Looking For Anything Specific?

Header Ads

Gosiarellowy (pseudo)poradnik po Krakowskich Targach Książki


Jest kilka dni w roku, na które blogerzy książkowi/kulturalni świętują i wypatrują z wytęsknieniem: dzień książki, data premiery kolejnego tomu ulubionej serii i oczywiście Targi Książki! Krakowskie już niebawem się rozpoczną, a blogerzy i wielbiciele literatury z całej Polski tłumnie zjadą się do stolicy małopolski. Wiele osób będzie uczestniczyć w Targach Książki w Krakowie po raz pierwszy i z myślą o nich starałam się stworzyć mój pseudo poradnik. Mam nadzieję, że do czegoś się przyda.

Co, gdzie, kiedy? 
Targi trwają 24-27 października 2013, czyli od czwartku do niedzieli. 
Godziny otwarcia: 
24.10. 10:00-17:00 Czwartkowe spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
25.10 10:00-18:00 Piątkowe spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
26.10. 10:00-18:00 Sobotnie spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
27.10. 10:00-17:00 Niedzielne spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
Ceny biletów: 
Bilet normalny: 7 zł 
Bilet ulgowy: 5 zł (uczniowie, studenci) 
Bilet czterodniowy: 17 zł 
Dzieci do lat 7, emeryci i renciści - wstęp bezpłatny 

UWAGA! Bilety wstępu na targi pozwalają na darmowy powrót do domu komunikacją miejską! Uprawnia do bezpłatnego skorzystania ze środków MPK w dzień wizyty na Targach [Link]
Dodatkowo każdy, kto zakupi bilet wstępu na Targi otrzyma voucher, dzięki któremu będzie mógł pobrać nieodpłatnie pełnowartościowy ebook od nexto.pl. Do wyboru są następujące tytuły: Dmitry Glukhovsky "Metro 2033", Marek Probosz "Zadzwoń jak cię zabiją", Kazimierz Kyrcz, Robert Cichowlas "Efemeryda", Dawid Kain "Punkt Wyjścia" i praca zbiorowa "Halloween".

Dojazd: Targi odbywać się będą w Hali Targów w Krakowie (ul. Centralna 41A). Można dostać się tam liniami tramwajowymi: 1, 14, 22 oraz autobusami: 113, 174, 193. Wysiadacie na przystanku CENTRALNA (Rozkład mpk)

Listę wystawców znajdziecie tutaj [link], a oto mapka (na wejściu również powinniście ją otrzymać):

Wymiany książkowe 
Coś dla moli książkowych, czyli zasadniczo dla wszystkich, którzy zjawią się na Targach. W programie są aż trzy akcje związane z wymianami książkowymi. 
„Z półki na półkę” 
(Niedziela 27 października, 15.30- 17.00, sala seminaryjna nr 2) organizowana przez portal LubimyCzytac.pl, która wydaje mi się najciekawszą. Ogólnie wymiana polega na tym, że w swoich domowych biblioteczkach wyszukujecie książki, które nie są już wam potrzebne, czy też nie będziecie już do nich wracać. Wybieracie maksymalnie 5 tytułów i zabieracie ze sobą w niedziele na targi. To dzięki nim i za nie będzie mogli wymienić się na te przyniesione przez innych czytelników, a także na nowości wydawnicze. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
WAŻNE: Książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
„2. Życie książki” działa podobnie. Wybieracie od 1 do 10 książek, których chcecie się pozbyć i przynosicie je na Targi (od czwartku do niedzieli na stanowisko A28) -> Regulamin.
„Książka za książkę” jest moim zdaniem najmniej korzystna, ale co kto lubi. Działa tak: przynosicie swoją książkę na stoisko akcji (pawilon P, obok szatni). Za każdy oddany tytuł dostajecie 1 kupon. Kupon jest rabatem na dowolną nową książkę u wydawców biorących udział w akcji.


Dla Blogerów! 

1. Przede wszystkim zapraszam do na Po-Targowe Spotkanie Blogerów Książkowych, które odbędzie się 26 października (sobota) o 16:30 w Smakołykach ul. Straszewskiego 28 [Link do mapki]. Chciałabym zaznaczyć, że nie jest to spotkanie TYLKO Krakowskich blogerów i liczymy na to, że uda nam się spotkać osoby, które dotąd znamy jedynie z ich blogów. Pojawcie się tłumnie, bo Kaś [Link] zarezerwowała dużo miejsca dla nas byśmy mogli w spędzić ze sobą trochę czasu na żywo! Gosiarella tam będzie i ma nadzieję Was spotkać. Jeśli macie Facebooka możecie dołączyć do wydarzenia [Link]. Gosiarella ładnie prosi napisać w komentarzu kogo mogę się spodziewać! Jakby ktoś się bał, że może się pogubić to napiszcie na mojego maila, a zgarnę was po drodze ;)

2. Otwarte spotkanie blogerów książkowych (czyli tak, jak powyższe) organizowane przez portal DużeKa. Sala seminaryjna numer 5, sobota 26 października, godz. 17.00-18.00. To spotkanie koliduje niestety z naszym Po-Targowym spotkaniem, więc Gosiarelli nie będzie.


