Looking For Anything Specific?

Header Ads

Nadciąga Listopad, a wraz z nim premiery książkowe!

 

Zaczyna się listopad, więc wypada na moment porzucić milczenie na blogu i wrzucić zapowiedzi, żebyście mogli ruszyć do księgarni i trochę wesprzeć w obecnej sytuacji zarówno je, jak i naszych dzielnych wydawców.

Stephenie Meyer - Słońce w mroku
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data: 25 listopada

W maju pisałam, że Meyer znowu ruszyła "Zmierzch" i tym razem postanowiła spieniężyć historię perspektywą Edwarda. Co prawda kilka lat temu mogliśmy przeczytać kilka rozdziałów, które wyciekły do internetu i wtedy uznałam je za całkiem niezłe, więc może nie będzie to takie najgorsze.


"Spotkanie ze śmiertelniczką Bellą to najbardziej niepokojące i intrygujące wydarzenie, jakiego doświadczył Edward przez wszystkie lata życia jako wampir. W miarę poznawania fascynujących szczegółów z przeszłości i odkrywania jego myśli możemy lepiej zrozumieć, dlaczego uczucie do Belli stało się decydującą walką jego życia. On sam musi się zmierzyć z dylematem: czy może podążać za głosem serca, skoro tym samym naraża Bellę na śmiertelne niebezpieczeństwo?"


Anna Bellon - The Last Regret. Tom 4. Bądź przy mnie
Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data: 25 listopada


Charlie wiedzie życie, o jakim zawsze marzył. Muzyka, sława, ciągłe trasy i tysiące fanów. Gdy jednak zaczynają się problemy z wytwórnią, przyszłość The Last Regret zawisa na włosku. To jednak tylko początek przeszkód, które staną im na drodze.

Fay dla związku z perkusistą The Last Regret poświęciła wiele. Oprócz swojej kariery zawodowej, której broni za wszelką cenę. Nigdy jednak nie wątpiła w to, że Charlie jest jej bratnią duszą. I zawsze przy nim będzie, bez względu na wszystko.Magdalena Niedźwiedzka - Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand
Wydawnictwo: Prószyński Media
Data: 12 listopada


Porywająca powieść biograficzna o wielu twarzach George Sand.

George Sand, francuska pisarka epoki romantyzmu, bodaj najsłynniejsza w XIX wieku, była wyjątkowa i intrygująca - jako niepokorna arystokratka i republikanka, wywrotowa pisarka i wolnomyślicielka, kobieta w spodniach i z cygarem w ustach, kochanka Alfreda de Musseta i Fryderyka Chopina, przyjaciółka Liszta, Delacroix i Balzaka, walcząca o prawa kobiet i prawa robotników krewna królów, niespokojna, niepokorna, ni to wamp, ni androgyne.

Autorka podejmuje walkę z nieuprawnionymi karykaturami George Sand, które przedstawiają pisarkę jako wyrachowaną, biseksualną nimfomankę lub przeciwnie, dobrotliwą, łagodną panią z Nohant, osobowość pani Sand była bowiem niezwykle złożona, a przez to fascynująca. Artystka odgrywała w życiu wiele ról. Z właściwą powieściom historycznym potoczystością Niedźwiedzka odsłania kilka z nich.


Opowiem ci o zbrodni
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data: 12 listopada


Prawdziwe zbrodnie. Prawdziwi mordercy. Prawdziwe kryminalne śledztwa.

Najnowsza odsłona bestsellerowej serii "Opowiem ci o zbrodni".

Przygotowane przez autorów opowiadania powstały na bazie prawdziwych spraw kryminalnych, które omówione zostaną w uwielbianym przez telewidzów programie o tym samym tytule na antenie Crime+Investigation Polsat.Tess Whitehurst - Obudź w sobie jednorożca. Jak wzmocnić wewnętrzną siłę i wypełniać życie magicznym brokatem
Wydawnictwo: Kobiece
Data: 12 października

To jest po prostu zbyt urocze, by pominąć:


Jak oczyścić swoją energię, aby lśniła naturalnym tęczowym światłem?

To nie przypadek, że mityczne jednorożce są ważnym elementem naszej kultury. Te niepowtarzalne stworzenia w niezwykły sposób łączą w sobie niezłomność i odwagę z delikatnością oraz czystością i są potężnym remedium na wszystkie problemy trapiące współczesny świat.

Tess Whitehurst zestawia w swojej książce inspirującą wiedzę ze wskazówkami dotyczącymi medytacji, rytuałów, ćwiczeń i zaklęć. Opisane w niej techniki pozwolą ci zsynchronizować się z królestwem jednorożca i pokażą, jak w praktyczny sposób wykorzystywać jego energię, która wprowadzi do twojego życia dobre wibracje i tony brokatu!


A po zagraniczne zapowiedzi zapraszam do eM!

Ps. Jebać PIS.

Prześlij komentarz

0 Komentarze