13 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie starej książki


Postawmy sprawę jasno: Gosiarella święcie wierzy, że gdy ktoś niszczy książkę, gdzieś na świecie płacze panda i mały kotek umiera z rozpaczy. No dobrze, kotek nie umiera, ale jest mu smutno i Gosiarelli też, bo książek nie wolno niszczyć, bo je (książki) to boli. No co? Ludzie w różne rzeczy wierzą to Gosiarella w to nie może? W każdym razie jeśli już koniecznie musicie zniszczyć książkę to zróbcie to mądrze! Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na wykonanie czegoś pięknego, kreatywnego i nie raz całkiem przydatnego.

1. Książkowa kryjówka

Od dziecka chciałam mieć swoją własną skrytkę w książce, ale zawsze żal mi było poświęcać książki (może to i dobrze, bo z moimi dziecięcymi zdolnościami nic dobrego/ładnego by z tego nie wyszło), a te kupne wydają mi się sztuczne. Jeśli ktoś chciałby wykonać taką skrytkę własnoręcznie to wydaje się to dość łatwe. W googlach znajdziecie masę przydatnych poradników, a jeśli kiedyś się odważę zrobić własną podzielę się z Wami moim tworem. 
Przy okazji z takiej skrytki książkowej możecie zrobić również coś niezwykłego, jak na poniższym obrazku. Jeśli mam być szczera to nawet ja nie odrzuciłabym pierścionka podanego w ten sposób, dlatego pomysł na oświadczyny jest rewelacyjny.

2. Dolnicka
Wykonanie podobne, jak w przypadku książkowej skrytki z tym, że dochodzi ziemia, folia i pociąć trzeba również okładkę. Obrazkową instrukcje znajdziecie tutaj. Całość wygląda zaskakująco, zresztą zobaczcie przykłady:

3. Przebranie 
To mój absolutny faworyt w tym zestawieniu! Może nie jest to zbyt trwałe, ale jako fanka Halloweenowych przebieranek polecam przebranie się za papierową wróżkę. Możecie obkleić swoją starą spódnicę kartkami książki i/lub wykonać z nich skrzydła. Zresztą, jak to mówią jeden obraz jest wart tysiąca słów, a ja mam aż dwa!
Papierowa księżniczka dla dorosłych
Papierowa księżniczka wersja dla dzieci

4. Torebka
Jedną z zaprezentowanych torebek widzieliście już w notce o 5 mini gadżetach dla moli książkowych, więc z pewnością ucieszy was fakt, że można ją zrobić samodzielnie. Będzie wam potrzebna twarda oprawa, trochę kleju, materiału i kilka innych rzeczy. Wykonanie takiej torebki nie wydaje się specjalnie skomplikowane, a efekt ŁAŁ! 

5. Półka
Myślę, że w tym punkcie mój komentarz jest zbędny.

6. Papierowe kwiaty
Stopień trudności się zwiększa, więc ja ze swoimi miernymi zdolnościami manualnymi już kompletnie bym sobie nie poradziła, ale może są tu bardziej uzdolnieni artystycznie. Ostatni obrazek jest instrukcją, jak wykonać papierowy bukiet ślubny. 

7. Papierowa choinka
Zbliżają się święta, więc może ktoś reflektuje na nietypową choinkę? W niektórych przypadkach nawet książek niszczyć nie trzeba. Czas na punkty od 8 do 13.  
8. Książka cegła
Czasami książki nazywamy "cegłami" ze względu na ich grubość, ale jak widać falory budowlane też mają. 
9. Książkowe pudło
Trochę inna wersja książki skrytki i z całą pewnością bardziej pojemna.
10. Papierowa tapeta.
Strony której książki chcielibyście mieć na ścianie? Ja albo pięknie ilustrowanej baśni lub swojej ulubionej powieści.
11. Papierowy pies!
Nie mam pojęcia, jak go się czyści z kurzu, ale chce takiego!
12. Książkowy stolik
Chyba wolę tradycyjne półki, ale co kto lubi.
13. Książkowy zagłówek
To już dla mnie zbyt odjechane