Szalona miłość Adamsów vs zabójcza Romea i Julli


Do diabła z zauroczeniem Romeo i Julli, Tristiana i Izoldy, czy nawet zakochanego kundla. Niech żyje romans Gomeza i Morticii! Może i rodzina Adamsów składa się z socjopatów, masochistów i wszelakich potworów, jednak miłość, która łączy Gomeza i Morticię jest niezwykła i nawet psychopatyczny wujek Fester to widzi (najczęściej podglądając przez dziurkę od klucza). Zatrzymajcie się na chwilę by sprawdzić by sprawdzić, jak Gosiarella postrzega najromantyczniejszą parę EVER i Romea z Julką. 

Romeo i Julia sucks!
Jakiś czas temu dwójka moich znajomych rozczulała się nad romansem Romea i Julii. Nie odzywałam się ani słowem, co uznali za nietypowe, dlatego zapytali o powód mojego milczenia. Stwierdziłam, że sami się o to prosili i wyjaśniłam szczegółowo, dlaczego uważam ich za głupców. Wiem, że to nie czas na True Story i nie jesteście przygotowanie na obrzucanie błotem kolejnej pięknej historii, dlatego zrobię to szybko i rzeczowo. Przede wszystkim, jak i kto może nazywać kilkudniowe zauroczenie miłością? Do diabła! Oni spędzili ze sobą maksymalnie kilka godzin, wymieniając raptem pare treściwych zdań! W obecnych czasach wstyd by było, gdyby dodali się na facebooku (chyba, że należeliby do kolekcjonerów)! Może jestem wypraną z romantyczności, zimną su...sukcesywnie niszczącą piękne rzeczy blogerką, ale dla mnie miłość zaczyna się, gdy pojawia się trud prawdziwego życia. Gdy facet zaakceptuje, że jestem ostatnią bałaganiarą, która ma obsesję by nocą stukać w klawiaturę! Wtedy, gdy dwoje ludzi dzieli się problemami, wspiera i szanuje.Romeo pewnie nawet nie wie, jaki jest (przepraszam: był) ulubiony kolor Julii, a ona z kolei nie wiedziałaby, jakie piwo ma mu kupić w sklepie (schematy rządzą!)!
Pomijam nawet ich wiek, bo pamiętam porywy serca 13-letniej Gosiarelli. Załóżmy, że ich rodziny żyją ze sobą w zgodzie, a Julia i Romeo nie popełniają samobójstwa. Swoją drogą ciekawe, czy wtedy coś by zaiskrzyło?          #ZakazanyOwoc  

Po jakim czasie by się sobą znudzili? Kiedy Romeo wystawałby pod oknem jakiejś Zosieńki lub Julia pobiegła za Zitkiem spod płota? Dobrze, dajmy im po raz kolejny taryfę ulgową i uznajmy, że ich zauroczenie byłoby trwałe. Nawet wówczas podejrzewam, że z ich skłonnościami samobójczymi, po pierwszej awanturze padliby trupem. Gosiarella takiej miłości mówi: "Nie, dziękuję! Chłopcze, jeśli mnie kochasz to żyj ze mną, a nie umieraj dla/przeze mnie".

U want a love like Gomez and Morticia 
„Rodzina Adamsów” jest jednym z dzieł, które Gosiarella poznała w dzieciństwie i ukształtowały jej spaczone pojmowanie rzeczywistości („Świat według Bundych” równie mocno się do tego przyczynił). Podoba mi się ich związek, ich namiętność, wzajemne oddanie, partnerstwo , wspólne stawianie czoła przeciwnościom losu oraz idealne dopasowanie. Znają się dobrze, a mimo tego lub raczej dlatego właśnie się kochają! Miłość to nie zawsze tęcza i jednorożce. Czasami to pajęczyny i obślizgłe robale. Ważne by obu przypadkach być dla swojej drugiej połówki. Przy okazji Gomez i Morticia pokazują, że nie ważne, jak bardzo pokręceni i dziwni jesteśmy, bo gdzieś tam istnieje ktoś dorównujący nam kroku na polu dziwactwa! 

Przy okazji chciałabym poruszyć (chyba już po raz dziesiąty) niezrozumiałą dla mnie, fascynację romansem (mam nadzieję, że rozgrywającym się jedynie w świecie fikcji np. w Mrocznej bohaterce), w którym facet jest głupawy trollem, który olewa i poniża swoją wybrankę, a ona biega za nim, błagając o więcej. Czy Gosiarella należy do zagrożonego gatunku kobiet, które wierzą, że ukochany powinien szaleć z miłości do tej jedynej oraz na każdym kroku okazywać jej swoje uwielbienie i oddanie? Czy nie zachwyca was, jak Gomez obsesyjnie udowania Morticii swoją miłość? Całuje po rękach, mówi Mon cheri, całuje po rekach, tańczy i zwierza się ze swoich problemów? Wzamian dostając od żony dużą dawkę wsparcia, czułości i rozmarzonych spojrzeń.Czas na Was! Która para wydaje się Wam bardziej romantyczna? Którą miłość chcielibyście przeżyć?

P.S. Przeprowadziłam się na nowego FB -> Tutaj macie link!