5 Najgorętszych bohaterów literackich wg Gosiarelli


Cześć dziewczyny, Chłopcy już prężą dla Was muskuły!
Gosiarella musi się do czegoś przyznać. W momencie, w którym wybrałyście na nowym fanpejdżu (Ha! Spamiara ze mnie! ) temat na dzisiejszy post, kompletnie nie miałam pojęcia co napisać. Początkowo byłam pewna, że nie będzie najmniejszego problemu z wybraniem gorących facetów, a później zaczęłam się zastanawiać: Damon – nie! Przecież on jest obłędny tylko w serialowej wersji „Pamiętników Wampirów”, a nie papierowej! To może Jackob ze „Zmierzchu”? Też nie, bo w książce najpierw polubiłam Edwarda, a później Pattinson i Lautner to poprzestawiali! Hmmm... to może Bash z „Reign”, Isaac z „Teen Wolfa”, Logan z „Weroniki Mars” oraz Alek z „9 żyć Chloe King”? Gosiarella zaliczyła potężnego facepalma, gdy zorientowała się, że to też seriale! Szybko wpadła w panikę, że już nikogo sensownego nie wymyśli, aż nagle przypomniała sobie o pewnych cud chłopakach! Panie (Panowie nie będą raczej zainteresowani) powitajcie ranking Gosiarelli z najgorętszymi mężczyznami z krainy stron!


Beleth w wersji Jesusa Luza
1. Przystojny diabeł Beleth (Trylogia o Wiktorii Biankowskiej Katarzyny Bereniki Miszczuk)

Niezaprzeczalny numer jeden na Gosiarellowej liście! Beleth jest upadłym aniołem, aktualnie diabłem na usługach piekła, w którym jest tylko jedna diablica i to w dodatku dziewczyna jest najlepszego kumpla. Zdesperowany Beleth jest zmuszony wybrać sobie piękną śmiertelniczkę z Iskrą Bożą by ją uśmiercić i zyskać diablicę na wyłączność. Beleth ma zadziwiającą zdolność do pakowania się w tarapaty, dlatego nie do końca wychodzi mu szatański plan. Jednak przecież Gosiarella nie o tym miała pisać! Beleth jest diabelnie przystojnym diabełkiem! Gorącym, namiętnym, uwodzicielskim, zdeterminowanym i bardzo niegrzecznym ciasteczkiem o orientalnej urodzie. Gosiarella rozpływa się na samo wspomnienie (oczywiście zaklepała go dla siebie)! Oto jeden z najlepszych teksów Beletha:
„- Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.”

Josh Hutcherson 
2. Peeta Mellark (Trylogia Igrzysk Śmierci Suzanne Collins)

Peeta to dopiero potrafi poświęcić się w imię miłości! Całe życie, niczym cichy prześladowca, przygląda się jednej jedynej dziewczynie, nie zdobywając się na odwagę by zagadać. Przewrotny los sprawia, że dostaje swoją szansę, dopiero gdy razem przygotowują się na śmiertelne starcie na arenie. Zwycięzca może być tylko jeden, dlatego chłopiec stara się ratować ukochaną (co z tego, że to Katniss jest lepszym wojownikiem), niczym nieco nieporadny książę z bajki! Ze strony swojej ukochanej dostaje jedynie kłamsty i zdrady, jednak dalej jest jej wierny i oddany. Cud chłopak ma w sobie nieskończone zapasy cierpliwości, determinacji i słodkości (w końcu piekarz, nie?)!
Gosiarella wyobrażała sobie fikcyjnego Peetę, jako mega ciacho! Dobrze zbudowany, umięśniony blondyn o niebieskich oczach i uroczą chłopięcą buzią. Kompletnie nie mój typ, a głośno wzdycham „Ach!”. Honorowy, serdeczny, oddany i przede wszystkim dobry. Jego miłość do Ketniss jest jedną z najlepszych, jakie miałam okazję poznać na papierowych kartkach. 
„Więc kiedy szepce: - Kochasz mnie. Prawda czy fałsz?", Gosiarella odpowiada: Prawda! 


Zastępcze ciacho z klatą 

3. Lucjusz Vladescu („Przyrzeczeni” Beth Fantaskey)

Lucjusz wywodzi się z jednej z nielicznych dobrych książek o wampirach. Jest wampirzym księciem Transylvanii. Przybywa do USA po swoją niczego nieświadomoą narzeczoną (ślub aranżowany przez rodziców i takie tam), którą niestety nie była Gosiarella! Lucjusz jest mrocznym, bladym, czarnowłosym i czarnookim wampirem, odzianym w szykowne fatałaszki. Uwiódł mnie swoim sposobem bycia, galanterią, pewnością siebie, a nawet arogancją. Wszystkie kroki, które podjął aby być lub nie być z Jessicą powalały mnie na kolana. Podobnie zresztą jego teksty, w tym m.in.: 
"Jesteś bezcenną kobietą. Z rodziny królewskiej. Gdyby wychowano cię właściwie, byłabyś tego świadoma i przygotowana do rządzenia. — Wskazał palcem na siebie. — Do rządzenia u mojego boku. A zamiast tego jesteś niewyedukowaną dziewczynką. — Niemal wypluł z siebie ostatnie słowo. - Zostałem połączony na wieczność z dzieckiem!"

 Neil Patrick Harris4. Barney Stinson (teoretycznie z serialu "Jak poznałem Waszą matkę", ale dzięki tej i tej książce, Barney jest papierowy!)

Co Gosiarella będzie tu się rozpisywać. Przecież to nie potrzebne, true story! Barney jest Legen - wait for it... Dary! Jego teksty są epickie, zresztą jak on sam. To typ świetnie ubranego casanovy, który zrobi wszystko, aby zdobyć kobiete. Znamy go jako twórcę Playbook'a i Kodeksu Bracholi.

5 . Peregrine/Perry ("Przez burzę ognia" Veronica Rossi)

Peregrine należy do Wykluczonych z plemienia Fal. Najogólniej rzecz ujmując jest reprezentantem tego, w co ewoluował człowiek pozostawiony na łasce i niełasce sił natury, a jak wiadomo chłopaki wychowujący się w ciężkich warunkach, są twardzi i zaradni! Na szczęście Perry posiada w sobie również wrażliwą stronę. Jego poświęcenie dla najbliższej osoby w jego życiu jest wspaniała. Co ważniejsze tą osobą w końcu nie jest ukochana dziewczyna, lecz bratanek. Gdyby tylko poznał Gosiarellę, bratanek odszedłby w niepamięć! Opisywałby Gosiarellę o tak: „Jasno świeciły gwiazdy. Słodko pachniała ziemia. Zaskrzypiała brama sadu i czyjeś stopy lekko stąpały po piasku. Nadeszła ona, pachnąca kwiatami, i padła mi w ramiona. Ach, słodkie pocałunki, delikatne pieszczoty. Choć drżałem, powoli spojrzałem na jej piękne oblicze. Teraz me marzenie o prawdziwej miłości przepadło na zawsze. Moja ostatnia godzina minęła i umrę w rozpaczy, choć nigdy bardziej nie kochałem życia.”


Dobra, dziewczynki! Wystarczy Wam na dzisiaj! Napiszcie Gosiarelli, jak wrażenia i kogo byście dodały do listy! Buziaki!