Gosiarellowy (pseudo)poradnik po Krakowskich Targach Książki


Jest kilka dni w roku, na które blogerzy książkowi/kulturalni świętują i wypatrują z wytęsknieniem: dzień książki, data premiery kolejnego tomu ulubionej serii i oczywiście Targi Książki! Krakowskie już niebawem się rozpoczną, a blogerzy i wielbiciele literatury z całej Polski tłumnie zjadą się do stolicy małopolski. Wiele osób będzie uczestniczyć w Targach Książki w Krakowie po raz pierwszy i z myślą o nich starałam się stworzyć mój pseudo poradnik. Mam nadzieję, że do czegoś się przyda.

Co, gdzie, kiedy? 
Targi trwają 24-27 października 2013, czyli od czwartku do niedzieli. 
Godziny otwarcia: 
24.10. 10:00-17:00 Czwartkowe spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
25.10 10:00-18:00 Piątkowe spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
26.10. 10:00-18:00 Sobotnie spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
27.10. 10:00-17:00 Niedzielne spotkania [link] + Spotkania w salach seminaryjnych [link
Ceny biletów: 
Bilet normalny: 7 zł 
Bilet ulgowy: 5 zł (uczniowie, studenci) 
Bilet czterodniowy: 17 zł 
Dzieci do lat 7, emeryci i renciści - wstęp bezpłatny 

UWAGA! Bilety wstępu na targi pozwalają na darmowy powrót do domu komunikacją miejską! Uprawnia do bezpłatnego skorzystania ze środków MPK w dzień wizyty na Targach [Link]
Dodatkowo każdy, kto zakupi bilet wstępu na Targi otrzyma voucher, dzięki któremu będzie mógł pobrać nieodpłatnie pełnowartościowy ebook od nexto.pl. Do wyboru są następujące tytuły: Dmitry Glukhovsky "Metro 2033", Marek Probosz "Zadzwoń jak cię zabiją", Kazimierz Kyrcz, Robert Cichowlas "Efemeryda", Dawid Kain "Punkt Wyjścia" i praca zbiorowa "Halloween".

Dojazd: Targi odbywać się będą w Hali Targów w Krakowie (ul. Centralna 41A). Można dostać się tam liniami tramwajowymi: 1, 14, 22 oraz autobusami: 113, 174, 193. Wysiadacie na przystanku CENTRALNA (Rozkład mpk)

Listę wystawców znajdziecie tutaj [link], a oto mapka (na wejściu również powinniście ją otrzymać):

Wymiany książkowe 
Coś dla moli książkowych, czyli zasadniczo dla wszystkich, którzy zjawią się na Targach. W programie są aż trzy akcje związane z wymianami książkowymi. 
„Z półki na półkę” 
(Niedziela 27 października, 15.30- 17.00, sala seminaryjna nr 2) organizowana przez portal LubimyCzytac.pl, która wydaje mi się najciekawszą. Ogólnie wymiana polega na tym, że w swoich domowych biblioteczkach wyszukujecie książki, które nie są już wam potrzebne, czy też nie będziecie już do nich wracać. Wybieracie maksymalnie 5 tytułów i zabieracie ze sobą w niedziele na targi. To dzięki nim i za nie będzie mogli wymienić się na te przyniesione przez innych czytelników, a także na nowości wydawnicze. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
WAŻNE: Książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
„2. Życie książki” działa podobnie. Wybieracie od 1 do 10 książek, których chcecie się pozbyć i przynosicie je na Targi (od czwartku do niedzieli na stanowisko A28) -> Regulamin.
„Książka za książkę” jest moim zdaniem najmniej korzystna, ale co kto lubi. Działa tak: przynosicie swoją książkę na stoisko akcji (pawilon P, obok szatni). Za każdy oddany tytuł dostajecie 1 kupon. Kupon jest rabatem na dowolną nową książkę u wydawców biorących udział w akcji.


Dla Blogerów! 

1. Przede wszystkim zapraszam do na Po-Targowe Spotkanie Blogerów Książkowych, które odbędzie się 26 października (sobota) o 16:30 w Smakołykach ul. Straszewskiego 28 [Link do mapki]. Chciałabym zaznaczyć, że nie jest to spotkanie TYLKO Krakowskich blogerów i liczymy na to, że uda nam się spotkać osoby, które dotąd znamy jedynie z ich blogów. Pojawcie się tłumnie, bo Kaś [Link] zarezerwowała dużo miejsca dla nas byśmy mogli w spędzić ze sobą trochę czasu na żywo! Gosiarella tam będzie i ma nadzieję Was spotkać. Jeśli macie Facebooka możecie dołączyć do wydarzenia [Link]. Gosiarella ładnie prosi napisać w komentarzu kogo mogę się spodziewać! Jakby ktoś się bał, że może się pogubić to napiszcie na mojego maila, a zgarnę was po drodze ;)

2. Otwarte spotkanie blogerów książkowych (czyli tak, jak powyższe) organizowane przez portal DużeKa. Sala seminaryjna numer 5, sobota 26 października, godz. 17.00-18.00. To spotkanie koliduje niestety z naszym Po-Targowym spotkaniem, więc Gosiarelli nie będzie.


3. Zjazd blogerów. Inauguracja konkursu i plebiscytu Literacki Blog Roku organizowane przez portal granice i DużeKa. Niedziela 27.10, sala seminaryjna nr 1, godz. 11.00-12.00. Brzmi fajnie, więc jeśli tylko Gosiarella zwlecze się z łóżka to tam dotrze.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Was przydatne. Na koniec jeszcze przypomnę by blogerzy dali mi znać, czy się zjawią i czy spotkamy się na spotkaniu Po-Targowym, a Czytelników proszę o podchodzenie do blogerów, jeśli ich zobaczycie. Zwłaszcza do Gosiarelli i tych wymienionych w notce "Poznaj Blogera Swego"!