Looking For Anything Specific?

Header Ads

Filmowe i książkowe premiery października!

Książkowe premiery październik 2016

Jesień ma dla mnie tylko dwie zalety. Pierwszą z nich są powracające seriale po wakacyjnej posusze, a drugą Halloween. No może jeszcze warto wspomnieć o Krakowskich Targach Książki. Ten ponury okres próbują osłodzić nam kina i wydawnictwa - sami oceńcie, jak im to wyszło.


Wydawnictwo: Iuvi
Data wydania: 26 października

Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość: 
"Emily, to ja. Ty. Nie pytaj o dwa minione lata... Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości. Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również. Tak przy okazji, nie masz na imię Emily... " 
21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią "Krwawej Hrabiny" Elżbiety Batory, największej morderczymi wszech czasów. I jesteś ścigana. Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz. Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień. 


Margaret Stohl - Czarna Wdowa. Na zawsze czerwona
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 12 października

Książka o Czarnej Wdowie
Fani MCU znają już Czarną Wdowę, jednak dotychczas nie doczekała się swojego własnego filmu, więc nie wiemy o niej tyle, ile moglibyśmy sobie życzyć. Istnieje spora szansa, że najnowsza książka Stohl nam to wynagrodzi.

Potem jej powieki opadły, a ogień, chaos, śmierć i krzyki zniknęły. Natasha Romanoff jest jednym z najgroźniejszych zabójców. Trenowana od najmłodszych lat w sztuce zwodzenia i zabijania przeciwników. Natasha otrzymała pseudonim Czarnej Wdowy od Ivana Somodorova – swojego okrutnego i brutalnego nauczyciela z moskiewskiej szkoły superszpiegów zwanej Czerwoną Komnatą. 


Cecelia Ahern - Skaza
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 26 października

Walka z bezdusznym systemem i gorąca miłość, konspiracja i budzące się namiętności, starcie młodzieńczego entuzjazmu z politycznym wyrachowaniem. Ukarana przez bezduszny Trybunał, 17-letnia Celestine, zostaje ikoną rewolucji zmierzającej do obalenia rządów ludzi, którym się wydaje, że mają prawo narzucać społeczeństwu swoje moralne i obyczajowe dogmaty. Choć napiętnowana Skazą, razem z ukochanym Carrickiem podejmuje walkę o powrót jej świata do normalności.

Susan Dennard - Prawdodziejka
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 12 października


Safiya i Iseult, młode czarodziejki, znów wpadły w tarapaty. Muszą uciekać. Natychmiast. Safi jest jedyną w Czaroziemiach prawdodziejką, zdolną zdemaskować każde kłamstwo. Swój dar trzyma w sekrecie, inaczej zostanie wykorzystana w konflikcie między imperiami. Z kolei prawdziwe moce Iseult są tajemnicą nawet dla niej samej. I lepiej, żeby tak zostało. Safi i Iseult pragną jedynie wolności. Niebezpieczeństwo czai się tuż za rogiem. Zbliżają się niespokojne czasy, wojna wisi w powietrzu i nawet sojusznicy nie grają fair. Przyjaciółki będą walczyć z władcami i ich najemnikami. Niektórzy posuną się do ostateczności, by dopaść prawdodziejkę. 

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 22 października

Uwielbiam cykl o Potterze, ale szczerze mówiąc najprawdopodobniej nie będę tego czytać. Słyszałam o tej książce tak wiele złego, że bez sensu psuć sobie nerwy czytaniem scenariusza sztuki teatralnej, która udaje książkę. Niemniej nie wypada nie wspomnieć o premierze.

Nowa książka o Harrym Potterze scenariuszHarry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym.

Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.


Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 12 października

Polska powieść o diable
Opowieść o polskim miasteczku, któremu nawet zastępy piekielne nie dają rady. Diabeł Zygmunt nie ma lekkiego życia: nie dość, że musi wyrobić normę duszyczek dla korporacyjnego piekła, to jeszcze trafił do Wyplut, najbardziej parszywego miejsca w Polsce. Zbieranie punktów za pomocą diabelskich mocy nie powinno być takie trudne, lecz po pierwszych sukcesach okazuje się, że sztuczki Zygmunta nie działają, a rzeczywistość jest jeszcze bardziej parszywa. W tym zapomnianym przez Boga, ale nie przez diabła mieście Zygmunt trafia na jedyne istoty, które mogłyby mu stanąć na drodze, menażerię rodem ze słowiańskich bajek i legend: wujka Czesława, który jest leszym, wiedźmę Natalię, Rycha wodnika, Jaro, pomniejszego demona, i Łukasza – sfrustrowanego nauczyciela historii. Teraz to już brakuje tutaj chyba tylko Biedy, tego Biedy! A czas na wykonanie zadania ucieka nieubłaganie.
Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 26 października

Nowa książka Kisiel
Szanuj anioła swego, bo możesz dostać gorszego! Światem rządzi prawo równowagi. To za jego sprawą wymiętolony pisarz oraz wiking z wyboru dzielą dom, w którym strych zamieszkują widma ze skłonnością do cielesności, w piwnicy leży ciało bez skłonności do czegokolwiek, a na piętrze urzęduje urocze Licho oraz anioł nie tyle stróż, ile strażnik więzienny. Równowaga zadbała nawet o to, by siła wyższa znalazła przeciwwagę w fatum o nikczemniejszych gabarytach, za to z przerostem ambicji. Jako posiadaczka patentu na efekt motyla i śnieżnej kuli siła niższa dokłada wszelkich starań, by Konrad Romańczuk ponownie stał się bohaterem dramatu w nowej obsadzie. Fabułę tym razem dyktuje proza życia, a codzienność występuje jedynie w dwóch wariantach: albo kolejna fucha, albo sterczenie przy garach. Konrad na własnej skórze przekona się, że zaburzona równowaga grozi nie tylko urwaniem głowy i postradaniem zmysłów: gdy siła niższa pokonuje wyższą, zatracić można samego siebie...


Osobliwy dom Pani Peregrine - 7 październikaInferno - 14 października
Bociany - 14 październikaDoktor Strange - 26 października


Ps. Gosiarella, jak co roku wybiera się na Krakowskie Targi Książki (na pewno będę w sobotę), więc jeśli też się na nie wybieracie, to mam nadzieję, że uda mi się spotkać. Wszystkie Różowe Sałaty zasługują na real hive-five! Kto z Was się wybiera?

Ps2. Które z wyżej wymienionych zapowiedzi zwróciły Waszą uwagę?


Prześlij komentarz

0 Komentarze