Looking For Anything Specific?

Header Ads

Co nas czeka w kwietniu?


Początek miesiąca równa się zapowiedzi premier! Niestety przeglądając zapowiedzi wydawnicze zrobiło mi się słabo i mam wrażenie, że ktoś stroi sobie z Gosiarelli żarty i to wcale nie w stylu primaaprilisowym, bo interesujących tytułów jest, jak na lekarstwo. Dlatego w tym miesiącu dorzucam kilka premier kinowych - w końcu ktoś musi dbać, żebyście zawsze mieli na co czekać. 

Data wydania: 27 kwietnia


Choć mam odrobinę żalu, że wydawnictwo wydaje ten tytuł zamiast czwartego tomu Szklanego Tronu to zdecydowanie jest to pozycja, która najbardziej mnie zaciekawiła spośród kwietniowych premier. W końcu połączenie połączenie baśni o Pięknej i Bestii oraz legend o czarodziejskich istotach to coś w sam raz dla Gosiarelli!


Dziewiętnastoletnia Feyre jest łowczynią – musi polować, by wykarmić i utrzymać rodzinę. Podczas srogiej zimy zapuszcza się w poszukiwaniu zwierzyny coraz dalej, w pobliże muru, który oddziela ludzkie ziemie od Prythian – krainy zamieszkanej przez czarodziejskie istoty. To rasa obdarzonych magią i śmiertelnie niebezpiecznych stworzeń, która przed wiekami panowała nad światem. Kiedy podczas polowania Feyre zabija ogromnego wilka, nie wie, że tak naprawdę strzela do faerie. Wkrótce w drzwiach jej chaty staje pochodzący z Wysokiego Rodu Tamlin, w postaci złowrogiej bestii, żądając zadośćuczynienia za ten czyn. Feyre musi wybrać – albo zginie w nierównej walce, albo uda się razem z Tamlinem do Prythian i spędzi tam resztę swoich dni. Pozornie dzieli ich wszystko – wiek, pochodzenie, ale przede wszystkim nienawiść, która przez wieki narosła między ich rasami. Jednak tak naprawdę są do siebie podobni o wiele bardziej, niż im się wydaje. Czy Feyre będzie w stanie pokonać swój strach i uprzedzenia?Pełna namiętności i pasji, romantyczna, brutalna i okrutna. Jedno jest pewne: Dwór cierni i róż to z pewnością nie cukierkowa baśń w stylu Disneya…

Alexandra Duncan - Ocalona
Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 27 kwietnia

Wstrząsająca opowieść o życiowych wyborach i buncie. Historia, w której Ziemia nie jest już planetą, jaką znamy. 
Szesnastoletnia Salvage całe życie spędza na statku kosmicznym, gdzie ciężka praca, poligamia i analfabetyzm są normą. Nigdy nie widziała Ziemi. Gdy okazuje się, że ma wyjść za mąż, zgodnie z zasadami panującymi na pokładzie statku, ucieka na Ziemię, aby tam ukrywać się wśród obcych na ogromnej wyspie pływających śmieci i gruzu.John Corey Whaley - Chłopak, który stracił głowę
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 13 kwietnia

Dosłowność tego tytułu mnie zadziwia. Początkowo niezbyt mnie zainteresowała ta pozycja, ale chyba dam jej szansę, bo brzmi tak strasznie absurdalnie, że nie wybaczyłabym sobie, gdybym odpuściła.

Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by ciało od szyi w dół przeszczepiono mu od zdrowego człowieka. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy.Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna… Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić.


Suzanne Young - Remedium
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 13 kwietnia

Nie lubię, gdy tomy z serii są wydawane nie po kolei, ale w tym przypadku niespecjalnie mi to przeszkadza, ponieważ nie czytałam kolejnych części Programu. Za to jeśli Remedium mi się spodoba będę mogła od razu sięgnąć po kontynuacje. Czytał ktoś?


Siedemnastoletnia Quinlan McKee ma niezwykły dar i od lat z powodzeniem go wykorzystuje – niesie pocieszenie rodzinom zmarłych nastolatków. Pomaga krewnym przetrwać żałobę, wchodząc na pewien czas w rolę tych, którzy niedawno odeszli. Nosi ubrania i fryzury zmarłych, a obejrzawszy filmy i zdjęcia z ich udziałem, przejmuje ich zachowania. Czasem nawet zdarza jej się mylić swoją własną przeszłość z losami tych, których role odgrywa. Jest tylko jeden warunek: nie wolno jej się angażować emocjonalnie.Choć doskonale wie, że jest to surowo zabronione, to od kiedy stała się Cataliną Barnes, między nią a chłopakiem zmarłej dziewczyny zaczyna rodzić się więź. A to dopiero początek trudności. Bo gdy Quinlan poznaje prawdę o śmierci Cataliny, komplikacji przybywa. Ponieważ ta śmierć mogła nastąpić w wyniku epidemii…

Alice Oseman - Pansjans
Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: kwiecień

Brzmi trochę smętnie, ale i tak wypada całkiem nieźle na tle pozostałych (niewymienionych tutaj) premier. 


Powieść Alice Oseman to „Buszujący w zbożu” (jak ja nie znoszę takich porównań!) epoki cyfrowej. Szczery i prawdziwy obraz życia współczesnych nastolatków.Tori Spring jest introwertyczką, pesymistką i blogerką. Studiuje literaturę angielską, choć… nie znosi książek. Jest sarkastyczną 20-latką, która spędza większość czasu w Internecie i unika bezpośrednich kontaktów z ludźmi. Kiedy jej szkoła stanie się celem ataków grupy żartownisiów, Tori będzie musiała opuścić swój bezpieczny wewnętrzny świat i zmierzyć się z prawdziwym życiem.


Z książek to byłoby na tyle. Przejdźmy do filmów! 

Łowca i Królowa Lodu - 8 kwietnia

Piąta fala - 15 kwietniaKsięga dżungli - 6 kwietnia

Ratchet i Clank - 20 kwietnia


Hardcore Henry - 8 kwietnia


Ps. Zainteresowało Was coś?
Ps2. Czy tylko mnie wydaje się, że w tym miesiącu lepiej zostawić kasę w kinie?

Prześlij komentarz

0 Komentarze