Wampirzyce (2012)

Wampirzyce
Premiera:  25 sierpnia 2012
Reżyseria: Amy Heckerling
Gatunek:   Horror, Komedia rom.
Czas trwania: 1 godz. 32 min.
Ocena: -2/6


Chcecie poznać tytuł jednego z najgorszych, jeśli nie najgorszego filmów o wampirach? Oto "Wampirzyce"! 
Tytułowe wampirzyce to Goody (Alicia Silverstone) i  Stacy (Krysten Ritter), obie zostały przemienione przez Mistrzynie Cisserus (Sigourney Weaver). Googy przeżyła w wampirzej formie już parę wieków, a Stacy dopiero 20 lat, mimo wszystko obu ciężko się dostosować do wciąż zmieniających się czasów, kultury i nowinek technologicznych. 


Goody i Stacy są milsze nawet od wampirów ze Zmierzchu. Żywią się krwią szczurów  które dosłownie trakturą jak soczek w kartonie. Muszą spać w trumnach z ziemią cmentarną, nie widać ich w lustrze, ani na zdjęciach, światło słoneczne jest dla nich zabójcze oraz mogą poruszać się niezwykle szybko po każdej powierzchni. Wszelkie możliwe wampirze przymioty zostały w tym filmie wrzucone do jednego worka, wymieszane i przejaskrawione. Spodziewano się zabawnego efektu, a wyszedł co najwyżej żałosny. Dodatkowo na horyzoncie pojawiają się dwa pokolenia Van Helsingów, a młodszy z nich zaczyna się umawiać ze Stacy, która wkrótce zachodzi z nim w ciążę (!!). 

Ogólnie film jest płytki i niezbyt zabawny, żeby nie napisać, że głupi i bez sensu! Da się obejrzeć, ale po skończeniu filmu, widz ma świadomość, że strasznie zmarnował 1,5 godziny swojego życia, której już nikt mu nie zwróci. Dlatego radze wam dajcie sobie spokój i nie oglądajcie.