Looking For Anything Specific?

Header Ads

Abby Lee - Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie

Tytuł: Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie
Autor: Abby Lee
Wydawca: Otwarte
Data wydania: 06.2013
Liczba stron: 336
"Zoe Margolis jest trzydziestoletnią singielką. Mieszka w Londynie, pracuje w branży filmowej, a wieczorami… pod pseudonimem Abby Lee prowadzi seksblog, który ma 7 milionów czytelników i znalazł się na liście 50 najbardziej wpływowych blogów magazynu „The Observer”.
Co sprawia, że ten blog czytają miliony kobiet na całym świecie?
Abby pisze o seksie i nie ukrywa, że myśli o nim bez przerwy. Swobodnie wyraża siebie i otwarcie komunikuje swoje potrzeby, odzierając tym samym kobiecą seksualność z tabu.
Kiedy dociekliwym dziennikarzom udaje się zdemaskować autorkę bloga, życie Zoe wywraca się do góry nogami…
Jak sobie poradzić, gdy twoje seksualne upodobania ze szczegółami znają wszyscy – od sklepowej kasjerki, przez rodziców, aż po ukochaną babcię?"
------------------------------------------------------------------
„Nie należy bawić się w przygodny seks z ludźmi z którymi chciałoby się stworzyć jakiś rodzaj związku...”

Abby Lee to pseudonim seksblogerki. Naprawdę nazywa się Zoe Margolis, mieszka w Londynie i jest singielką. Sama siebie nazywa dziewczyną, której jedno w głowie. Przez lata opisywała na swoim blogu swoje intymne życie. Anonimowość pozwalała jej na swobodę wypowiedzi i pozbycie się ograniczeń, a to pozytywnie odbiło się na jej popularności. Dziewczyna, której jedno w głowie doczekała się swojego papierowego odpowiednika. Nie wyobrażam sobie nawet, jak bardzo Zoe musiała być podekscytowana na samą myśl, a przy okazji jak bardzo obawiała się utraty anonimowości. Teoretycznie książka miała ukazać się pod pseudonimem Abby i nikt z wydawnictwa nie znał jej prywatnych danych, jednak nigdy nie można być niczego 100% pewnym. Obawy Zoe się potwierdziły: dziennikarze odkryli jej prawdziwą tożsamość i nie zawahali się jej zdemaskować przed swoimi i jej czytelnikami. Jak zmienia się życie osoby, której zarówno najbliższa rodzina, jak i obcy ludzie poznają najpikantniejsze seksualne przygody?


"Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie" jest początkowo kontynuacją zapisków z intymnych relacji łączącą Zoe z mężczyznami i kobietami. Jest pikantnie, jest zabawnie, ale jest też bardzo refleksyjnie, czego kompletnie się nie spodziewałam. Abby/Zoe nie pisze jedynie o seksie. Autorka pisze o sobie, o swoim życiu, pragnieniach, marzeniach i potrzebach. Część z nich faktycznie mocno wiąże się z potrzebą fizycznej bliskości z drugim człowiekiem, jednak spora część zapisków autorki dotyczy postrzegania świata i pozycji kobiet (nie tylko dosłownie). "Dziewczyna, której jedno w głowie" była pierwszą publikacją bloga pod tym samym tytułem [Link do Girl With A One-Track Mind] i to właśnie okoliczności jej wydania są opisywane w "Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie". Czytając omawianą książkę bez znajomości pierwszej, łatwo jest sobie wyobrazić jaka ona jest oraz to co i jak Abby opisywała. Łatwo wyobrazić sobie jej zdenerwowanie przed publikacją oraz rozpacz, gdy została zdemaskowana. Rodzina, przyjaciele i kochankowie dowiedzieli się rzeczy, których nie powinni. Wielu z Was zapewne pomyśli, że sama jest sobie winna, skoro i tak upubliczniła to na blogu. Nie mogę się zgodzić. Zoe powołała do życia Abby, dając jej bloga, maila, oddzielny telefon. Innymi słowy robiła wszystko by dotrzeć do kobiet, powiedzieć im, że mają prawo upominać się o spełnienie swoich pragnień i nie wstydzić się swoich potrzeb, a przy tym dbała o swoją anonimowość.

Sięgając po książkę byłam nastawiona na pewną dawkę seksualnych zwierzeń i cały ogrom informacji na temat zdemaskowania. Bardzo się pomyliłam. Dopiero w połowie lektury pojawiła się afera z upublicznieniem danych Zoe. Czytałam o jej przerażeniu i wstydzie. Mimo wszystko było tego mało. Dziewczyna, której jedno w głowie dalej koncentrowała się na seksie i chęci znalezienia odpowiedniego mężczyzny, z którym mogłaby stworzyć szczęśliwy związek. Trochę się pod tym względem zawiodłam. Miałam nadzieję, że zacznie opisywać w bardziej szczegółowy sposób pozytywne zmiany, które zaszły w jej życiu, zdradziła szczegóły udzielanych w tym czasie wywiadów, a nie jedynie seks z celebrytami średniego formatu. 

Historię pięknie urozmaicały wykresy i tabelki i zawarte w nich porady. Zauważyłam, że część zapisków z książki, nie była publikowana na blogu, co jest kolejny plusem, ponieważ czytelnik kupujący egzemplarz w księgarni ma dzięki temu wrażenie, że otrzymał coś więcej niż obserwator bloga. To trochę, jakby miało się większy wgląd w przemyślenia blogerki. Ogólnie muszę przyznać, że nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji w polskich realiach. Zoe ma naprawdę wiele szczęścia, jej rodzice są wyjątkowo wyrozumiali i postępowi, wspierają swoją córkę w każdej sytuacji, co jest naprawdę piękne. 

Ciężko mi stanowczo i jednoznacznie ocenić książkę, ponieważ mam świadomość, że byłoby to poniekąd ocenianie stylu życia autorki. Mogę jedynie powiedzieć, że sposób w jaki blogerka wszystko opisuje jest ciekawy, a jej książka warta polecenia.
Ocena: 4/6
~~~~
Za egzemplarz dziękuję

Prześlij komentarz

15 Komentarze

 1. Super książka się zapowiada! Zwykle nie czytuję erotyków, ale ten jest całkiem inny od tych dotychczas wydanych, więc może się skuszę ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, jest całkiem inny :) Mam nadzieję, ze niebawem poznam Twoje zdanie na jej temat.

   Usuń
 2. Może kiedyś spróbuję... : )

  OdpowiedzUsuń
 3. Z początku myślałam że jest to obyczajówka. Niestety za erotykami nie przepadam, więc raczej po książkę nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Erotyk to jeszcze nie na moje lata :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zainteresowana tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę posiadam i nie mogę doczekać się, kiedy będę już po egzaminach, aby zasiąść z tą lekturą na świeżym powietrzu. Zapowiada się intrygująco... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie moja tematyka tym bardziej, że to II tom:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Specjalnie w niczym to nie przeszkadza, bo nie mają ze sobą większego związku.

   Usuń
 8. Brzmi ciekawie :) Z reguły publikacje tego wydawnictwa to strzał w 10 więc może kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesująca pozycja :D Z chęcią bym ją przeczytał

  OdpowiedzUsuń
 10. Niebanalna historia, a przynajmniej jeszcze się z taką nie spotkałam ;) chętnie ją poznam :)

  OdpowiedzUsuń