Looking For Anything Specific?

Header Ads

We Can Be Heroes, czyli jesteśmy super!


Superbohaterami zazwyczaj nazywamy ludzi obdarzonych niezwykłymi zdolnościami na przykład potrafiących latać, strzelać laserami z oczu, zamrażać etc. Jednak nawet patrząc na komiksy superbohaterami mogą być również obrzydliwie bogaci ludzie w maskach i śmiesznych strojach z pelerynkami. Czy więc kryterium nie powinno ograniczyć się do tego, że walczą oni ze złem i robią coś super?

Najprawdopodobniej tak właśnie pomyślał fotograf Martin Beck tworząc projekt We Can Be Heroes mający na celu zwalczenie stereotypu, że superbohater musi być muszą mieć piękne twarze i umięśnione ciała. Chciał pokazać, że mimo naszych fizycznych braków dalej możemy być superbohaterami, bo liczy się nasze wnętrze i czyny. Nasz potencjał do czynienia dobra i niesienia pomocy zarówno naszym najbliższym, jak i przypadkowo spotkanym ludziom. Możemy być super dzięki temu co robimy na co dzień. Piękna idea. Znacie powiedzenie, że jeden obraz jest wart tysiąc słów, więc teraz oddam głos Beckowi.

"W mojej karierze miałem dużo szczęścia, by sfotografować kilka niesamowitych ludzi, wiele z nich podziwiam ze względu na talent, ale także dlatego, że wykorzystali swój status, aby pomóc innym." - Martin Beck
The Flash - mówią, że to najszybszy mechanik w mieście. Foto by Martin Beck
Superwoman - Teresa from Lebanon & Superman - Ghaleb from Lebanon. Foto by Martin Beck
Green Lantern - Victoria from the UK. Foto by Martin Beck
Powyższe fotografie stanowią tylko część projektu, na którego realizację Martin zbiera pieniądze (tutaj znajdziecie info na ten temat) i być może już niebawem będziemy mogli zobaczyć gotową serię.

Osobiście jestem urzeczona zarówno jego fotografiami, jak i tym co chciał za ich pośrednictwem przekazać. Wierzę, że każdy z nas ma zadatki na superbohatera, bo nie raz różni ludzie pozornie nieobdarzeni supermocami wybawili mnie z poważnych opresji. Ba! Mam nawet swojego prywatnego suporbohatera, który codziennie ratuje mój świat. Wierzę, że wśród Was też niejeden by się znalazł. Skoro w każdym z nas drzemie superbohater to ruszajcie na swoje codzienne misje! I pamiętajcie, że Wy już macie nad innymi przewagę - macie super moce Różowych Sałat, dzięki którym ulepszacie świat!
Niech moc Różowej Gosiarelli będzie z Wami!

Ps. Macie swoich osobistych superbohaterów?
Ps2. Gdybyście mieli wziąć udział w projekcie to jaki kostium bohatera najbardziej pasowałby do Was i dlaczego?Prześlij komentarz

0 Komentarze