Dr Doreen Virtue - 101 Archaniołów


Tytuł: 101 Archaniołów
Autor: Dr Doreen Virtue
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011
Liczba stron: 180"Dzięki tej książce poznasz niezawodne sposoby na zapewnienie sobie pomocy wielu wszechpotężnych Archaniołów. Każdy z nich specjalizuje się w innej sferze życia i z radością Cię w niej wesprze. Od naprawy samochodu, przez dobrobyt materialny, po poprawę zdrowia – Archaniołowie są w stanie pomóc Tobie w każdej sytuacji. Jak tylko poznasz sposoby na uzyskanie ich wsparcia, już nigdy nie będziesz musiał się z niczym mierzyć samotnie."
_______________________________________________________________________


"Słowo archanioł wywodzi się od greckiego archi, co oznacza "Pierwszy, główny, naczelny"; a także angelos, co oznacza "posłaniec Boga". Archaniołowie są zatem naczelnymi posłańcami bożymi."

Powyższy cytat otwiera pierwszą część książki, która wyjaśnia czytelnikowi, kim tak naprawdę są archanioły. Autorka na wstępie przedstawia nam również ich podział, ilość jak się z nimi skontaktować oraz przede wszystkim podkreśla, że nie są one przynależne całkowicie do jednej religii. W kolejnych częściach książki przedstawia nam piętnaście najważniejszych archaniołów: Michała, Rafała, Gabriela, Uriela, Chamuela, Ariela, Metatrona, Sandalfona, Azraela, Jofiela, Haniela, Raziela, Raguela, Jeremiel oraz Zadkiela. Każdemu z powyższych archaniołów jest przyporządkowany jednej rozdział, a w każdym z nich znajdziemy niesamowite informacje na ich temat. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki zostali oni ujęcie. Wpierw imiona,  następnie jego znaczenie, a później zostają przedstawione ich funkcje. 


Przyznam szczerze, że w najśmielszych oczekiwaniach nie podejrzewałam, iż książka tak będzie tak niesamowicie interesująca. Spodziewałam się prostego, a wręcz sztywnego przedstawienia każdego archanioła, a zamiast tego dostałam barwny i wielowymiarowy obraz. Podoba mi się wprowadzenie do książki historii ludzi, którzy wierzą, że pomogły im anioły. Muszę przyznać, że również pięknie wzbogacają książkę piękne podobizny aniołów oraz piękna oprawa graficzna. Przyjemne w dotyku, śliskie kartki w kolorach zmieniających się w zależności od koloru aury danego archanioła tworzą niesamowity klimat do czytania. Właściwie mimo swojej całkowitej racjonalności mogłam prawie poczuć, że moje życie może się zmienić, jeśli tylko o to poproszę. 


Kolejnym bardzo dużym plusem jest to, że wiele się z niej nauczyłam nie tylko o archanielskich właściwościach, ale też zupełnie przyziemnych rzeczach. Przykładowo nigdy wcześniej nie spotkałam się ze wzmiankami o Angel Therapy, która jest metodą terapii opartą na komunikacji z aniołami. 


Polecam? Oczywiście, że polecam! Uwielbiam tematykę anielską, ale jeszcze nie spotkałam pozycji, która tak zaskoczyłaby mnie swoją treścią i oprawą. W dodatku książkę, czyta się nad wyraz łatwo i szybko. To bardzo przyjemna i optymistyczna lektura. W niedługim czasie mam zamiar wypróbować parę sztuczek i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Niemniej wszystkim gorąco polecam tą zachwycającą pozycję - być może ona zmieni wasze życie na lepsze!


Ocena: 5+/6

~~~~
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii