostatnio taka grzeczna, że w nadchodzący miesiąc muszę poszaleć!

   Usuń
 2. Czas żniw strasznie mnie ciekawi! Poza tym najchętniej wszystkie z nich bym przeczytała:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I dobrze, bo jest rewelacyjną książką:) Trzymam kciuki by nam się udało je wszystkie przeczytać.

   Usuń
 3. O, przeoczyłam w zapowiedziach "Drugą szansę", a wygląda na to, że to może być ciekawa rzecz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję. Do Miszczuk podchodzę z ufnością, ale to ma być podobno zupełnie inny klimat, więc się okaże ile to warte:)

   Usuń
 4. zainteresowali mnie Przywróceni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że musimy na nic czekać do końca miesiąca prawie! Oby było warto.

   Usuń
 5. Nie mogę się doczekać "Łzy"! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa większości pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Loureiro Manel – Apokalipsa Z. Mroczne dni, Evans i Survival. Czyli jak zachować maniery w epoce fejsbuka zwróciły moją uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda nam się je dorwać, przeczytać i porównać opinie;)

   Usuń
 8. Mój poprzedni komentarz gdzieś zniknął? :O Albo mi się wydaję.. Ciekawi mnie chyba tylko "Czas żniw"...obecnie żniwa kojarzą mi się z The Orginals..ale namieszali co? :D

  A nawiasem mówiąc zauważyłaś, że okładki książek z wydawnictwa Egmont są do siebie strasznie podobne? Jeden grafik, czy co? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie komentarze utraciłam wraz z postem :( -> Blogger mi notkę wywalił!

   Dominiko! Pewnie nie uwierzysz, ale miałam podobne skojarzenie po ostatnim odcinku, choć właściwie fabuła "Czasu Żniw" ma się do tego nijak, a książkę gorąco polecam!

   Tak, też to zauważyłam. Ogólnie cała ich seria "Poza Czasem" jest do siebie bardzo podobna pod względem grafiki. Przyznaję, że nieźle to wygląda na półce:)

   Usuń
  2. Głupi Blogger! xD

   Hmm... kiedyś przeczytam.. obiecuję! Hmm.. muszę się w końcu wziąć za całą tą serię..bo czas.. podróże w czasie i to wszystko strasznie mnie kręci!

   Usuń
  3. Dokładnie! Już drugi raz wywinął mi taki numer :C

   Wierz mi - mnie też! Dotychczas najlepszymi tytułami z tej serii była Trylogia Czasu tj. Czerwień Rubinu, Błękit Szafiru i Zieleń Szmaragdu:)

   Usuń
 9. Widzę, że listopad zapowiada się naprawdę gorąco! Aż nie mogę się doczekać..:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest nas dwie:) Cieszę się, jak dziecko, gdy patrzę na zapowiedzi!

   Usuń
 10. Sporo bym chciała z tego mieć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doskonale Cię rozumiem, Paulino. Ja chciałabym chyba wszystko :C Pazera jestem :P

   Usuń
 11. Czekam niecierpliwie na pozycje Egmontu.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Przywróceni" i "Łza" przypadły mi do gustu. Chetnie bym przeczytała te pozycje! :) Ale mam tyle książek, oczekujących na półce, że obiecałam sobie, że listopad przeminie bez zakupów książkowych. Ale chyba jednak jej nie dotrzymam. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedotrzymanie tej obietnicy nie będzie Twoją winą, lecz wydawnictw. W końcu jak oni śmią tyle cudów wydawać w jednym miesiącu ;)

   Usuń
 13. Kilka z nich z miłą chęcią widziałabym na swojej półce :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci tego! Zaiste pięknie by się prezentowały:)

   Usuń
 14. Mam "Łzę" i "Survival" :) Pierwsza już przeczytana - nie zawiodłam się, Lauren Kate jest w świetnej formie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć, bo jeszcze nie miałam okazji przeczytać;)

   Usuń