Looking For Anything Specific?

Header Ads

Zapowiedzi majowe!


Tytuł: Wilczy trop
Autor: Patricia Briggs
Wydawca: Fabryka Słów
Data premiery: 2013-05-24
Wilk Omega jest jak szaman wśród Indian, znajduje się poza wszelkimi układami i zależnościami. Musieli nauczyć ją spuszczać wzrok. Uległe wilki robią to instynktownie.
 Istnieją na świecie rzeczy groźniejsze od wilkołaka
 W górach giną turyści, a wszystko wskazuje na zdziczałego wilka samotnika.
Anna Latham nie wierzy w istnienie wilkołaków. Do czasu. Pewnej nocy zostaje brutalnie zaatakowana i staje się … jednym nich - niewolnicą w stadzie dominujących samców. Uczy się pokory i nieufności. Wtedy w jej życiu zjawia się Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Ameryki Północnej. Tym samym Anna zostaje wplątana w sytuację, która ją zdecydowanie przerasta.


Tytuł: Odmieniec
Autor: Philippa Gregory
Wydawca: Egmont
Data premiery: 2013-05-08
JEST ROK PAŃSKI 1453 I WSZYSTKIE ZNAKI NA NIEBIE
I ZIEMI WSKAZUJĄ, ŻE NADCIĄGA KONIEC ŚWIATA.
Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie
mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu.
Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona,
zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa
Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie
samego papieża wyjaśnić sprawę.
Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata
średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości.

Tytuł: Scarlet
Cykl: Saga księżycowa
Autor: Marissa Meyer
Wydawca: Egmont
Data premiery: 2013-05-08


Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę… Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą 

Tytuł: Nowy przywódca. Świat po wybuchu
Autor: Julianna Baggott
Wydawca: Egmont
Data premiery: 2013-05-08

Świat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę… Tytuł: Wizje 
AutorDaniela Sacerdotit
Wydawca: Dreams
Data wydania: 17.05.2013
Liczba stron: -

Siedemnastoletnia Sara Midnight nigdy nie miała normalnego życia. Z pozoru to zwyczajna nastolatka, która w głębi serca skrywa niebywały sekret. Jej rodzice byli łowcami demonów i należeli do klanu Tajnych Rodzin, który poprzysiągł chronić świat. Po niewyjaśnionej śmierci rodziców życie Sary legło w gruzach. Pomimo trudności dziewczyna musi wziąć się w garść i, choć brakuje jej przygotowania, zacząć walczyć.
Trafia do świata pełnego niebezpieczeństw. Widzi rzeczy, których istnienia nigdy by nie podejrzewała. W dodatku nie wiadomo skąd, pojawia się jej dawno niewidziany kuzyn. Przychodzi do niej w chwili, gdy jest najbardziej potrzebny, i oświadcza, że chce jej pomóc. Tymczasem Sara nie wie już, komu ufać. Nie wie też, czy pożyje wystarczająco długo, aby misję rodziców doprowadzić do końca.


Tytuł: Uniwersum Metro 2033. Korzenie Niebios
AutorTullio Avoledo
WydawcaInsignis
Data wydania: 8.05.2013
"Akcja pierwszej nierosyjskiej powieści z cyklu Uniwersum Metro 2033 rozgrywa się w rzymskich katakumbach. Razem z Johnem Danielsem, jednym z nielicznych ocalałych z Katastrofy katolickich księży, wyruszamy przez pogrążoną w nuklearnej zimie Italię, by wypełnić powierzoną mu misję – dotrzeć do Wenecji i odszukać ostatniego być może członka kolegium kardynalskiego. Jest to droga naznaczona krwią, bólem i obłędem.
Tullio Avoledo przełamuje utarte schematy i wprowadza do świata Metra 2033 świeży powiew."


Tytuł: Podwieczność
AutorBrodi Ashton
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data wydania: 25.05.2013

Zeszłej wiosny Nikki Beckett zniknęła w podziemiu zwanym Podwiecznością. Teraz wróciła do swojego dawnego życia, do rodziny i chłopaka. Ma tylko sześć miesięcy na to, by pożegnać się, nim Podwieczność upomni się o nią – tym razem już na zawsze. Sześć miesięcy na to, aby znaleźć odkupienie, jeśli ono w ogóle istnieje.„Podwieczność” to pierwszy tom otwierający niezwykle piękną i romantyczną trylogię o miłości, stracie i nieśmiertelności, opartą na motywach zaczerpniętych z mitologii.

Tytuł: Pragnienie wyzwolone
AutorLarissa Ione
Wydawca: Papierowy Księżyc
Data wydania: 15.05.2013

„Pragnienie wyzwolone” to drugi tom bestsellerowej serii Demonica i kontynuacja „Rozkoszy nieujarzmionej”. Po raz kolejny spotykamy się z dawką demonicznych przygód przystojnych lekarzy ze Szpitala Podziemnego i zmysłowej erotyki, które sprawiają, że „Pragnienie wyzwolone” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników erotycznej literatury z wątkami paranormalnymi.

Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to,
by stać się więźniem największego wroga Shade’a.


Tytuł: Pieczęć Ognia
Seria: Grim
AutorGesa Schwartz
Wydawca: Jaguar
Data wydania: 05.2013

Niezwykły debiut niemieckiej pisarki Gesy Schwartz, pełna tajemnic, nastrojowa i miejscami humorystyczna opowieść z pogranicza fantasy i urban fantasy.

Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca...

Tytuł: Sasha
Seria: Próba krwi i stali
AutorJoel Shepherd
Wydawca: Jaguar
Data wydania: 05.2013
Znakomita tetralogia fantasy porównywana przez krytyków do książek George'a Martina. "Próba krwi i stali" utrzymana jest w duchu realizmu - intryga jest wielowarstwowa, a bohaterowie osiągają swoje cele w walce, a nie za sprawą magicznych zdolności. 
Lanayin jest krajem podziałów. Z jednej strony hołdujący dawnym zasadom wyznawcy starego kodeksu Goeren-yai, z drugiej Varenthane, nowowiercy, politycy i szlachetnie urodzeni, którzy chcą odciąć się od korzeni. Gdy jeden z lordów zabija sąsiada, nie trzeba wiele, by odwieczny spór rozgorzał na nowo i pogrążył całe Lanayin w chaosie wojny.
Prześlij komentarz

24 Komentarze

 1. Scarlet i Nowego Przywódcę poproszę <3

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie wszystko poza Universum i Pragnienia Wyzwolonego jak najbardziej mnie interesuje! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. "Pragnienie wyzwolone" i "Nowy przywódca" to mój Must Have :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bankowo w maju zostanę bankrutem, o to!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, bo chcę je wszystkie. Odpuścić mogę sobie jedynie Nowego Przywódce...

   Usuń
 5. Tygryski chcę ;) ,,Odmieniec" już czytałam !

  OdpowiedzUsuń
 6. Odmieńca przeczytam z ciekawości, że tak zachwalałaś, ale pojawiły się też mniej pozytywne recenzje, więc może jednak mój pierwszy odruch niechęci nie był taki zły:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na "Nowego przywódcę" i zainteresował mnie tytuł "Odmieniec" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. mam straszną ochotę na "Odmieńca", a także na pierwszy tom Sagi Księżycowej (zabieram się za niego jak tylko skończę "Wybranych" :3) oraz na pierwszy tom Świata po Wybuchu, ale to plany na kiedyś :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Matko, matko za co ja to wszystko kupię?? "Klątwa tygrysa", "Odmieniec", "Nowy przywódca" oraz "Scarlett" to istny raj dla Blueberry :D

  OdpowiedzUsuń
 10. W reklamie, które została zamieszczona w miesięczniku "Nowa Fantastyka" wydawnictwo "Próba krwi i stali" potwierdziło, że jest to kolejna seria przypominająca "Grę o tron". Nie przepadam za autorami, którzy wzorują swoje książki na już powstałych, więc raczej nie sięgnę. A szkoda, bo okładka zapowiadała, że będzie to w miarę coś fajnego. ; )

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na „Pragnienie wyzwolone”. Mam nadzieję, że uda mi się dorwać w swoje ręce tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam na Wilczy Trop, jestem ciekawa tej książki, choć będzie to dopiero moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Jednak najbardziej cieszę się na "Scarlet", Cinder mnie po prostu urzekła, więc z tą pozycją wiążę pewne nadzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ach, jak ja się nie mogę doczekać "Wilczgo tropu"! Po prostu uwielbiam Briggs, a książka już zamówiona w przedsprzedaży. Tylko premiera mi do szczęścia potrzebna. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Grima", "Podwieczność" i "Odmieńca" chciałabym, chciała... :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Zapowiada się szalenie ciekawie, chyba już wiem, co zrobię ze stypendium...

  OdpowiedzUsuń
 16. Za czytanie "Odmieńca" zabieram się jutro - w zapowiedziach widzę wiele tytułów dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Co ja bym chciała przeczytać... hmm... hmm... Wszystkie? Tak wsio z tej listy, wsio *_* Ale na Grima czekam z wywieszonym jęzorem :D Mam nadzieję, że się na niej nie zawiodę ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym przeczytać,,Saga księżycowa", ,,Wizje", ,,Podwieczność" :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Mam ogromną ochotę na powieść Larissy Ione, ale najpierw muszę dorwać pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 20. Na 'Odmienca' czekam z niecierpliwoscia :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszystkie pozycje z Egmont i Papierowego księżyca z chęcią przygarnę;))

  OdpowiedzUsuń