Looking For Anything Specific?

Header Ads

Październik w książkach!

Wrzesień już za nami i chwała mu za to! Gosiarella naprawdę nie lubi tego miesiąca, a tegoroczna pogoda jeszcze bardziej go obrzydziła. Kto to widział, że wrzesień był tak zimny i deszczowy! Październik jest odrobinę lepszy, bo Gosiarella ma imieniny, są Krakowskie Targi Książki i jest Halloween! Wiem, że to święto nie wiąże się z naszą tradycją, ale pomysł mnie zachwyca! Zresztą do tematu Halloween wrócę za miesiąc. Teraz bardziej aktualni są studenci tłumnie ściągają do akademików i książki zaplanowane na październik!


<-  Ten tytuł mam w planach (czytałam pierwszy tom)
Jus Accardo - Toksyna
Wydawnictwo: Dreams

Szóstka ocaliła życie Kale’a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale’a słabnie. Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji, doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. 
Ten tytuł mam w planach (zakochałam się w pierwszym tomie!) ->
Beth Revis  - Milion słońc
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 23 październik

Na statku zapanowała radość z powodu obalenia dyktatury dotychczas kierujących misją. Nie trwała ona jednak długo. Zwycięzcy przekonują się, że sprawowanie władzy nad kilkoma tysiącami ludzi uwięzionych wewnątrz stalowych ścian nie jest prostym zadaniem. Po pełnych napięcia chwilach misja zdaje się zdążać ku końcowi. Jednak odnaleziony tajemniczy dziennik podróży znów postawi Amy i Starszego przed trudnym dylematem. Czy uda im się postawić stopę na upragnionym lądzie?
<-  Ten tytuł mam w planach
Obrońca nocy – Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 21 październik

Melisa, James i Nocny Łowca. Historia jak z komiksu o walce ze złem, walce z własnymi słabościami, demonami przeszłości i oczywiście o wielkiej miłości. Ona jedna, ich dwóch, Miasto Aniołów i zagrożenie, któremu niekiedy nie można się oprzeć. Obrońca nocy to sensacyjna opowieść o pyskatej dziennikarce, zarozumiałym potentacie mediowym i Nocnym Łowcy. Dobro walczy ze złem, ludzie ze swoimi pragnieniami, a Melisa Mallory z miłością do dwóch mężczyzn.
Agnieszka Lingas-Łoniewska bawi się formą, zapraszając nas do nieco komiksowej opowieści z elementami fantasy, gdzie jednak zło i zagrożenie są realne, a uczucia gorące i buzujące od pożądania.
Ten tytuł mam w planach ->
Dziwni – Stefan Bachmann
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 11 październik

Nie daj się zauważyć, a nie trafisz na stryczek. Bartłomiej i jego siostra Hettie żyją w zgodzie z tą brutalną zasadą. Bo są inni. Pewnego dnia, tacy jak oni zaczynają ginąć w tajemniczych okolicznościach. Bartłomiej nagle znajduje się w centrum zainteresowania dziwnych. Staje się numerem 10.
I wtedy coś się stało. Bartłomiej przyglądał się z takim napięciem, że pochylił się i nosem dotknął szyby. A gdy tylko jego skóra musnęła szkło, przez podwórze coś przemknęło, a pani sięgnęła do głowy i szarpnęła za swój kok. Bartłomiejowi krew ścięła się w żyłach. Tam, patrząc wprost na niego, znajdowała się druga twarz – mała brązowa i brzydka twarz jak powyginany korzeń, pomarszczona i z ostrymi zębami.
<-  Ten tytuł mam w planach
Beta – Rachel Cohn
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 23 październik

Elizję stworzono po to, by służyła mieszkańcom Dominium, rajskiej wyspy, na której mieszkają najbogatsi ludzie na Ziemi. Szesnastolatka jest klonem bez emocji, które mogłyby ją odrywać od bycia opiekunką dzieci gubernatora.
Kiedy jednak spotyka Tahira, wspaniałego, enigmatycznego młodzieńca, pochodzącego z jednej z najbardziej wpływowych rodzin, niespodziewane emocje zaczynają pojawiać się w jej umyśle. Elizja nie rozumie, co się z nią dzieje, nie wie, jak sobie radzić z czymś, czego nigdy się nie spodziewała.Jeżeli inni dowiedzą się o tym, że Elizja potrafi kochać, czeka ją przerażający los. Ale pożądanie do Tahira jest zbyt silne, by móc je ignorować. Gdy okrutny los ich rozdziela, dziewczyna postanawia uciec, bez względu na koszty!
Ten tytuł mam w planach ->
Gra w kłamstwa – Sara Shepard
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 9 październik
Najgorsze w byciu martwym jest to, że niczego już nie przeżyjesz.
Nigdy więcej nie pocałujesz chłopaka.
Nigdy więcej żadnych sekretów.
Nigdy więcej plotek z dziewczynami.
Chciałam dostać coś, czego nikt inny jeszcze nie otrzymał – drugie życie. Dzięki Emmie, mojej zaginionej siostrze bliźniaczce, mam na to szansę.
To ekscytująca powieść o sekretach i kłamstwach, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie. Na jej podstawie powstał serial telewizyjny The Lying Game.
Niech gra w kłamstwa się zacznie.
<-  Zastanawiam się
ITCH – Simon Mayo
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 4 październik

