Premierowy listopad


Przed nami kolejny miesiąc wypełniony premierami nowych książek i po raz kolejny jest ich sporo. Kilka powieści od dobrze znanych nam autorów, kilka książek wydanych przez blogerów / jutuberów i kilka innych godnych uwagi tytułów. Znalazłam wśród nich także kilka pomysłów na prezenty grudniowe, ale do tego jeszcze mamy trochę czasu, a teraz sprawdźmy co dobrego nas czeka w najbliższych dniach!


Jakub Ćwiek - Chłopcy. Tom 3. Zguba
WydawnictwoSQN
Data wydania: 19.11

Książkom Ćwieka zawsze mówię TAK! Poprzednie tomy "Chłopców" już za mną i uważam je za dobre [tom pierwszy (link) i drugi (link)].
Krótkie wakacje Dzwoneczka nieomal kończą się tragedią. Gdy wróżka budzi się po wielomiesięcznej śpiączce, odkrywa, że całe życie, jakie znała, to tylko twór podświadomości, a prawda jest... zupełnie inna. Jaką rolę w intrydze odgrywa Cień i sam Piotruś Pan? I gdzie podziali się Chłopcy? Za odpowiedzi na te pytania Dzwoneczek będzie musiała zapłacić wysoką cenę. O ile w ogóle zdąży je poznać. . . "Zguba" to książka, przy której Czytelnik będzie miał poczucie, że opuścił stary, poczciwy lunapark i właśnie pędzi skrótem na złamanie karku. Świat "Chłopców 3" jest bezwzględny i brudny (tak jak bezwzględna i brudna bywa dorosłość), a jednocześnie niebywale pociągający. 
Kiera Cass - Rywalki - Książę i Gwardzista
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 19.11

Podobała mi się pierwsza (link) i druga (link) część tej serii, a trzecią zaraz zacznę czytać, co najprawdopodobniej zmusi mnie do zakupu i tej. 
„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach- i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America...

 Becca Fitzpatrick - Black Ice
WydawnictwoOtwarte
Data wydania: 05.11

Ta książka specjalnie mnie nie przekonuje, ale dam jej szanse z prostego powodu, polubiłam styl autorki.
Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór. 
Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót. . .
Maciej Frączyk - Na południe od nieba
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 05.11

Niekrytego Krytyka oglądam i uwielbiam, dlatego zawsze z ciekawości sięgam po książki. 
Na południe od nieba" to trzecia część "Zeznań Niekrytego Krytyka", kolejna książka oparta na formule show typu „stand up”. 

Autor znany ze swojego krytycznego podejścia do świata i otaczającego go społeczeństwa znowu porusza w satyryczno-żartobliwy sposób wiekopomne tematy. A wszystko to okraszone dużą dawką humoru.
 Karol Paciorek, Włodek Markowicz - Lekko stronniczy - jeszcze więcej
WydawnictwoFlow Book
Data wydania: 05.11
Na początku mieli jedynie pomysł i pożyczoną kamerę. . . 

Dziś ich działania obserwuje prawie 200 tysięcy osób na YouTube, codziennie zbierają kilka tysięcy osób przed komputerem, a o ich rekomendacje starają się największe koncerny reklamowe. Stali się idolami dla młodych ludzi w całym kraju. 

Ujawniają kulisy programu, zdradzają mechanizmy rządzące internetowym biznesem i komentują rzeczywistość w nowej formule!
 Maciej Mazurek - Król biurowej klasy średniej
Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 07.11

Witajcie w świecie małej agencji reklamowej, w której rządzi ześwirowany, nastawiony na maksymalną kreatywność szef... Tak naprawdę najważniejsza jest tu księgowa, ale ciiii... szef o tym nie wie. Do tego są graficy, informatycy, którzy prędzej zmienią tapetę na pulpicie niż sweter na grzbiecie, kopirajterzy i oczywiście ulubieńcy całego zespołu: akonci! Do tego rzecz jasna klienci. 

Ten świat jest w sumie bardzo prosty. Szef biega po firmie z szaleństwem w oczach, skąpiąc pochwał i wypłat. Klienci jak klienci — trochę pomarudzą, ale w końcu łykną projekt. Chyba, że wtrąci się akont... wtedy tematy wracają jak bumerang. Informatycy są dziwni, księgowa siedzi przy biurku wściekła i wyżywa się na Excelu, a kopirajterzy, pisząc kolejną instrukcję obsługi zupki w proszku, marzą o wyzwaniach na miarę Mad Mana. A wszystko skupia się na biednym grafiku, który przydomek „senior” ma tylko dla własnej satysfakcji, bo na godziwą wypłatę niestety się to nie przekłada. Sfrustrowany grafik, bloger i nałogowy bywalec Facebooka postanawia zatem poszukać innej pracy. Oczywiście w agencji reklamowej, gdzie rządzi ześwirowany, nastawiony na maksymalną kreatywność szef... Po ostatnim wpisie ubyło mi na fanpejdżu z trzysta osób. Chyba FB szwankuje, bo przecież nie mogło chodzić o wzmiankę na temat kociarzy?"


 Anne Edwards - Vivien Leigh
WydawnictwoPrószyński Media
Data wydania: 06.11
Uznawana za jedną z najpiękniejszych aktorek wszech czasów Vivien Leigh stworzyła wiele ról, które przeszły do historii. Sławę przyniosła jej niezapomniana rola Scarlett O'Hary z „Przeminęło z wiatrem”, za którą otrzymała swojego pierwszego Oscara. Drugiego przyznano jej za kreacje w filmie na podstawie sztuki Tennessee Williamsa, „Tramwaj zwany pożądaniem”. Nieco rzadziej wspomina się o jej wybitnych rolach teatralnych. 
Piękna, sławna i bogata Vivien Leigh nie była jednak wcale osobą szczęśliwą. Cierpiąca przez całe życie na zaburzenia maniakalno-depresyjne aktorka była bardzo trudną partnerką życiową dla Lawrence'a Oliviera. Małżeństwu nie pomagały także liczne romanse. 
W książce Anne Edwards odnajdujemy wierny portret Vivien Leigh, pięknej gwiazdy, wybitnej aktorki, a także wyjątkowej kobiety.
Amy Licence - W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii
Wydawnictwo: Astra
Data wydania: 17.11

Nieślubne dzieci, niewierne królowe, dotknięci impotencją królowie, na których barkach spoczywają losy całej dynastii. Seks i narodziny dzieci całkiem dosłownie stanowiły dla Tudorów kwestię życia lub śmierci — Elżbieta z Yorku zmarła w wyniku powikłań poporodowych, dwie żony Henryka VIII ścięto za zdradę małżeńską, a dobrowolne dziewictwo Elżbiety I stało się sygnałem zapowiadającym upadek dynastii. 
Amy Licence zaznajamia czytelnika z okolicznościami narodzin dwóch synów Elżbiety York, Artura i Henryka, późniejszym małżeństwem Katarzyny Aragońskiej z obu mężczyznami, informacjami na temat pozostałych pięciu żon Henryka VIII oraz jego kochanek, a także życia seksualnego jego córek. 
Książka zawiera szczegółowe omówienie doświadczeń wszystkich wspomnianych kobiet, od kwestii płodności, zapłodnienia i ciąży poprzez wydarzenia w zaciszu komnat, w których rodziły, aż po macierzyństwo i śmiertelność potomstwa w wieku niemowlęcym."

Ps. UWAGA! Uważajcie by przypadkiem nie kupić kontynuacji "Mrocznej bohaterki".
Ps2. Dajcie znać co przyciągnęło uwagę i dlaczego.