Looking For Anything Specific?

Header Ads

Samodzielne filmy Marvela, które możesz oglądać bez znajomości MCU


Nie ulega wątpliwości, że MCU (Marvel Cinematic Universe) jest dość skomplikowanym filmowym uniwersum, w którym coraz trudniej się odnaleźć, jeśli nie oglądało się poprzednich tytułów z serii. To całkiem normalne, skoro dwadzieścia produkcji jest ze sobą ściśle powiązanych. Niemniej nawet w MCU są filmy, które można śmiało oglądać bez znajomości pozostałych.

Być może dopiero macie w planie zapoznać się z filmami o superbohaterach, a słyszeliście, że Marvel tworzy najlepsze z nich. Być może przeraża Was ilość filmów, które musielibyście obejrzeć, by połapać się w akcji oraz zrozumieć wszystkie nawiązania i żarty. Jeśli tak, to śpieszę z pomocą! Oto lista filmów, które możecie śmiało obejrzeć, by przekonać się, czy styl superbohaterów Marvela jest dla Was odpowiedni, oraz czy polubicie bohaterów na tyle, by zapoznać się z całym uniwersum.


Filmy z MCU, które można oglądać niezależnie od kolejności*:


1. Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie
2. Iron Man (oraz jego dwie kontynuacje)
3. Incredible Hulk
4. Thor
5. Ant Man
6.  Doctor Strange
7. Strażnicy Galaktyki (oraz Strażnicy Galaktyki vol. 2)

*ostrzegam, że sceny po napisach mogą nie mieć dla Was większego sensu.

Poza tytułami z MCU jest jeszcze wiele filmów, które są adaptacjami komiksów Marvela i możecie je oglądać samodzielnie, jak choćby "Deadpool", czy większość filmów o Spider-Manie tj.trylogia Spider-Man z 2002 roku, czy "Niesamowity Spider-Man". Jednak "Spider-Man: Homecoming" jest już częścią uniwersum Avengrsów. Przy okazji Marvel zadbał także o serialomaniaków lubiących produkcje o superbohaterach!

Seriale Marvela, które można oglądać niezależnie od kolejności:


1. Agentka Carter
3. Runaways
4. The Gifted

Teoretycznie także poniższe, jednak w tym przypadku bohaterowie jednych produkcji pojawiają się w kolejnych:
1. Daredevil
2. Jessica Jones
3. Luce Cage
4. Iron Fist
5. Punisher

Mam nadzieję, że lista niepowiązanych ze sobą filmów z superbohaterami komiksów Marvela pozwoli Wam się przełamać, a także sprawi, że będziecie chcieli obejrzeć wszystkie tytuły z MCU w odpowiedniej kolejności.

Ps. Koniecznie dajcie znać, od czego planujecie zacząć! A może już coś oglądaliście?

Prześlij komentarz

0 Komentarze