Looking For Anything Specific?

Header Ads

Gdy Twój facet galopuje na koniu, czyli wady i zalety romansu z Księciem z Bajki


Książę z bajki – ucieleśnienie marzeń księżniczek i sporej ilości kobiet na całym świecie. Wierzy się, że jego spotkanie jest tak nieprawdopodobne, jak spotkanie jednorożca, a jednak jest od groma dziewczyn, które wciąż na niego czekają. Pytanie tylko, czy rzeczywiście warto czekać, czy może lepiej pozostawić go w sferze marzeń, najlepiej tych zapomnianych? Odpowiedzmy na to pytanie, robiąc listę plusów i minusów związku z takim księciem!


[Wszystkich przypadkowych przybyszy zastanawiających się nad związkiem z metaforycznym Księciem z bajki, uprzedzam, że w serii Gdy Twój Facet... metafory nie istnieją i naprawdę mowa o Księciu z bajki/Robocie/Wampirze i co tam jeszcze było, więc zaopatrzcie się w popcorn i lecimy!]

Wady związku z księciem z bajki

Musisz na niego czekać
Widziałaś kiedyś Księcia, który pojawia się na samym początku bajki? No właśnie... Książę ma wiele obowiązków, a przynajmniej będzie Ci mówił, gdy w końcu raczy się pojawić SPÓŹNIONY na umówione spotkanie. To typ, który ciągle każe na siebie czekać. Umówiliście się na kolację? Lepiej zacznij gotować kilka godzin po umówionej godzinie spotkania, bo i tak wszystko wystygnie do czasu jego przybycia. Przykro mi, ale najpewniej padniesz nieprzytomna jak Śnieżka, nim on się w końcu raczy zjawić. Nawet w bajkach pojawia się dopiero na sam koniec (biedak ze "Shreka" tak bardzo się spóźnił, że pojawił się dopiero w kontynuacji, gdy ogr mu już zwędził księżniczkę!). Szlajał się gdzieś, gdy biedna dziewczyna była atakowana przez hejtera, któremu w końcu po licznych próbach udało się skutecznie rzucić na nią klątwę. Ty też będziesz musiała radzić sobie sama, bo on nie będzie miał czasu Ci nieustannie pomagać.

Zgrywa rycerza
Książę to książę, powinien ładnie wyglądać w koronie, tańczyć na balach i ciągle się uśmiechać, ale Książę z bajki nie może się powstrzymać przed wdrapaniem się na grzbiet swojego rumaka, by patatajać na nim przez ciemne lasy, w których czają się potwory. Niby taką odwagę należy podziwiać, ale ile nerwosoli będziesz musiała zażyć, gdy Twój facet pogna walczyć ze smokami? Jaką masz gwarancje, że wróci cały i zdrowy, zamiast skończyć w brzuchu potwora? [Przypominam, że jeśli jesteście przed ślubem, to korona Ci się nie należy w spadku!] Albo jeszcze gorzej! W czasie swojej przygody może uratować jakąś piękną niewiastę i Cię nią zastąpić. W końcu nie bez powodu niektórzy książęta z bajek nie mają nawet imienia i są do siebie łudząco podobni! Pewnie to to samo książątko, które zaliczyło kilka ciekawych przygód i ratowało damy w opresji pocałunkami. A w domu będzie Ci się tłumaczył, że to tylko w celu zdjęcia klątwy. Tiaaaa....


Jest prześliczny
Wręcz tak śliczny, że momentami może Cię razić po oczach swoich blaskiem. Jeśli od tego nie oślepniesz, to będziesz miała całkiem przyjemny widok przed oczami - Ty. Twoje koleżanki. Przypadkowi ludzie mijani na ulicach. Inne kobiety. Węszę zazdrość i być może powody do niej, bo za pięknym wyglądem podążą olbrzymie ego i narcyzm, a te z kolei są strasznymi łakomczuchami, które żywią się komplementami. Zdradzę Ci w zafaniu, że komplementy biorą się od innych ludzi, więc Twój Książę będzie złakniony ich uwagi i aprobaty. Będziesz czuła się komfortowo, jeśli będzie bardziej dbał o siebie i miał więcej kosmetyków od Ciebie? Będziesz się czyła komfortowo, jeśli będziesz musiała podawać swoim przyjaciółkom chusteczki, by łaskawie otarły ślinę, która kapie Ci na buty, gdy wpatrują się jak cielęta w Twojego faceta? Będziesz się czuła komfortowo, gdy ktoś z premedytacją lub bez, powie, że wyglądasz przy nim jak strach na wróble? Tak tylko pytam.

