Looking For Anything Specific?

Header Ads

Papierowy luty!


W końcu spadł śnieg, a wraz z nim pojawiły się zapowiedzi wielu nowych interesujących książek, które z rozkoszą Wam za moment przedstawię. Jestem zaskoczona, jak wiele dobrze zapowiadających się nowości ujrzy w lutym świato dzienne! Dajcie znać, czy znaleźliście coś dla siebie! A Gosiarella skorzysta z okazji by zachęcić Was do odwiedzania profilu bloga na FB, gdzie znajdziecie dużo dziwnych obrazków, dziwnych przemyśleń i możecie wpływać na tematy notek. Zapraszam!  

Victoria Gische - Kochanka królewskiego rzeźbiarza
Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 21.02

Książka koncentruje się na związku młodego rzeźbiarza o imieniu Dżehutimes z królową Nefretete. Zgodnie z badaniami, które przeprowadzili archeolodzy, królowa, mająca znaczącą pozycję na dworze, nagle została odsunięta od władzy i skazana na opuszczenie głównego pałacu królewskiego. Za takim postanowieniem króla Echnatona mógł kryć się romans, w który wdała się Nefretete. Jej kochankiem miał być właśnie Dżehutimes. 
Chociaż tematem przewodnim jest związek tej dwójki powieść szanuje fakty historyczne. Innym ważnym wątkiem jest rewolucja religijna, do której dążył Amenhotep, zwany w okresie amareńskim Echnatonem, oraz spiski, które zawiązywali kapłani Amona, pragnący nie dopuścić do rozprzestrzenienia się nowych wierzeń. 

<-  Ten tytuł mam w planach (czytałam pierwszy i drugi tom)
C.J. Daugherty - Zagrożeni
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 5.02 

Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi powiązanych z rodziną dziewczyny próbuje zniszczyć wszystko to, co dla Allie ważne. Co gorsza, ktoś blisko związany z uczniami Cimmerii dopuścił się zdrady i wszystkich opanowuje paranoja. W obawie przed atakiem Nathaniela wybuchają wewnętrzne walki. Jednak to nie uderzenia z zewnątrz należy się obawiać. . .

Ten tytuł mam w planach (pierwszy tom przeczytany)  ->
Król uciekinier – Jennifer Nielsen
WydawnictwoEgmont
Data wydania: 5.02

Drugi tom niezwykłej Trylogii władzy! Zaledwie chwilę temu Jaron zasiadł na tronie, a już zaczynają krążyć pogłoski o planowanym zamachu na króla. W dodatku najwyraźniej szykuje się wojna – piraci żądają zwrotu należących do nich kiedyś ziem, w przeciwnym razie napadną na Carthyę. Żeby uratować królestwo, Jaron będzie musiał je… opuścić. Ale czy będzie mógł do niego wrócić?

Kiera Cass - Rywalki
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 5.02

Dla trzydziestu pięciu dziewcząt Selekcja jest szansą ich życia. To dzięki niej mają szansę uciec z ponurej rzeczywistości. Ze świata, w którym panują kastowe podziały, wprost do pałacu, w którym będą spełniane ich życzenia. Z miejsca, gdzie głód i choroby są na porządku dziennym, do krainy jedwabi i klejnotów. Celem Selekcji jest wyłonienie żony dla czarującego i przystojnego księcia Maxona. Każda dziewczyna marzy o tym, by zostać Wybraną. Każda poza Amelią Singer. Dla Amelii Selekcja to koszmar. Oznacza konieczność rozstania z Aspenem - jej sekretną miłością i opuszczenie domu. A wszystko tylko po to, by wziąć udział w morderczym wyścigu o koronę, której wcale nie pragnie. Jednak gdy spotyka Maxona, który naprawdę przypomina księcia z bajki, Amelia zaczyna zadawać sobie pytanie, czy naprawdę chce za wszelką cenę opuścić pałac. Być może życie o jakim marzyła wcale nie jest lepsze niż to, którego nawet nie chciała sobie wyobrazić. . .

Maureen F. McHugh - Po apokalipsie
WydawnictwoReplika
Data wydania: 4.02
NIE ŻYJE ĆWIERĆ MILIARDA CHIŃCZYKÓW
WYBUCH JĄDROWY W BALTIMORE
TAJEMNICZE AWARIE PRĄDU W SZPITALACH
BUNT ZOMBIE OPANOWANY
Akcja książki rozgrywa się w świecie, który uległ zagładzie. 