tchingham Lofte, znany jako Itch, to zafascynowany chemią 14-latek. Jego celem jest skompletowanie wszystkich elementów układu okresowego pierwiastków. Pewnego dnia, w swoim pokoju przekształconym w laboratorium, Itch dokonuje niesamowitego odkrycia kolejnego pierwiastka. Początkowo nikt w to nie wierzy. Jednak z czasem pewien nieznajomy zechce pozyskać ten bezcenny element, a Itch znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie…
Debiutancka powieść jednego z najpopularniejszych brytyjskich prezenterów radiowych Simon Mayo. To zwariowana i fantastyczna, pełna ekscytujących intryg i mrożących krew w żyłach zwrotów akcji powieść dla dzieci i młodzieży.
Zastanawiam się ->
Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem – Abigail Gibbs
WydawnictwoMuza
Data wydania: 23 październik
Przypadkowe spotkanie na Trafalgar Square odmienia życie Violet Lee, ukazując jej świat, którego nawet sobie nie wyobrażała: istniejące poza czasem miejsce, w którym elegancja, bogactwo, wspaniałe dwory i wytworne przyjęcia są znamionami dekadencji, w jakiej żyją jego mieszkańcy. Za tym przepychem kryje się mrok, którego ucieleśnieniem jest charyzmatyczny i śmiertelnie groźny Kaspar Varn. Violet połączy z Kasparem niebezpieczna namiętność, za którą obydwoje będą musieli zapłacić wysoką cenę…
Ta książka sprawi, ze znowu zakochasz się w wampirach. Ale uważaj – one gryzą!
• Angielska odpowiedź na amerykańską sagę Zmierzch
• Publikowana w odcinkach w Internecie przez nastoletnią autorkę piszącą pod pseudonimem Cansel2 – ponad 17 000 000 (milionów!) odsłon przed wydaniem książki!

<-  Zastanawiam się
Miejsca ciemne i puste – Carrie Ryan
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 16 październik

Jest wiele rzeczy, o których Annah chciałaby zapomnieć: wyraz twarzy siostry, gdy Annah zostawiła ją w Lesie Zębów i Rąk, jej pierwsze spojrzenie na Hordę na ulicach Mrocznego Miasta, wpijający się w nią drut kolczasty, który zostawił jej blizny na resztę życia. Ale przede wszystkim Annah chciałaby zapomnieć o dniu, w którym Elias zostawił ją, by dołączyć do Rekrutów.
Świat Annah zatrzymał się i od tamtej pory dziewczyna wciąż czeka na powrót Eliasa. Bez niego nie czuje się bardziej żywa od zmarłych, włóczących się po otaczających ją ruinach. Aż pewnego dnia poznaje Catchera i jej serce znowu zaczyna bić szybciej.
Herosi – Charles Kingsley
WydawnictwoZysk i S-ka
Data wydania: 14 październik

W niezwykłej książce Herosi Charles Kingsley wprowadza młodego Czytelnika w świat greckich mitologii, świat bogów i ludzi. Opowiada o herosach, którzy byli obdarzeni nadzwyczajnymi, boskimi zdolnościami i którzy dzięki swej sile i sprytowi stali się sławni. Z tych historii płynie wiedza na temat świata.
Czarownica i czarodziej – James Patterson, Gabrielle Charbonnet
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 25 październik
Piętnastoletnia Wisty i siedemnastoletni Whit Wszechdobrzy zostają porwani z domu rodziców przez funkcjonariuszy zbrodniczego reżimu o nazwie Nowy Ład, na czele którego stoi Ten Który Jest Jedyny. Trafiają najpierw do więzienia, w którym osadzono setki tak samo uprowadzonych dzieci, bowiem Nowy Ład uważa małoletnie osoby za największe zagrożenie dla totalitarnych rządów. W więzieniu okazuje się, że Wisty i Whit wykazują nadnaturalne zdolności – potrafią stanąć w płomieniach, zatrzymać młotek w locie.
Przebudzenia doktora Sorena – Magdalena Kempna
WydawnictwoNOVAE RES
Data wydania: październik
Od śmierci Glibannèna i wejścia na tron Nort księcia-detektywa Linnamèna minęły już trzy lata, lecz pamięć o tyranie nadal kładzie się cieniem na panowaniu młodego króla. Na kilka dni przed Świętem Zimowego Przesilenia nadworny lekarz, półwampir doktor Søren, trafia na ulotny trop spiskowców planujących zamach na życie władcy. Kiedy w tajemniczych okolicznościach znika mistrz ceremonii, a w pałacu pojawia się niezidentyfikowany wilkołak, król staje przed koniecznością rozwiązania nie jednej, lecz kilku zagadek.
Franziska Ghem – Rodzina Pompadauz. Musztardowa lawina
Wydawnictwo: Dreams
Czwarta część niezwykłej serii Rodzina Pompadauz pełnej wyjątkowego humoru, niezwykłych bohaterów i niezapomnianych przygód.

