Anna Gorzkowska - Mandale Talia 24 kart z podręcznikiem

Tytuł: Mandale
Autor: Anna Gorzkowska
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2009
Liczba stron: 104

"To karty niezwykłe. Każda z wizerunkiem ręcznie malowanej mandali - wyjątkowo pięknych i kolorowych. 24 karty, z których emanuje moc i siła. Nadzwyczajne energie, które mogą zmienić Twoje życie. Pomocne przy pracy nad sobą na wszelkich płaszczyznach: duchowej, osobistej, czy zawodowej. Jeśli czujesz niepokój lub nie radzisz sobie z daną sytuacją, dzięki pracy z kartami zrozumiesz trudne chwile, oczyścisz podświadomość, odkryjesz nowe drogi rozwoju osobistego."
-----------------------------------------------

Czym jest mandala? Samo słowo oznacza koło. Mandala jest symbolem, obrazem zamkniętym w kole, którego zadaniem jest pobudzenie naszej podświadomości. Mają za zadanie pomagać w medytacji, a nawet w życiu codziennym.

Zafascynowana tematem, który jest dla mnie zupełnie obcy postanowiłam sięgnąć po ten niezwykły zestaw. Możecie uznać to za śmieszne, ale po mimo swojego sceptycyzmu zastosowałam się do zaleceń z podręcznika o oczyszczeniu kart przed ich zastosowaniem. Przez kilka dni oswajałam się z kartami, poznawałam je oraz losowałam kartę dnia. W dalszej kolejności zabrałam się za bardziej skomplikowane układy i tutaj mandale mnie zaskoczyły. To, co starały mi się przekazać pokrywało się z rzeczywistością. Świetnie dopasowywały się do układu i wykładały "kawę na ławę" zgodnie z prawdą. Zdaję sobie sprawę, że w odczytywaniu mandali dużą rolę gra nasza własna interpretacja, jednak znaczenie rozkładanych kart miało dla mnie jasne przesłanie. 


Karty stworzone przez panią Gorzkowską są ręcznie malowane. Z początku trochę mnie to dziwiło, jednak dzięki załączonemu podręcznikowi dowiedziałam się, że tak stworzone mają większą moc. Większość z nich nie wzbudzała we mnie większego zachwytu, jednak inne mnie zachwycały do tego stopnia, że nie mogłam wyjść z podziwu. Z tego powodu wierzę, że każdy znajdzie w tej tali coś dla siebie. 
Podręcznik opisuje jak użytkować karty, z jakich układów można korzystać, oraz jak je odczytywać. Na kolejnych stronach poznajemy ich historie oraz pełne zastosowanie. Z tego momentu przechodzimy do zagadnień astrologicznych, a na końcu do klasyfikacji mandali. Autorka jest na tyle uprzejma, że poświęciła rozdział. aby objaśnić znaczenie i przeznaczenie stworzonych przez nią mandali. Ten dział z pewnością w dużej mierze pozwoli wam poznać obrazy, z którymi będziecie pracować. 


Talia pani Anny Gorzkowskiej jest moim pierwszym kontaktem z mandalami, jednak z pewnością nie ostatnim. Wszystkim zainteresowanym tematami egzoterycznymi i kratami rozwojowymi serdecznie je polecam.

Ocena: 5/6
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii