Looking For Anything Specific?

Header Ads

Dlaczego warto układać klocki LEGO?

 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że klocki LEGO zaliczane są do nielicznych zabawek, których ogromna popularność w ogóle nie słabnie mimo upływu lat i rozwoju technologii. Jedną z przyczyn jest fakt, że omawianymi zabawkami mogą bez większego problemu bawić się zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Dlaczego regularne układanie klocków LEGO jest doskonałym rozwiązaniem.

Ogromny wybór

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów klocków LEGO przez użytkowników jest bardzo duża liczba zestawów do wyboru. Ponadto przedsiębiorstwo systematycznie wprowadza na rynek nowe produkty, które są związane z najnowszymi serialami, grami, bajkami czy filmami. Nie ma znaczenia, czy dziecko jest fanem Harry'ego Pottera, Star Wars czy Batmana. Każdy powinien znaleźć idealny zestaw dla siebie. Można również postawić na LEGO Classic. Kolejną zaletą jest możliwość łączenia ze sobą klocków z poszczególnych zestawów, gdyż wszystkie do siebie pasują. Dziecko może dzięki temu rozwijać swoje zainteresowanie. Przykładowo tata może skonstruować z dzieckiem fantastyczny pojazd. W ten sposób pociecha zainteresuje się motoryzacją, gdyż będzie chciała wzorować się czymś, by tworzyć jeszcze bardziej spektakularne konstrukcje. Mnóstwo obecnych architektów i inżynierów w przeszłości uwielbiało bawić się klockami LEGO.


Dlaczego osoby dorosłe powinny układać klocki Lego?

Jak wiadomo, osoby dorosłe każdego dnia narażone są na stresujące sytuacje w domu, a także w pracy. Świetnym rozwiązaniem może być układanie klocków LEGO. Należy mieć świadomość, że każdy powinien znaleźć sposób na zrelaksowanie się. Doskonałym przykładem może być trening na siłowni czy bieganie. W przypadku, gdy jednak za oknem jest brzydka pogoda, ludzie nie są zainteresowani wyjściem na siłownię, a tym bardziej pobiegać. Rekomendowane jest wtedy układanie omawianego rodzaju klocków. Warto zaopatrzyć się np. w LEGO Architecture. Budowanie określonej konstrukcji będzie wymagało koncentracji i skupienia się tylko na niej oraz na niczym innym. Osoba dorosła może w ten sposób pobudzać kreatywność i wyobraźnię, które mogą przydać się w życiu zawodowym. Ponadto będzie mogła zapomnieć na pewien czas o stresujących sytuacjach dnia codziennego. 

Nauka przez zabawę

Jest to kolejny argument przemawiający za regularnym układaniem klocków LEGO. Dziecko może nauczyć się nie tylko liczenia, umiejętności społecznych, a także dbać o zdolności motoryczne. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zabawa z niewielkimi przedmiotami będzie wymagała od pociechy pracy kilku istotnych ośrodków jednocześnie, czyli nerwowego, kostnego, mięśniowego, a także wzroku. Godny uwagi jest fakt, że na koniuszkach paluszków jest bardzo duża liczba zakończeń nerwowych. W najprostszym możliwym ujęciu oznacza to, że jeżeli dziecko zrobi sobie przerwę i zacznie budować określoną konstrukcję z klocków LEGO, to jego mózg będzie intensywnie pracował. Ponadto pociecha zdobędzie nowe doświadczenie. Dzięki temu zdecydowanie wzmocni się mechanizm ruchowego planowania. Jak wiadomo, dziecko będzie najpierw analizowało czynności przed ich wykonaniem. Doskonale w tym przypadku egzamin zda LEGO Creator. Pociecha nauczyć się także cierpliwości. Należy mieć świadomość, że zbudowanie wieży, mostu czy budynku będzie wymagało wytrwałości. Budowa może trwać bowiem kilka dni. 


[Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z Media Expert]

Prześlij komentarz

0 Komentarze