Mary Janice Davidson - Nieumarła i Niezamężna

Tytuł: Nieumarła i Niezamężna
Autor: Mary Janice Davidson
Wydawnictwo:  Amber 
Data wydania: 2011
Kategoria: Romans
ISBN:  978-83-241-3904-0
Ilość stron: 304

"Seks w wielkim mieście w wampirycznym wydaniu.
Po śmierci najgorsza jest świadomość, że spędzisz wieczność w tandetnych pantoflach. A twoje Blahniki i Jimmy Choo zagarnie wredna jędza…
Dzień, w którym umarłam, zaczął się kiepsko i z każdą chwilą stawał się coraz gorszy
Jednego dnia wylecieć z pracy i wpaść pod samochód to doprawdy frustrujące. Ale nie to najbardziej przybija Betsy Taylor – byłą sekretarkę… i świeżo upieczoną wampirzycę. Jej największym problemem nie jest nowy stan ciała i ducha, ale fakt, że ma na nogach tanie, paskudne buty…
To jednak dopiero początek kłopotów. Wśród wampirów krążą plotki, że właśnie ona ma zostać nową królową. A Betsy odkrywa, że w nowym życiu (po życiu) ma do wypełnienia niebezpieczną misję. A do pomocy – zabójczo przystojnego i irytująco staroświeckiego nieumarłego…"Kolejna książka o wampirach, jednak te wampiry nie są ani straszne, ani nie pałają do śmiertelników/innych wampirów wielką, romantyczną miłością. One są po prostu zabawne, a to jest największym atutem tej książki. Właściwie już od pierwszej strony wiedziałam, że zakochałam się po uszy. Nie pamiętam kiedy ostatnio ( o ile w ogóle miało takie coś miejsce) śmiałam się na głos przy czytaniu. Kiedy Betsy budzi się po śmierci i ponownie próbuję umrzeć z miernym skutkiem to po raz pierwszy (nie jedyny) musiałam odłożyć książkę, żeby się porządnie wyśmiać. Dialogi są niesamowite i diabelsko zabawne. Miłośnicy zarówno głupich tekstów, jak i ciętych ripost znajdą tu coś dla siebie. Ostatnimi czasy natykałam się na "przegadane" książki. Nieumarła i niezamężna na szczęście nie zalicza się do nich. Postacie są idealnie skonstruowane - ani nie ma o nich za dużo informacji, ani za mało. Miła równowaga :) Opisy mają się podobnie. Jednak wrócę do postaci. Jessica jest absolutnie genialna. Betsy też jest niczego sobie, a wiadomo, że jak bohaterowie mają twoją sympatię po swojej stronie to ich losy i tak cię wciągną. 
Historia opowiadana jest przez główną bohaterkę ( w 1 os.), czyli Elizabeth Taylor, która delikatnie mówiąc jest słodką, upartą i głupiutką trzydziestolatką z zamiłowaniem do butów. 
Mogę wymieniać plusy niemal w nieskończoność, jednak powstrzymam się i jedynie szybciutko podsumuję. Czyta się szybko, wciąga i bawi. Nie jest przewidywalna. Jednak nie jest to rodzaj książki, który porusza trudne tematy, a raczej odstresowuje, rozluźnia i bawi. Nie mogę jej też polecac każdemu, gdyż jest to pozycja dla dorosłych czytelników przez (niezbyt pikantne, lecz liczne) opisy scen łóżkowych.

Ocena: 5+/6 Idelna, gdy chcemy się pośmiać i oderwać od rzeczywistości.