Looking For Anything Specific?

Header Ads

Thorsten Havener - Wiem co myślisz

Tytuł: Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach
Autor: Thorsten Havener
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2012
Liczba stron: 208
"Czy można dowiedzieć się, co myśli druga osoba? Kim jest człowiek, który twierdzi, że mógłby odczytać nasze myśli? Specjaliści potrafią rozpoznać po zachowaniu człowieka jego stany emocjonalne, a nawet to, co w danym momencie dzieje się w jego głowie. Dzięki obserwacji zachowania setek osób stwierdzili oni, że pewne gesty i mimika, zdradzają konkretne myśli. Prawdziwą sztuką jest ich bezbłędne odczytywanie. Thorsten Havener jest jednym z najbardziej znanych mistrzów sztuki czytania w myślach. To artysta prezentujący swoje niezwykłe umiejętności w zapierających dech widowiskach. Występuje w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Prowadzi pokazy na żywo z udziałem publiczności, przedstawiając na nich swoje zadziwiające zdolności."
------------------------------------------------------------------

Gdy byłam małą dziewczynką czasami marzyłam o posiadaniu niezwykłych zdolności, a przy tym zastanawiałam się jaka z nich byłaby najlepsza. Wśród trójki najatrakcyjniejszych mocny w moim rankingu znajdowało się czytanie w myślach. Byłam przekonana, że dawałoby mi to ogromną przewagę na każdej płaszczyźnie życia. Moje poglądy nie wiele się od tego czasu zmieniły, dlatego z dużą ciekawością sięgnęłam po "Wiem co myślisz".

Thorsten Havener jest artystą, trenerem i wielką medialną osobistością, a przede wszystkim jest mistrzem sztuki czytania w myślach. Brzmi ciekawie? Swoje zdolności prezentuje w widowiskach, które zapierają dech w piersi i cieszą się ogromną popularnością. Występuje w wielu programach telewizyjnych, radiowych, a także na żywo. Jego przygoda z czytaniem w myślach rozpoczęła się, gdy sprzątając pokój brata odnalazł kilka rekwizytów do wykonywania sztuczek magicznych. Od tego momentu jego przygoda z magią nabrała rozpędu i nie raz zmieniała swój kierunek. 

Czytając książkę poznajemy postać autora, który w zabawny sposób przedstawia zarówno swoją historię, jak i czytania w myślach. Dzięki ciekawym anegdotką i ćwiczeniom pokazuje nam, że czytanie w myślach nie jest magią, a jedynie bacznym obserwowaniem. Przybliża nam pojecie NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne, stworzone przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby podkreślić postulowane powiązanie między procesami neurologicznymi, językiem i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują. Pan Havener uczy nas, jak odczytywać ludzkie myśli bacznie obserwując ruch ciała, mimikę twarzy, oczy, czy o dziwo nawet stopy naszego rozmówcy. Niektóre "sztuczki" poznałam już wcześniej od przyjaciela, którego NLP bardzo fascynuje. Inne szczerze mnie zainteresowały, chociaż niektóre z nich nie zawsze się zgadzają z rzeczywistością. Niestety obserwowanie tylu rzeczy na raz nie jest na moje ignoranckie nerwy, dlatego czytania w myślach raczej nigdy nie opanuje. Mimo, iż sama czytać w myślach nie będę, nauczyłam się zgrabnie unikać większości postaw, które pozwolą w łatwy sposób odczytywać mnie innym, a także sprawiać wrażenie pewniejszej siebie i wykrywać, gdy mój rozmówca kłamie. Teraz mam nadzieję, że nowe nawyki wejdą mi w krew. 

„Wiem co myślisz. Sekret czytania w myślach” jest interesującą oraz momentami zabawną książka, napisaną ciekawym i prostym językiem, która może swoich czytelników wiele nauczyć. Sądzę iż warto poznać jej treść, choćby po to by móc przeanalizować swoje własne zachowania i gesty. 

Ocena: 4+/6
Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Studiu Astropsychologii

Prześlij komentarz

9 Komentarze

 1. No czekałam, aż się wypowiesz o tej książce. Mnie też podobały się te triki, bardzo przydatne dla kogoś kto rekrutuje ludzi albo prowadzi negocjacje:) choć tak naprawdę to proste i powszechnie znane gesty, na które nie zwraca sie uwagi:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodzę się w 100%, choć nie chciałabym trafić na rekrutera znającego te sztuczki:)

   Usuń
 2. Chociaż jestem na profilu humanistyczno-psychologicznym, i pewnie powinny mnie interesować takie książki, to akurat ten tytuł do mnie nie przemawia...

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie! Nie znoszę takich książek :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Intrygująca książka, ale nie jestem na tyle przekonana, by po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej odpuszczę sobie tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bo magia to możliwość oszukania umysłu. Może w przyszłości sięgnę po tę książkę, ponieważ czasem lubię coś takiego przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za takimi książkami, zawsze je traktuje jako ciekawostkę, którą można przejrzeć w Empiku, ale żeby kupić? Nieee. :)

  OdpowiedzUsuń