3. Zjazd blogerów. Inauguracja konkursu i plebiscytu Literacki Blog Roku organizowane przez portal granice i DużeKa. Niedziela 27.10, sala seminaryjna nr 1, godz. 11.00-12.00. Brzmi fajnie, więc jeśli tylko Gosiarella zwlecze się z łóżka to tam dotrze.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Was przydatne. Na koniec jeszcze przypomnę by blogerzy dali mi znać, czy się zjawią i czy spotkamy się na spotkaniu Po-Targowym, a Czytelników proszę o podchodzenie do blogerów, jeśli ich zobaczycie. Zwłaszcza do Gosiarelli i tych wymienionych w notce "Poznaj Blogera Swego"! 

Prześlij komentarz

26 Komentarze

 1. Ja będę, ja! Już pisałam do Waniliowej, że muszę się z Wami dotransportować do tych Smakołyków, bo sama się zgubię. Mam nadzieję, że na wejściu będą takie mapki - na pewno by się przydały ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Agata mi już pisała ;) Masz jakiś kontakt do Waniliowej, żebyśmy się tam znalazły?
   Rok temu były, więc myślę, że również w czasie tegoroczny targów będą rozdawane:)

   Usuń
  2. Tak mam, ale jeszcze mamy się dokładnie dogadać bliżej targów :)

   Usuń
 2. Rozumiem ,że blogerzy spoza Krakowa, nie mają wstępu na spotkanie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ skąd! Wszyscy blogerzy są mile widziani:) Krakowscy blogerzy w większości się znają, dlatego chcemy przy okazji Targów poznać więcej:) Zapraszamy!

   Usuń
 3. już teraz zielenieję z zazdrości, a co będzie kiedy na wszystkich blogach zaczną się pojawiać relacje z Targów? czemu Kraków jest dla mnie tak daleko :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu ty jesteś tak daleko od Krakowa!! Szkoda, że Cię nie będzie :(

   Usuń
 4. Planuję pojawić się na spotkaniu w Smakołykach, ale jestem uzależniona od uprzejmości mojego kuzyna i albo będę wiedziała coś na dzień przed wyjazdem, albo dopiero na miejscu. W Warszawie może bym pokusiła się o kombinowanie na własną rękę, a Krakowa nie znam w ogóle, więc nie dotarłabym potem do domu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteśmy bardzo pomocni ;) Wszystko ładnie wytłumaczymy! Kuzynowi przekaż, że lepiej by nie zawiódł blogerskiej grupy czekającej na Cienie ;)

   Usuń
  2. Okey, będę o tym pamiętać i na pewno mu przekażę ;)

   Usuń
 5. Teraz wszyscy zacznijcie się ekscytować wizytą na Targach Książki w Krakowie :) Ja popatrzę. Siedząc w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygodna :P Relacji z Targów będzie się za tydzień pojawiać tyle, że poczujesz jakbyś tam była.

   Usuń
 6. Mnie, Kochaniutka, niestety nie będzie.
  Uprzejmie proszę - popełnij samobójstwo (przy pomocy mydła i poduszki) dopiero po Targach. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby zdążyć zdać Ci relację? A figa! Czemu Cię nie będzie?! ;C Łamiesz mi serce!

   Usuń
  2. Łobowiązki, Kochana, łobowiązki... :C

   Usuń
  3. Sranie w banie i wykręcanie! ;C

   Usuń
 7. Ja będę i mam nadzieję, że do Smakołyków trafię. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na pierwsze relacje z pola bitwy, znaczy się, targów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że w niedziele zaczną się wyłaniać. Na moją będzie trzeba poczekać trochę dłużej, ponieważ film Waniliowej musi się w nim znaleźć:)

   Usuń
 9. Moje serce kruszy się z każdym dniem bliżej targów. Czekam na relacje!!! Choc nie wiem czy wtedy totalnie się nie nie rozpadnie :(
  Oby za rok ,pojawiło się coś takiego!
  No i zapraszam do Warszawy! :)
  Och, chlipie w poduszkę dnie i noce
  Lovebookk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosiarella pociesza i obiecuję ładną relację;) Maj w W-wie przemyślę i postaram się zjawić ;)

   Usuń
  2. Liczę na to swoim zaczytanym serduszkiem :)

   Usuń
 10. Miłej zabawy, mnie w tym roku nie będzie i o dziwo nawet z tego powodu nie płaczę - patrząc na warszawski niewypał, w Krakowie może być podobnie... ;/

  OdpowiedzUsuń
 11. Zastanawiam się, jak ja się odnajdę w tej hali :) Tyle stanowisk chciałabym odwiedzić, że nie wiem, które najpierw :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam wpierw te, do których się dopchasz. Czasem jest tam niezły kociął ;/ Mam nadzieję, że się tam odnajdziemy :)

   Usuń