Wielkie nieba! Kasmiranda, Jonni, Melusine i cesarzowa Ingeborg są całkowicie zbici z tropu: wygląda na to, że z wesoło-smutnego pożegnania z przyszłością nici. Pozbawiony skrupułów szantażysta zagraża należącej do ojca Milforda fabryce kiełbasy i planuje zalanie całego miasta Rippelpolde musztardową lawiną! Czy przyjaciołom uda się wyjść z opresji bez szwanku i pokonać szantażystę za pomocą serdelkowego łóżka Milforda?
Lidia Miś – Opowieści biblijne dziadzia Józefa III
Wydawnictwo: Dreams
W trzeciej części opowieści biblijnych autorka przybliża młodym czytelnikom Nowy Testament.


Zawiera ona tematy znane, a wciąż przejmujące, jak: narodzenie Jezusa, Jan Chrzciciel, dzieje Jezusa, śmierć i zmartwychwstanie. Pisarka w biblijne wątki wplata swoje wspomnienia z dzieciństwa, opis drewnianego domku dziadków w zimowym plenerze i harce na świeżym powietrzu. Przedstawia też ludowe zwyczaje towarzyszące świętom Bożego Narodzenia i Wielkanocnym, jakie zapamiętała z tamtych czasów. Przede wszystkim, tak jak jej dziadek gawędziarz, stara się prostym językiem opowiedzieć dzieciom żywot Jezusa i wytłumaczyć sens Jego śmierci i zmartwychwstania.

Prześlij komentarz

26 Komentarze

 1. A ja mam w planach Obrońcę nocy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Obrońca nocy i Gra w kłamstwa - te dwie książki najchętniej bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę przyjemnej lektury:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja nic z tego, za to mam mnóstwo innych, ale chyba jednak nie będziesz musiała ich dźwigać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Milion słońc!!! Proszę proszę proszę.. niech święta w tym roku będą w październiku! :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakakolwiek okazja by się przydała, bo niemal wszystko z powyższej listy chcę! :)

   Usuń
 6. O matko, październik zapowiada się emocjonująco

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem w jaki sposób ja to wszystko do domu przytargam, ani kiedy znajdę czas na czytanie, bo tyle dobroci nam wydawnictwa naszykowały;)

   Usuń
 7. Ale wybrałaś tytuły - ani jeden nie jest dla mnie. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Również lubię Hallowen- założenie jest świetne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem ciekawa, czy za kilka lat przebrane dzieci będą pukały do naszych drzwi ;)

   Usuń
 9. Na mojej liście "Milion słońc", "Dziwni" oraz "Beta" - także trzecia część Lasu Zębów i Rąk - polecam poprzednie tomy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze nie czytałam poprzednich, ale na półce są. Teraz tylko na dużo czasu mi potrzeba! :)

   Usuń
 10. Kilka tytułow brzmi apetycznie :) Poczekam do pierwszych recek :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mogę się doczekać Milion słońc

  OdpowiedzUsuń
 12. The Lying Game! Nie mogę się doczekać :) Oglądałam wprawdzie serial, ale i tak Sara Shepard to Sara Shepard :) Nie odmówię :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też oglądałam i bardzo mi się podobało! Niestety zakończenie nie było satysfakcjonujące i wierzę, że książka mi je osłodzi;)

   Usuń
 13. Najchętniej przeczytałabym wszystkie! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Ach i dzięki tobie i dyniom poczułam ten październikowy klimat ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba jesteśmy jedynymi osobami myślącymi dziś o Halloween. Zastanawiam się czy nie wybrać się na jakąś przebieraną imprezę z tej okazji!

   Usuń
 15. Sporo ciekawych ksiązek. Większość z nich przypadła mi do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Milion słońc" (oraz jej poprzedniczka) - to chciałabym przeczytać :-)
  Zaciekawiły mnie też "Itch" -> ze względu na chemię; oraz "Miejsca ciemne i puste"

  OdpowiedzUsuń
 17. Chyba najbardziej zaciekawiła mnie nowa książka Pattersona :)
  P.S. Ja też uwielbiam halloween :)

  OdpowiedzUsuń