Kres historii przybiera różne postacie: od pandemii śmiercionośnego wirusa, przez wysyp zombie, skażenie nuklearne, aż po uzyskanie samoświadomości przez maszyny. Pomimo rozgrywającego się w tle terroru, bohaterowie – zwykli ludzie, niepokojąco podobni do nas – walczą o przetrwanie w nowej rzeczywistości, nie ustępują w odkrywaniu siebie w związkach i przyjaźniach. Ich niezwykła ciekawość świata nie znika nawet w obliczu jego zagłady. 
Koniec świata nigdy nie będzie taki sam. . .

Suren Cormudian - Dziedzictwo przodków
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 19.02 

Miasto-twierdza Königsberg. Przedsionek Berlina. Ostatni przyczółek, po zdobyciu którego upadek Trzeciej Rzeszy stał się nieuchronny. Tę niegdyś niemiecką ziemię podczas II wojny światowej obficie zrosiła krew radzieckiego żołnierza. Ale nawet teraz, kiedy przebrzmiały już echa ostatniej globalnej wojny, która zapędziła resztki ludzkości pod ziemię, są tacy, którym nie daje spokoju straszne dziedzictwo przodków. I w imię tego dziedzictwa są gotowi zabijać. Zabijać i umierać.


Félix J. Palma - Mapa czasu
WydawnictwoSonia Draga
Data wydania: 19.02

Londyn, 1896 rok. Niezliczone wynalazki sprawiły, że człowiek uwierzył w nieograniczone możliwości nauki. Przekonanie, iż dzięki niej ludzie są w stanie dokonać rzeczy niemożliwych, znajduje wyraz w działalności przedsiębiorstwa Podróże w Czasie Murraya, które stawia sobie za cel spełnienie jednego z największych marzeń ludzkości – o przemieszczaniu się w czasie – pragnienie rozbudzone rok wcześniej powieścią H. G. Wellsa Wehikuł czasu. Nagle człowiek XIX wieku otrzymuje możliwość przeniesienia się do roku 2000, co staje się udziałem Claire Haggerty, która przeżywa romans z mężczyzną przyszłości. Nie wszyscy jednak życzą sobie ujrzeć jutro. Andrew Harrington zamierza podróżować w przeszłość, do roku 1888, aby uratować swoją ukochaną ze szponów Kuby Rozpruwacza. Ponadto sam H. G. Wells staje w obliczu niebezpieczeństw związanych z przemieszczaniem się w czasie, gdy do jego epoki przybywa tajemniczy podróżnik z zamiarem zabicia autora i przejęcia praw do słynnej powieści. Angielski pisarz zostaje zmuszony do desperackiej ucieczki przez stulecia... Co stanie się jednak, gdy zmienimy przeszłość? Czy można na nowo napisać Historię?

Mark Helprin - Zimowa opowieść
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 19.02 

Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę. Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los. Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.
Robert Kirkman, Jay Bonansinga - Walking Dead 3. Żywe Trupy. Upadek gubernatora
WydawnictwoSQN
Data wydania: 19.02

Nadszedł czas upadku Gubernatora. Jego nieposkromione szaleństwo zwiastuje karkołomny wyścig akcji i horroru. Woodbury już nigdy nie będzie takie jak wcześniej. Być może do miasteczka zawita w końcu praworządność. 
Na koszmarną scenę wkroczą znane fanom komiksu postaci, m. in. Rick, Michonne i Glenn. Fani serii ujrzą swoje ulubione postaci w zupełnie nowym świetle. Wolno podgrzewane urazy przerodzą się w zaskakujące konfrontacje, linie frontu zostaną zarysowane, a niespodziewane zwroty akcji przypieczętują losy niewinnych i winnych.
Douglas Smith - Skazani. Ostatnie dni rosyjskiej arystokracji
Wydawnictwo: Literackie
Data wydania: 19.02 

Z rewolucją październikową zniknął świat rosyjskiej arystokracji. Douglasowi Smithowi udało się uchwycić ten świat na moment przed zniknięciem. Amerykański historyk nie tyle przedstawił carską arystokrację w ogóle, co przywrócił do życia najwybitniejsze postaci i ukazał złożoność ich postaw. Postępowi pisarze, naukowcy i feministki, zaangażowani w intelektualne życie Europy Szeremietiewowie i Golicynowie (losy dwóch rodów wyznaczają główną linię narracji) byli jednocześnie strażnikami na wskroś anachronicznego porządku społecznego, który zawalił się pod naporem nowoczesności rewolucji. Narastający od pokoleń rozdźwięk między elitą a biedotą przerodził się w rzeź. I choć carska Rosja usiana ogromnymi majątkami książąt zamieniła się w kraj kołchozów, nieliczni „byli ludzie”, czyli przedstawiciele zdeklasowanej warstwy szlacheckiej, przetrwali. 

