Looking For Anything Specific?

Header Ads

Dr Doreen Virtue - 101 Archaniołów


Tytuł: 101 Archaniołów
Autor: Dr Doreen Virtue
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2011
Liczba stron: 180"Dzięki tej książce poznasz niezawodne sposoby na zapewnienie sobie pomocy wielu wszechpotężnych Archaniołów. Każdy z nich specjalizuje się w innej sferze życia i z radością Cię w niej wesprze. Od naprawy samochodu, przez dobrobyt materialny, po poprawę zdrowia – Archaniołowie są w stanie pomóc Tobie w każdej sytuacji. Jak tylko poznasz sposoby na uzyskanie ich wsparcia, już nigdy nie będziesz musiał się z niczym mierzyć samotnie."
_______________________________________________________________________


"Słowo archanioł wywodzi się od greckiego archi, co oznacza "Pierwszy, główny, naczelny"; a także angelos, co oznacza "posłaniec Boga". Archaniołowie są zatem naczelnymi posłańcami bożymi."

Powyższy cytat otwiera pierwszą część książki, która wyjaśnia czytelnikowi, kim tak naprawdę są archanioły. Autorka na wstępie przedstawia nam również ich podział, ilość jak się z nimi skontaktować oraz przede wszystkim podkreśla, że nie są one przynależne całkowicie do jednej religii. W kolejnych częściach książki przedstawia nam piętnaście najważniejszych archaniołów: Michała, Rafała, Gabriela, Uriela, Chamuela, Ariela, Metatrona, Sandalfona, Azraela, Jofiela, Haniela, Raziela, Raguela, Jeremiel oraz Zadkiela. Każdemu z powyższych archaniołów jest przyporządkowany jednej rozdział, a w każdym z nich znajdziemy niesamowite informacje na ich temat. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki zostali oni ujęcie. Wpierw imiona,  następnie jego znaczenie, a później zostają przedstawione ich funkcje. 


Przyznam szczerze, że w najśmielszych oczekiwaniach nie podejrzewałam, iż książka tak będzie tak niesamowicie interesująca. Spodziewałam się prostego, a wręcz sztywnego przedstawienia każdego archanioła, a zamiast tego dostałam barwny i wielowymiarowy obraz. Podoba mi się wprowadzenie do książki historii ludzi, którzy wierzą, że pomogły im anioły. Muszę przyznać, że również pięknie wzbogacają książkę piękne podobizny aniołów oraz piękna oprawa graficzna. Przyjemne w dotyku, śliskie kartki w kolorach zmieniających się w zależności od koloru aury danego archanioła tworzą niesamowity klimat do czytania. Właściwie mimo swojej całkowitej racjonalności mogłam prawie poczuć, że moje życie może się zmienić, jeśli tylko o to poproszę. 


Kolejnym bardzo dużym plusem jest to, że wiele się z niej nauczyłam nie tylko o archanielskich właściwościach, ale też zupełnie przyziemnych rzeczach. Przykładowo nigdy wcześniej nie spotkałam się ze wzmiankami o Angel Therapy, która jest metodą terapii opartą na komunikacji z aniołami. 


Polecam? Oczywiście, że polecam! Uwielbiam tematykę anielską, ale jeszcze nie spotkałam pozycji, która tak zaskoczyłaby mnie swoją treścią i oprawą. W dodatku książkę, czyta się nad wyraz łatwo i szybko. To bardzo przyjemna i optymistyczna lektura. W niedługim czasie mam zamiar wypróbować parę sztuczek i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Niemniej wszystkim gorąco polecam tą zachwycającą pozycję - być może ona zmieni wasze życie na lepsze!


Ocena: 5+/6

~~~~
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii

Prześlij komentarz

14 Komentarze

 1. Ja również uwielbiam Anioły i wszystko co z nimi związane! ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Lektura już za mną i mnie również książeczka zachwyciła. Przepięknie wydana, chociaż cena może niektórych przerażać.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja z chęcią poznam tę książkę:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka wydaje się być ciekawa i myślę, że kiedyś po nią sięgnę, jednak najpierw troszkę pomęczę moje stosiki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj nie... Zupełnie nie dla mnie... To zdecydowanie nie moje klimaty. Wierzę w anioły i lubię czytać o nich, ale sposób ujęcia tematu w tej książce zdecydowanie mi nie odpowiada. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chociaż polecasz, ja raczej nie przeczytam :/ Kompletnie nie moja tematyka.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Chociaż polecasz, ja raczej nie przeczytam :/ Kompletnie nie moja tematyka.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematyka ciekawa, więc dlaczego by i nie poznać ją lepiej? W wolnej chwili jak nadarzy się okazja, to bardzo chętnie przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Hm, ja jednak wolę anioły w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a nie związane z magią, parapsychologią i tymi klimatami. Wątpię, że mogę się skontakować przykładowo z Gabrielem, żeby pomógł mi na klasówce. :D Wolę inne książki o aniołach, takie jak seria Cassandry Clare.
  Sowa

  OdpowiedzUsuń
 11. Przeczytam na pewno, idealnie mi ten klimat pasuje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba jednak nie dla mnie :D

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie:

  papierowyazyl.blogspot.com

  PS Ciekawy blog i świetna recenzja :) Bardzo chętnie będę tu częściej wpadać :D Dodaję więc do linków i obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książeczkę mam na swojej półce i muszę przyznać, że mi też bardzo się podobała. Ciekawe, oryginalne i estetyczne wydanie. Przyjemnie i łatwo się ją czyta. Nic jak tylko polecać innym czytelnikom. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Chyba muszę się za nią rozejrzeć - opieka Archaniołów, na pewno nie zaszkodzi. :D

  OdpowiedzUsuń