Relacja z Blog Experts #2

Ostatnio coraz częściej wyściubiam nos poza książkową blogosferę. Sprawdzam to tu, to tam jak wygląda ogół Polskiej Blogosfery. Ustaliłam już, że stolicą blogerów jest Gdańsk, czyli dla mnie daleka droga. Kraków jednak powoli zaczyna działać i  tworzyć atmosferę przyjazną blogerom i vlogerom. Mam nadzieję, że w niedługim czasie wyrośnie na kolejną blogową mekkę. 
Wczoraj wieczorem trafiłam na Blog Experts #2, czyli druga edycja konferencja b(v)logerów w Krakowie. Tematem przewodnim prelekcji była kreatywność we współpracy vlogerów i blogerów z markami. Spotkanie miało miejsce w sali  w kultowym Kinie Kijów, gdzie na blogerów czekał już rozwinięty czerwony dywan. Swoją drogą na tym czerwonym dywanie pewien Pan Fotograf [link] strzelał fotki nogom Waniliowej [Link], ale po kolei. 
Imiennie;)
Po powodziach przyszedł czas na wykańczające upały. Ledwo oddychając i funkcjonując, udało mi się zaciągnąć Agatę z Waniliowych Czytadeł do kina Kijów. Po przejściu czerwonym dywanem udałyśmy się do punktu wydawania identyfikatorów (takie sympatyczne coś widoczne na powyższym zdjęciu). Tam czekała na nas słodka niespodzianka w postaci cukiereczków od Verbeny oraz wysoko procentowych drinków. Oficjalne rozpoczęcie konferencji na sali kinowej miało spore opóźnienie i niestety część z zaproszonych prelegentów się nie zjawiła, w tym ekipa z MaturaToBzdura.tv i  Radosław Kotarski z Polimaty.tv . Tym sposobem jedyną znaną mi osoba wygłaszająca prelekcję był Michał z Kotlet.tv , który swoją drogą opowiadał w sposób ciekawy, poruszając istotne tematy z kulis b(v)logowania. Równie interesujący był panel dyskusyjny poświęcony zarabianiu na blogu. Wieczór uświetnił także pokaz mody letniej z udziałem blogerów modowych. Tak, dobrze przeczytaliście: blogerów, ponieważ panowie również wzięli udział w pokazie.
Gosiarella i Waniliowa w Kinie Kijów -> Blog Experts #2

Najwięcej jednak działo się w czasie kilkunastominutowej przerwy, jak wiadomo bloger blogerowi nie odpuści, czego efektem jest między innymi umieszczony na samym dole notki, filmowa relacja Agaty, w której (o zgrozo!) również mam swój udział. Muszę przyznać, że jest to mój debiut na YT i dopiero dzięki niemu zauważyłam, jak dziwne robię miny! Powinnam nad tym popracować... W czasie wspomnianej przerwy udało nam się również zamienić kilka słów z nowo poznanymi blogerami, fotografką rozważającą wstąpienie do naszego grona oraz osobą z drugiej strony barykady, czyli Łukaszem Nogieciem z Wild Media [Link]. Udało mi się również zrobić dość osobliwe zdjęcie, gdy fotografowano Waniliowe stopy na czerwonym dywanie. Efekt spodobał nam się na tyle by zgłosić je do konkursu Blog Eksperts Movie Scenes [LINK]! 

Całość, mimo kilku zgrzytów, okazała się całkiem udana, za co należą się duże brawa organizatorowi Konradowi Conradowi ;) Wierzę, że Blog Experts przyczyni się do większej integracji Krakowskich Blogerów i jeszcze wiele razy uda mi się pojawić na tak dużym spotkaniu!


Na koniec obiecana relacja Agaty: