Looking For Anything Specific?

Header Ads

Tyle dobrego w Lipcu, czyli premiery książkowe i kinowe!


Lipiec to niezaprzeczalnie mój ulubiony miesiąc! Niezaprzeczalnie jest to związane w dużej mierze z Gosiarellowymi urodzinami i datą powstania bloga. Jak co roku możecie się spodziewać, że będzie się duuużo działo - przygotowuję dla Was kilka niespodzianek, ale o tym innym razem, bo czas się zapoznać z tym, co przygotowały dla nas wydawnictwa i studia filmowe!


D.B. Thorne - Obserwator
Wydawnictwo: Burda Książki
Data: 19 lipca

Właśnie czytam i po cichutku zdradzę, że na razie zapowiada się naprawdę dobrze.

Sophie Fortune znika w tajemniczych okolicznościach. Policja bardzo szybko rezygnuje z poszukiwań. Dziewczyna miała za sobą próby samobójcze, a tym razem zostawiła wiadomość: TO SIĘ MUSI SKOŃCZYĆ. DZIŚ JUŻ KONIEC. Zrozpaczony ojciec dziewczyny na własną rękę rozpoczyna śledztwo i odkrywa kilka niepokojących faktów: dziewczyna była wielokrotnie atakowana na swoim blogu przez osobę podpisaną jako Starry Ubado. Cały czas żyła w strachu przed bezwzględnym internetowym trollem, który wiedział o niej o wiele za dużo. A to dopiero początek koszmaru, jaki ktoś dla niej przygotował. Ten thriller przeraża! Od tej pory kilka razy zastanowisz się, nim wrzucisz do sieci zdjęcie lub wpis.

Amie Kaufman, Jay Kristoff - Illuminae
Wydawnictwo: Moondrive
Data: 26 lipca

Moondrive obiecało nam niesamowite wydanie, które ma zachwycać w swojej papierowej odsłonie. Kupiłam bez wahania i grzecznie czekam już od miesiąca (!), by zobaczyć czy dotrzymają słowa. Jeśli tak, to wierzę, że chociaż oni zrozumieją, że w Polsce opłaca się wydawać książki w pięknej oprawie!


Rok 2575. Kolejny zwykły dzień w kolonii Kerenza, założonej przez megakorporację KWU, by wydobywać rzadkie surowce. O poranku Kady Grant rzuca swojego chłopaka Ezrę Masona i postanawia, że już nigdy się do niego nie odezwie. Nie spodziewa się jednak, że za kilka godzin będzie świadkiem inwazji BeiTechu, która ją i tysiące innych osób pozbawi domu. Tych, którym udało się przeżyć, ewakuują trzy statki kosmiczne: Alexander, Hypatia oraz Copernicus. Ściga je wrogi pancernik Lincoln. Jego zadaniem jest uciszyć świadków brutalnego ataku na planetę. Tymczasem na pokładzie Copernicusa rozprzestrzenia się śmiertelnie niebezpieczny wirus, a system sztucznej inteligencji sterujący Alexandrem staje się... największym wrogiem ocalałych. Kady włamuje się do zaszyfrowanej pamięci statków i odkrywa przerażającą prawdę o wydarzeniach dziejących się na jej oczach. Tylko jedna osoba może powstrzymać zagładę – jej (były!) chłopak Ezra.

Alwyn Hamilton - Buntowniczka z pustyni #2: Zdrajca tronu
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data: 5 lipca

Zaledwie kilka miesięcy temu Amani Al-Hiza, pragnąc wolności, uciekła z domu położonego na końcu świata i zaczęła przemierzać bezkresne piaski magicznej pustyni w towarzystwie tajemniczego obcokrajowca, Jina. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Kiedy Amani wbrew własnej woli trafia do epicentrum reżimu – pałacu sułtańskiego – przyświeca jej jeden cel: obalenie tyrana. Zapomnij o wszystkim, co wiesz o Miraji, o rebelii, o dżinach i Jinie oraz Niebieskookiej Bandytce. W "Zdrajcy tronu" jedyne, czego możesz być pewien, to to, że nic nie jest pewne.

Rick Riordan - Tajne akta Obozu Herosów
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data: 14 lipca

W tym przewodniku Percy Jackson i inni mieszkańcy Obozu Herosów odpowiadają między innymi na takie pytania jak: "Co to jest miejsce?" i "Czy mogę zatrzymać koszulkę?". Nowicjusze mogą poczytać o domkach, sprawdzić swoją wiedzę o magicznych znakach i zapoznać się z rozdziałem poświęconym treningom. Ale "Tajne akta Obozu Herosów" opisują nie tylko teren obozu i budynki. Książkę uzupełniają opowieści o herosach, dla których obóz jest domem, i takich, którzy zawitali tu tylko na chwilę w drodze w nieznane. Chejron osobiście napisał wstęp zawierający krótki rys historyczny treningu półbogów oparty na tysiącach lat jego doświadczenia. No i oczywiście są tu też boskie słowa mądrości Apollina, ponieważ... no, ponieważ półboscy autorzy woleliby nie zostać pobici, dziękujemy.

Spider-Man: Homecoming - 14 lipca


To przychodzi po zmroku - 7 lipcaRock Dog - 14 lipcaAlibi.com - 21 lipcaAtomic Blonde - 28 lipcaMała Wielka Stopa - 28 lipcaPs. Nie zapomnijcie napisać w komentarzach, co przykuło Waszą uwagę!

Prześlij komentarz

0 Komentarze