Looking For Anything Specific?

Header Ads

Co przywlecze czerwiec, czyli premiery filmowe i książkowe!


Uznajmy, że nadejście nowego, czerwcowego zestawienia najciekawszych premier książkowych i filmowych, całkiem przypadkowo zbiegło się w czasie z Dniem Dziecka. Sprawdźcie, wybierajcie i korzystajcie z okazji, by jeszcze z prośbą w oczach zażyczyć je sobie z okazji tego prezentogennego święta!

Madeline Miller - Kirke 
Wydawnictwo: Albatros
Data: 13 czerwca

Opowieści oparta na motywach mitologicznych zawsze chętnie sprawdzam, więc ta zdecydowanie trafia na moją listę must-read!

W domu Heliosa, boga słońca i najpotężniejszego z tytanów, rodzi się córka. Kirke jest dziwnym dzieckiem – nie tak potężnym jak ojciec ani tak bezwzględnym jak matka... Dziewczyna próbuje odnaleźć się w świecie śmiertelników, lecz odkrywa w sobie czarnoksięską moc, dzięki której może zagrozić samym bogom... Z tego powodu zostaje wygnana. Nie zamierza jednak przestać kształcić się w czarach. Jej ścieżki skrzyżują się z Minotaurem, Dedalem, jego synem Ikarem, morderczą Medeą i, oczywiście, z przebiegłym Odyseuszem.
Samotna kobieta zawsze narażona jest na niebezpieczeństwo, a Kirke nieświadomie budzi gniew zarówno w ludziach, jak i w mieszkańcach Olimpu. Aby ochronić to, co kocha, będzie musiała zebrać wszystkie siły i zdecydować, czy należy do bogów, z których się urodziła, czy do śmiertelników, których pokochała. 

Jakub Ćwiek - Stróże
Wydawnictwo: SQN
Data: 6 czerwca


LOKI - kłamca, oszust, zdrajca i... ostatnia nadzieja Twojego anioła stróża!
Nietypowe śledztwa, dziwne międzygatunkowe przyjaźnie i całe tony niebiańskiej biurokracji... Ot, dzień jak co dzień w pracy anioła stróża.
Wszystko komplikuje się – jak zwykle... – przez Lokiego: cyngla od brudnej roboty, prowodyra i sprawcę niejednego zamieszania. Tym razem nordycki bóg kłamstwa pokaże pełnię swoich możliwości.
Jeśli znasz i lubisz Kłamcę, Stróże sprawią, że polubisz go jeszcze bardziej. Jeśli nie znasz, oto świetna okazja, by zacząć właśnie od tej książki! A jeśli znalazłeś się w grupie, która miała autorowi za złe zakończenie tamtej historii, wiedz, że nic nie kończy się ostatecznie ani tylko na jeden sposób.
Stróże zmienią wszystko!

Lisa Maxwell - Ostatni mag
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data: 13 czerwca


Współczesny Nowy Jork. Magia została tu niemal całkiem zapomniana. Nieliczni ludzie obdarzeni nadprzyrodzoną mocą – Magini – muszą ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. Każdy Magin przybywający na Manhattan staje się więźniem Krawędzi, bariery energetycznej, która otacza wyspę ze wszystkich stron. Kto ją przekroczy, ten straci moc, a często i życie.
Esta jest zdolną złodziejką od dziecka szkoloną w sztuce wykradania czarodziejskich artefaktów z rąk Zakonu, złowrogiej organizacji, która stworzyła Krawędź. Dzięki darowi panowania nad czasem Esta potrafi cofać się do przeszłości i podbierać magiczne przedmioty niezauważona. Teraz czeka ją najważniejsza ze wszystkich dotychczasowych misji: będzie musiała się przenieść do roku 1902 i ukraść prastarą księgę zawierającą sekrety Zakonu i Krawędzi, zanim tajemniczy Mag zniszczy ją i pozbawi Maginów szans na lepsze jutro.

David Lozano - Valkiria. Game over
Wydawnictwo: Finebooks
Data: 20 czerwca

Wiadomość na telefon komórkowy.
Nadawca nieznany.
Groźba, że jeśli nie weźmiesz udziału w grze, obciążający cię film dotrze do właściwej osoby.
Twój związek, twój świat, a nawet twoje życie znalazło się w niebezpieczeństwie.
Valkiria cię wybrała.
Nie uciekniesz.

Marion Zimmer Bradley - Mgły Avalonu
Wydawnictwo: Zysk i Ska
Data: 4 czerwca


Magiczna legenda Króla Artura, opowiedziana z perspektywy kobiet, które dzierżyły władzę zza tronu
Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca…
Morgiana, obdarzona darem Wzroku i związana z losem Artura Pendragona, swego brata-kochanka, opowiada historię krótkiej świetności Camelotu. Nie jest to jednak opowieść o rycerskich czynach, lecz widziana kobiecym okiem wizja społeczeństwa u progu dziejowych zmian.

Wydawnictwo: Moondrive
Data: 29 czerwca

Ostatnią, ale równocześnie najbardziej pożądaną przeze mnie nowością jest drugi tom "Illuminae" Jay'a Kristoffa i Amie Kaufman (jeśli nie znacie, to sprawdźcie video recenzję "Illuminae")! Osobiście uwielbiam akcje wydawnicze Moondrive i liczyłam, że kolejny tom tej serii również będzie w taki sposób wydawany (tyle gadżetów!). Dlatego już teraz zachęcam do sprawdzenia i kupienia przedpremierowo, bo a) wspomożecie jej wydanie, b) dostaniecie gadżety, c) znając życie taniej nie będzie i d) nigdzie indziej nie da się kupić.


Jurassic World: Upadłe królestwo - 8 czerwca

Twój Simon - 15 czerwca

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - 15 czerwca


Uprowadzona księżniczka - 22 czerwca


Ps. A Wy czym będziecie się truć w czerwcu?
Ps2. Wszystkiego dobrego dzieciaczki!

Prześlij komentarz

0 Komentarze