Sierpień w książkach -> Zapowiedzi!

Nie mogę uwierzyć, że już pierwszy dzień sierpnia! Kiedy to zleciało? Zawsze czuję się niekomfortowo w ten dzień, bo czuję na swoim karku sapanie jesieni. Wiem, że dalej są potworne upały i nic nie powinno sugerować rychłego nadejścia kolejnej pory roku, ale tak już mnie zaprogramowano, gdy widzę, jak śmieci z brzozy sąsiada, wpadają mi przez balkon. Przynajmniej wydawnictwa trochę umilają mi sierpień swoimi nowymi, pachnącymi książkami. Mam nadzieję, że Was także podniesie odrobinę na duchu zapoznanie się z planem wydawniczym na ten miesiąc.

Otwarte:
<- Czytałam i jestem zachwycona!
Rick Yancey - Piąta Fala
Data wydania: 14 sierpnia
"Ziemia została zaatakowana przez Obcych, którzy z orbity okołoziemskiej w trzech falach ataku wymordowali większość ludzkiej populacji. Ponadto przed około czterdziestu laty zagnieździli w tysiącach ludzkich płodów obcą inteligencję, która po przebudzeniu przejmuje kontrolę nad ciałem nosiciela. Niedobitki ludzkości zaszczute przez przeczesujące teren drony i podejrzewające się nawzajem o skrywanie wewnątrz obcej inteligencji mordują się nawzajem.
Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza? Nie."
Ten tytuł mam w planach (pierwszy tom był wspaniały![link]) ->
Rossi Veronica - Przez bezmiar nocy
Data wydania: 26 sierpień 2013
"Przeżyli eterowe burze, ale czy ich uczucie przetrwa bezmiar nocy?
Po miesiącach rozłąki Aria i Perry znów są razem, lecz ich wspólna przyszłość jest niepewna. Perry, nowy Wódz Krwi plemienia Fal, musi walczyć o zaufanie swoich ludzi. Aria zaś prowadzi sekretną misję. Do tego gwałtowność burz eterowych się nasila, a niekończący się półmrok spowija ziemię. Aria i Perry mają coraz mniej czasu, by odnaleźć Wielki Błękit. Czy zdążą, zanim bezlitosny żywioł zniszczy ich świat i marzenia o wspólnej przyszłości?"
MIRA:
<- Ten tytuł mam w planach ( 1 część już za mną [Link])
Elizabeth Massie / Michael Hirst - Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę
Data wydania: 14 sierpień 2013

W Anglii panuje zamęt. Ciągnący się spór z papieżem w sprawie unieważnienia małżeństwa z Katarzyną Aragońską sprawia, że Henryk VIII coraz bardziej skłania się ku Reformacji. Ustanowienie nowego arcybiskupa jest krokiem, który doprowadzi do zawarcia dawno wyczekiwanego ślubu z Anną Boleyn. Na herbach inicjały „H&K’ zastępowane są nowymi, w których przeplatają się litery „H&A”. To tylko początek nadchodzących zmian. 
MG:
Ten tytuł mam w planach ->
Charlotte Brontë  - Jane Eyre. Autobiografia
Data wydania: 14 sierpień 2013
Brontë opowiada historię młodej dziewczyny, która po stracie obojga rodziców,  trafia do domu brata swojej matki. Nie potrafi jednak obudzić uczuć u ciotki, która – gdy tylko nadarza się okazja – pozbywa się dziewczynki, wysyłając ją do szkoły dla sierot, słynącej z surowego rygoru. Jane daje sobie jednak radę, zdobywa wykształcenie i wreszcie znajduje pracę jako guwernantka, w domu Edwarda Rochestera, samotnie wychowującego przysposobioną córkę. Wydawałoby się, że tu wreszcie znajdzie prawdziwe szczęście. Jednak los upomni się zadośćuczynienia za winy z przeszłości jej ukochanego pana.
Fabryka Słów:
Kady Cross - Dziewczyna w stalowym gorsecie
Data wydania: 30 sierpień 2013

Skrzyżowanie epoki wiktoriańskiej z X-Menami
Szesnastoletnia Finley Jayne nie ma nikogo i niczego za wyjątkiem pewnej rzeczy, która znajduje się w jej wnętrzu.
Ciemna strona bohaterki sprawia, że jest ona zdolna zabić. W dodatku bardzo mocnym ciosem. Tylko jeden człowiek widzi magiczną aurę otaczającą dziewczynę.
Powieść osadzona w XIX wiecznej Anglii, która przenosi czytelnika w świat pełen przygód.

Inne wydawnictwa:
Zastanawiam się ->
Alan Averill - Piękny kraj | Wydawca: Akurat
Data wydania: 28 sierpnia 2013
Chłopak spotyka dziewczynę. Chłopak traci dziewczynę. Chłopak kradnie wehikuł czasu i próbuje uratować dziewczynę przed zbliżającą się zagładą. … Wiecie, jak to jest.
Takahiro O’Leara to japońsko-amerykański prezenter telewizyjny, który po nieudanej próbie samobójczej znika z ekranu. Samira Moheb to irańsko-amerykańska tłumaczka wojskowa cierpiąca na zespół stresu pourazowego po wojnie w Iraku. Pokochali się od pierwszego wejrzenia, a ponieważ nie mieli odwagi tego sobie wyznać, ich drogi szybko się rozeszły. Dzięki tajemniczemu wynalazkowi ukrytemu głęboko w australijskim buszu mają szansę przeżyć życie od nowa.
Jacqueline Woodson - Kryształowy księżyc | Wydawca: Remi
Data wydania: 23 sierpień 2013

Laurel zrobiłaby wszystko, żeby móc cofnąć czas – ostrzec mamę i babcię, by nie zostawały w domu przy plaży, gdy nadciąga huragan, odmówić, gdy T-Boom, kapitan drużyny koszykówki i chłopak Laurel, zaproponował jej pierwszą działkę kryształu – narkotyku, który pozwolił jej zapomnieć, co straciła, być przy młodszym bracie i swojej najlepszej przyjaciółce Kaylee, gdy jej potrzebowali, zamiast gonić za kryształem. Tego jednak Laurel nie może uczynić.

~~~~~~
PS. Wydawnictwo Dreams przesunęło datę wydania poniższej książki na sierpień, więc spodziewajcie się "Wszechświatów" niebawem w księgarniach!

Leonardo Patrignani - Wszechświaty

"Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.
Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją."
~~~~~~~~
PS2: Przypominam o konkursie urodzinowym, który trwa do 18 sierpnia. Szczegóły tutaj: Link