Życie w blasku reflektorów
Umawiając się z Księciem możesz zostać księżniczką. Wiem, wiem, że awans społeczny to nic złego i każda dziewczyna zazdrości Kopciuchowi zmienienia umorusanego fartucha na lśniącą suknie, ale nie oszukujmy się, jako księżniczka nie będziesz miała łatwego życia. Wiecznie na świeczniku, otoczona przez paparazzi i oceniana przez nowych znajomych z wyższych sfer, nie będziesz mogła chodzić w zapierdziałej piżamie przez pół dnia i oglądać Netflixa, gdy tylko dopadnie Cię buba i zmęczenie całym światem. Od teraz nawet wyglądając rankiem przez okno będziesz musiała mieć na sobie pełny makijaż i uśmiech. Chodzić na wszystkie ważne uroczystości, nie ważne jak bardzo będą nudne. I pamiętaj, że od tego momentu każda Twoja wpadka zostanie uwieczniona i dowiedzą się o niej WSZYSCY! Wszyscy będą sądzili, że mają prawo Cię oceniać, krytykować i drwić z najmniejszej pomyłki!

Shrek 2 Czerwony Dywan
Zmęczenia nie można po Was widać, a spać nie ma kiedy!Musisz na niego czekać
Podobno na wartościowe rzeczy warto czekać, więc skoro tyle się już w życiu wyczekałaś na Księcia z bajki, to musi być on naprawdę cenny! A tak całkiem poważnie, nie ulega wątpliwości, że Książę zawsze się spóźnia, jednak potraktujmy to jako zaletę, dzięki której będziesz miała więcej czasu na przygotowanie się do wyjścia, a w czasie czekania zawsze możesz obejrzeć kolejny odcinek serialu lub przeczytać kolejny rozdział książki. Wszyscy narzekamy na zbyt mało godzin w dobie, a tu proszę! Książę stwarza sposobność do oddawaniu się przyjemnością w objęciach popkultury bez poczucia winy, że marnujesz czas przeznaczony na coś innego. Widzisz, jak dobrze, że się spóźnia!
A wracając do tego, że nie ma czasu Ci pomóc, gdy zmagasz się z przeciwnościami losu, to powód jest prosty. Na pewno Książę z bajki ma Cię za silną, niezależną kobietę, która potrafi sobie samodzielnie radzić z przeciwnościami losu i właśnie dlatego zjawa się dopiero wtedy, gdy sytuacja wymknie się spod kontroli. Jak można mieć mu za złe, że ma tyle wiary w swoją ukochaną?! Najważniejsze, że się zjawia, ocenia szkody i z łatwością naprawia sytuacje!

Zgrywa rycerza
To miło, że Książę z bajki nie tylko jest ładny, ale również odważny i waleczny! Być może nigdy nie będziesz potrzebowała, by zabił dla Ciebie potwora, ale jeśli jesteś wrogiem zagrożonych gatunków, to zdecydowanie docenisz łeb martwego smoka wiszący na ścianie... oczywiście, gdy leśne zwierzaczki wytrą całą krew, by nieupaprała Ci ścian i podłogi.

Jest prześliczny
Książę z Bajki dlaczego nie warto się z nim umawiać

Przystojny mężczyzna o pięknie wyrzeźbionej sylwetce z bujną czupryną to zawsze ciacho. A na ciacha się nie narzeka. Kropka.
Okey, nie będę taka i wspomnę jeszczę, że taki ładny widok z rana może znacząco wpłynąć na jakość całego Twojego dnia. Dodatkowo, jeśli masz przy boku zadbanego faceta, to tym bardziej będziesz chciała zadbać o siebie. Chyba.

Życie w blasku reflektorów

Ile w życiu przeciętnej kobiety jest okazji do ubrania pięknej sukni balowej? Zbyt mało w porównaniu do ilości takich sukienek, które chcemy kupić! Nawet Gosiarella wiecznie ubrana w jeansy i adidasy zaczyna się ślinić, gdy widzi suknie wieczorowe i wysokie szpilki! Ciężko od tego uciec, tak jak od poczucia winy, gdy widzi się kilkanaście takich nabytków wiszących w szafie z wciąż pachnących nowością. Na szczęście Ty już będziesz mogła oderwać metki, bo okazji do ich ubrania Ci nie zabraknie! Ba! Będziesz musiała kupić masę nowych i wymienić szafę na większą! Twoje szpilki będą Cię nosić po czerwonym dywanie, a swoje zdjęcia w oszałamiających stylizacjach wylądują na okładkach gazet każdego bajkowego królestwa! Wszyscy będą patrzeć na Ciebie z zazdrością! Bez większego wysiłku (chyba, że liczymy pracę Twojej ekipy stylistów, fryzjerów, kosmetyczek etc.) zostaniesz księżniczką wśród celebrytek!

Sprawdź: Czy warto być Księciem z bajki?Ps. Zalety bledną wobec wad, czy może odwrotnie? Umówiłybyście się z Księciem z bajki, czy wolicie prawdziwego księcia lub kogoś jeszcze innego?
Ps2. Swoją drogą możecie zgłaszać swoje propozycje odnośnie kolejnych panów do serii "Gdy Twój facet...".

Prześlij komentarz

0 Komentarze