Looking For Anything Specific?

Header Ads

Relacja z Blog Experts #2

Ostatnio coraz częściej wyściubiam nos poza książkową blogosferę. Sprawdzam to tu, to tam jak wygląda ogół Polskiej Blogosfery. Ustaliłam już, że stolicą blogerów jest Gdańsk, czyli dla mnie daleka droga. Kraków jednak powoli zaczyna działać i  tworzyć atmosferę przyjazną blogerom i vlogerom. Mam nadzieję, że w niedługim czasie wyrośnie na kolejną blogową mekkę. 
Wczoraj wieczorem trafiłam na Blog Experts #2, czyli druga edycja konferencja b(v)logerów w Krakowie. Tematem przewodnim prelekcji była kreatywność we współpracy vlogerów i blogerów z markami. Spotkanie miało miejsce w sali  w kultowym Kinie Kijów, gdzie na blogerów czekał już rozwinięty czerwony dywan. Swoją drogą na tym czerwonym dywanie pewien Pan Fotograf [link] strzelał fotki nogom Waniliowej [Link], ale po kolei. 
Imiennie;)
Po powodziach przyszedł czas na wykańczające upały. Ledwo oddychając i funkcjonując, udało mi się zaciągnąć Agatę z Waniliowych Czytadeł do kina Kijów. Po przejściu czerwonym dywanem udałyśmy się do punktu wydawania identyfikatorów (takie sympatyczne coś widoczne na powyższym zdjęciu). Tam czekała na nas słodka niespodzianka w postaci cukiereczków od Verbeny oraz wysoko procentowych drinków. Oficjalne rozpoczęcie konferencji na sali kinowej miało spore opóźnienie i niestety część z zaproszonych prelegentów się nie zjawiła, w tym ekipa z MaturaToBzdura.tv i  Radosław Kotarski z Polimaty.tv . Tym sposobem jedyną znaną mi osoba wygłaszająca prelekcję był Michał z Kotlet.tv , który swoją drogą opowiadał w sposób ciekawy, poruszając istotne tematy z kulis b(v)logowania. Równie interesujący był panel dyskusyjny poświęcony zarabianiu na blogu. Wieczór uświetnił także pokaz mody letniej z udziałem blogerów modowych. Tak, dobrze przeczytaliście: blogerów, ponieważ panowie również wzięli udział w pokazie.
Gosiarella i Waniliowa w Kinie Kijów -> Blog Experts #2

Najwięcej jednak działo się w czasie kilkunastominutowej przerwy, jak wiadomo bloger blogerowi nie odpuści, czego efektem jest między innymi umieszczony na samym dole notki, filmowa relacja Agaty, w której (o zgrozo!) również mam swój udział. Muszę przyznać, że jest to mój debiut na YT i dopiero dzięki niemu zauważyłam, jak dziwne robię miny! Powinnam nad tym popracować... W czasie wspomnianej przerwy udało nam się również zamienić kilka słów z nowo poznanymi blogerami, fotografką rozważającą wstąpienie do naszego grona oraz osobą z drugiej strony barykady, czyli Łukaszem Nogieciem z Wild Media [Link]. Udało mi się również zrobić dość osobliwe zdjęcie, gdy fotografowano Waniliowe stopy na czerwonym dywanie. Efekt spodobał nam się na tyle by zgłosić je do konkursu Blog Eksperts Movie Scenes [LINK]! 

Całość, mimo kilku zgrzytów, okazała się całkiem udana, za co należą się duże brawa organizatorowi Konradowi Conradowi ;) Wierzę, że Blog Experts przyczyni się do większej integracji Krakowskich Blogerów i jeszcze wiele razy uda mi się pojawić na tak dużym spotkaniu!


Na koniec obiecana relacja Agaty:

Prześlij komentarz

15 Komentarze

 1. Zazdroszczę Ci udziału w tym wydarzeniu:). Z Krakowem niestety nie mam zbyt wiele wspólnego, ale bardzo chętnie wzięłabym udział w tej imprezie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przy następnej okazji pojawisz się! Zwłaszcza, że przydałoby się tam więcej blogerów książkowych :)

   Usuń
 2. hahah videorelacja mnie rozwaliła! Fajnie, że tak wiele dzieje się w Krakowie, ale lepsi od mojego Gdańska nie będziecie. ;p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Agata wyjątkowo tryskała humorem ;) Nie przeczę, że Kraków dopiero zaczyna raczkować, a Gdańsk już lata ;C Zazdroszczę Ci, że masz tyle wspaniałych imprez pod nosem!

   Usuń
 3. Ale fajne wydarzenie, szkoda, że do Krakowa tak daleko ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością bardzo fajne takie spotkanie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Zazdroszczę ogromnie. Szkoda, że Poznań pod tym względem kuleje. Chyba, że ja o czymś nie wiem. =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do niedawna też nie wiedziałam, że cokolwiek o tematyce blogowej ma miejsce u nas, więc porozglądaj się ;)

   Usuń
 6. Brzmi to wszystko bardzo ciekawie. :)
  Gdańsk jest stolicą blogerów? Dlaczego? Pytam, bo (jak już wspominałam) ja się zawsze nieśmiało trzymam na uboczu i o niczym nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Gdańsku organizuje się wiele imprez i inicjatyw blogerskich. Dodatkowo dochodzi "Blog Forum Gdańsk", a w tym roku również morska ferajna, czyli organizowana w sierpniu Kolonia Blogerów, o której już pisałam kiedyś. Strasznie żałuję, że inne miasta nie wspierają tak swoich blogerów :(

   Usuń
 7. Świetna relacja z fajnego spotkania. Nigdy na takim nie byłam i pewnie jeszcze dłuugo nie będę. Mam kawał do wszystkich większych miast, ale w sumie od czego są pociągi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre podejście:) Mam nadzieję, że przywiozą Cię niebawem w moje strony!

   Usuń
 8. Nie tylko modowi blogerzy brali udział w pokazie ;-) Tak jak nie tylko kulinarni blogerzy gotują, a nie tylko książkowi czytają. Ale to drobny szczegół ;-) Pozdrawiam i do następnego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio? Tego nie wiedziałam. Przez Ciebie teraz się zastanawiam, kto był z innych kategorii blogowych.

   Usuń
 9. Fajnie, że takie imprezy są organizowane, można na nich poznać nowych, ludzi, coś się dzieje i czuje się, żę jest się w branży, dla mnie mega!

  OdpowiedzUsuń