Looking For Anything Specific?

Header Ads

Lili St. Crow - Zazdrość

Tytuł: Zazdrość
Cykl: Inne Anioły

Autor: St. Crow Lili
Wydawca: Amber
Data wydania: 
2011
Liczba stron: 304"Dziewczyna inna niż wszystkie: niebezpieczna, wrażliwa i samotna, znów musi walczyć - o życie, o miłość i o odpowiedź, kim jest i jakie jest jej przeznaczenie.
Całe jej życie to niebezpieczeństwo. Lecz teraz twarda łowczyni demonów zostaje uwięziona w sieci kłamstw bardziej brutalnych i mrocznych niż mordercze potwory, które przenikają do współczesnego świata
Życie Dru Anderson nigdy nie było normalne. Bo która dziewczyna wędruje od miasta do miasta z ojcem zabijającym demony? Potem jej tata zginął, a ona musiała uciekać…
I wciąż ucieka. Prześladowca wytropił ją nawet tu, w najstarszej i najlepiej chronionej szkole dla łowców wampirów. Kto ją wydał? Kim naprawdę są dwaj chłopcy, pomiędzy którymi wciąż nie potrafi wybrać? I czy nawiedzające ją wizje to wspomnienia z przeszłości?
Jedno jest pewne: ten, kto ją ściga, chce dowiedzieć się, co Dru pamięta z pewnej straszliwej nocy sprzed lat. I nie spocznie, dopóki nie zasmakuje jej krwi i nie uciszy serca…""Zazdrość" jest trzecią książką z serii "Inne Anioły", która przedstawia przedstawia losy niezwykłej dziewczyny, a właściwie świetoczy. W tej części Dru i Graves trafiają do Scholi Prima, czyli dokładnie tam, gdzie powinni znaleźć się na samym początku jednak ktoś bardzo się starał, żeby do tego nie doszło. Dru dostała w końcu ochronę, rozpoczęła normalne zajęcia i trening. Dodatkowo w tej Scholi znajduję się siedziba Rady, na czele której stoi Czerwona Królowa - Anna. Anne poznajemy w poprzedniej części, gdy odwiedza Dru, a to wychodzi w trakcie przesłuchania dziewczyny. Pozostali członkowie Rady są zdumieni, że Anna nic im nie powiedziała o istnieniu drugiej świetoczy oraz nie rozumieją czemu nie została od razu przeniesiona do głównej siedziby. Widać pewien rozłam rady na dwa fronty opowiadające się za daną świetoczą. Wrogość Anny wzrasta i również jest widoczna gołym okiem. 
Drugim istotnym wątkiem jest kwitnący romans. Dru bardzo zbliża się do Gravesa, jednak z pewnych powodów wszystko praktycznie stoi w miejscu.


"Zazdrosc" jest zdecydowanie najlepszą częścią cyklu. Wciągnęła mnie z zaskakującą siłą i zniewoliła do tego stopnia, że nie mogła się od niej oderwać. Do tego dochodzi świetne rozwinięcie warsztatu pisarskiego autorki, która postanowiła ograniczyć większość bezcelowych opisów na rzecz retrospekcji z poprzednich omów, które zsyła na nas w postaci fragmentów z poprzednich tomów, które nawiasem mówiąc mają świetną formę, oraz snów, ukazujących Dru jej odległą i zapomnianą przeszłość. 


Niesamowicie zaskoczyła mnie również przemiana głównych postaci, a w szczególności Gravesa. Chłopak bardzo dojrzał i stał się postacią wielowarstwową. Posiada pewien wachlarz emocji i masek, z których korzysta w różnych sytuacjach. Zrobił się również bardziej skryty i cyniczny, a przy tym rozwinął się emocjonalnie.
Podobnie mają się sprawy z Christophem, który zaczął zdejmować swoje maski i okazuję odrobinę więcej swojego prawdziwego oblicza. Z nich wszystkich najmniej zmieniła się Dru, jednak specjalnie mi to nie przeszkadzało. W końcu musi być coś stałego.


Pojawia się  dużo wątków pobocznych, stosunkowo mało istotnych, jednak pięknie komponujących się z główną fabułą. Osobiście uwielbiam motyw Asha - wilkołaka złamanego przez Siergieja, który z niewiadomych przyczyn sprzeciwia się swemu panu i zamiast zjedzenia świetoczy, zaczyna ją chronić nawet za cenę własnego życia. Najzabawniejsze, że temu wszystkiemu przygląda się Graves, który został loup garou właśnie za sprawą Asha. 
Wiele wprowadzonych przez autorkę rozwiązań mnie zaskakiwało. Ogólnie z całą pewnością mogę napisać, że od dawana nie spotkałam się z tym, żeby któraś z kolei książka w cyklu, aż tak wybiła się nad poprzedniczkami.

Ocena: 4+ (z dużym plusem) / 6

„Czasami poznajesz inną dziewczynę i jesteście jak materia i antymateria. Nienawidzicie się bez żadnego powodu.”Cykl Inne Anioły:
1. Inne Anioły (Recenzja Tutaj)
2. Zdrada (Recenzja Tutaj)
3. Zazdrośc
4. Opór (czeka na swoją premierę) 
5. Odwet (czeka na swoją premierę)

Prześlij komentarz

8 Komentarze

 1. W wolnym czasie na pewno skończę tę serię, po pierwszy tom za mną - ale niestety nie w tym roku. Zazdroszczę, że miałaś te książki pod ręka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fascynuje mnie ta seria ogromnie. Same okładki są przyciągajcie już i jestem niemal przekonana, że fabuła także mnie pochłonie bez reszty. Musze się gdzieś za tym cyklem rozejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo ciekawa, czy następne dwie części utrzymają ten sam poziom. No i bardzo podoba mi się okładka - gdybym miała wybierać spośród dotychczasowych trzech, to ta jest chyba najlepsza :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaa..chcę tę serię przeczytać! Będę polowała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczę...a ja jeszcze nawet pierwszej części nie kupiłam. Muszę to jak najszybciej zmienić:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze nawet nie zaczęłam tej serii, ale mam ją w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam serii, ale właściwie nie miałam okazji. Jeśli kiedyś spotkam to zacznę czytać. To już 3 część? Matko! Co ja robiłam przez poprzednie dwie :)
  Zmieniłam adres bloga z zaczarowanej biblioteki na
  www.narratorka.blgospot.com Zapraszam :* Buziaki.:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Narratorka -> Już grzecznie obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń