Konkurs: Zainspiruj Gosiarellę!


Cześć moi kochani detektywi! 
W ostatnim konkursie świetnie się spisaliście! Nawet nie wiecie, jak bardzo Gosiarella jest z Was dumna! Zresztą dlatego obiecałam Wam więcej konkursów, w których będziecie się mogli wykazać. Tym razem będzie odrobinę łatwiej, nikt nie będzie musiał mnie śledzić, a zwycięzców będzie dwóch! Nagrodą jest książka, która w dniu dzisiejszym ma swoją premierę. Oto ona:

BLAKE CROUCH 

WAYWARD PINES. SZUM 
Jest tylko jedna rzecz straszniejsza niż obłęd: świadomość, że jesteś przy zdrowych zmysłach…
„Wayward Pines" jest kulminacją moich dwudziestoletnich starań, których celem było stworzenie czegoś, co wywołałoby we mnie podobne odczucia jak „Miasteczko Twin Peaks", „Przystanek Alaska", „Z Archiwum X" czy „ LOST. Zagubieni”.
Agent specjalny Ethan Burke przybywa do Wayward Pines w stanie Idaho w poszukiwaniu dwóch zaginionych funkcjonariuszy. Tuż po tym, jak przekracza granice miasta, rozpędzona ciężarówka taranuje jego auto. Burke traci pamięć. Nie wie, kim jest i gdzie się znajduje. Szybko jednak zauważa, że w miasteczku dzieją się dziwne rzeczy, a kontakt ze światem zewnętrznym jest niemożliwy. Ethan ma nowy cel: przetrwać.
Przeczytaj, zanim obejrzysz serial telewizji FOX!
Dziesięcioodcinkowy serial na podstawie trylogii Wayward Pines reżyseruje M. Night Shyamalan, twórca takich kinowych hitów jak „Szósty zmysł" czy „Osada". W Ethana Burke’a wciela się Matt Dillon – nominowany do Oscara za rolę w „Mieście gniewu", znany również z filmów Francisa Forda Coppoli i Kevina Spacey’ego.

Motywy wydania swojej książki, autor zawarł w posłowiu. Wyjaśnił, że inspirował go niegdyś popularny serial Miasteczko Twin Peaks. Zaintrygowały mnie jego słowa: „Mówi się, że każda sztuka – literatura, muzyka, czy sztuki plastyczne – jest reakcją na inną sztukę, a ja w to wierzę.” Jeśli mam być szczera to ja również w to wierzę, bo jakby nie było Gosiarella właśnie tym jest, reakcją na sztukę. Nawet na te słowa postanowiłam zareagować i uczynić je motywem przewodnim konkursu. Domyślacie się co dla Was przygotowałam? Chciałabym byście podzielili się czymś co Was zainspirowało oraz opisali, w jaki sposób wykorzystaliście ową inspirację. Metoda, jak zwykle, dowolna. Możecie opisać to w dowolny sposób: słowami, obrazem, czy co tam Wam przyjdzie do głowy. Najważniejsze by przekaz przyciągnął Gosiarellową uwagę. Dwa najlepsze, czyli te które podbiją Gosiarellowe serduszko, zostaną nagrodzone!

Regulamin: 
1. Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody w konkursie jest wydawnictwo Otwarte
2. Nagrodą w konkursie jest egzemplarz książki „Wayward Pines. Szum". 
3. Czas trwania: od 21 maja do 6 czerwca 2o14, wyniki konkursu ogłoszę najpóźniej do 9 czerwca. 
4. W konkursie mogą brać udział jedynie osoby zamieszkujące terytorium Polski. 
5. Aby wziąć udział w konkursie, należy: 
a) Pod tym postem wyrazić chęć udziału w konkursie przez proste "Zgłaszam się". 
b) Podzielić się (w komentarzu) czymś co Was zainspirowało oraz opisać, w jaki sposób wykorzystaliście ową inspirację
6. Możecie, ale nie musicie (nie będzie to miało żadnego wpływu na wyniki konkursu): 
a. umieścić baner konkursowy wraz z odnośnikiem do tego posta na swoich blogach.
b. Polubić Gosiarellę na fb [link
7. Wygrywają dwie osoby, których pomysły najbardziej mnie zauroczą/zaskoczą/zadziwą/ zainspirują, czyli ogólnie wywołają największe emocje. 
8. Po opublikowaniu wyników, zwycięzca będzie miał 3 dni na skontaktowanie się z Gosiarellą w celu podania adresu do wysyłki nagrody.


Powodzenia i bawcie się dobrze!
Ps. Zapraszam do czytania recenzji książki (KLIK) byście mogli się przekonać, że warto o nią powalczyć!
Ps2. Jeśli Disqus (system komentarzy) się niezaładował to odświeżcie stronę. Jeśli to nie pomogło to użyjcie standardowego (blogspotowego) pola "dodaj komentarz", a ja później go zimportuję.