Mark Frost - Paladyn. Tom 1. Proroctwo
WydawnictwoRemi
Data wydania: 7.02

Will stara się nie wyróżniać. Ma kiepskie stopnie, a w szkolnej drużynie biegaczy uchodzi za średniego zawodnika. Pewnego dnia popełnia jednak błąd i zwraca na siebie uwagę tajemniczej szkoły, której uczniowie, starannie wybrani spośród najzdolniejszej młodzieży w Ameryce, mają dostęp do najnowocześniejszych technologii i zdobyczy nauki. Niebawem Willa zaczną śledzić tajemniczy mężczyźni w czerni, chłopak znajdzie się w samym środku trwających od tysiącleci zmagań potężnych sił. . .

Prześlij komentarz

25 Komentarze

 1. z tego zestawienia czekam na zagrożeni oraz rywalki:)
  jeszcze czekam na ślubowanie lenobii, premiera też jest w lutym:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby nam się udało je zdobyć ;)
   Co do Cast to narazie sięna nią obraziłam po "Urodzonej bogini".

   Usuń
 2. "Król uciekinier" i "Zimowa opowieść" to moje główne typy, ale reszta też całkiem, całkiem :) Książę Maxonie, poproszę o te książki! ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli będzie tak dobry to ja poproszę o wszystkie ;)

   Usuń
  2. No dobra, nie wybrał mnie, nie dostanę książek, nie przechodzę przez start i nie otrzymuję 400$...
   Ale jakbyś coś z tego dostała do recenzji to ja potem jak pasożyt chcę pożyczyć :D

   PS. Masz mój głos :) Rozwal konkurencję!

   Usuń
  3. Nie ma sprawy, jak byś chciała coś na 22.02 to przeglądnij moją półkę na LC i daj znać ;)

   PS. Rozwalę ich wszystkich porządną bazuką, bo inaczej marnie to widzę ;)

   Usuń
  4. Jeżeli na uczelni dobrze pójdzie to nie będzie mnie w lutym... ale coś się wymyśli :) I kto mówi, że pójdzie dobrze? Nie mam bazuki :(

   Usuń
 3. ciekawe tytuły w twoim poście - Zagrożonych zamówiłam czekam na premierę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zagrożeni", która to już część? Trzecia? A ja nadal nie przeczytałam pierwszej chociaż miałam na to taką ochotę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, trzecia. Dwie poprzednie były rewelacyjne. Mam dla Ciebie dobrą radę: uzbrój się we wszystkie, bo ja cierpię katuszę, gdzy muszę czekać na kolejną część!

   Usuń
 5. Hej!
  Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award! Mam nadzieję, że odpowiesz na pytania :)
  Więcej informacji tutaj: http://boook-reviews.blogspot.com/2014/01/stosik-12014-liebster-award.html

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Rywalki mam w planach, natomiast musze dorwac Fałszywego księcia, żeby móc potem zabrać się za Króla uciekniera :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedynie Paladyn mnie zachęca z tego zestawu, ale poczekam na recenzje i może wpadnie mi coś w oko wtedy :3

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na Zagrożonych. Dwa poprzednie tomy przeczytane :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,Zimowa opowieść" zdecydowanie dla mnie ;) ,,Rywalki" z kolei są bardzo przeciętne, a główna bohaterka budzi żądzę... mordu xD Ciekawe, dlaczego wydawnictwo zmieniło jej imię. Nagle America stała się Amelią o.0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiedziałam, że zmienili imiona! Przyznaję z lekkim zażenowaniem, że należę do grona osób, które sugerują się okładką przy wyborze książki, a "Rywalki" mają przepiękną ;)

   Usuń
 10. O, ciekawe książki ;o Czekam przede wszystkim za "Zagrożonych", a zaciekawił mnie także "Paladyn" i "Po apokalipsie". Ja oczekuję jeszcze 4 cz. "TimeRiders" oraz "Patrioty", aczkolwiek nie wiem, czy pojawią się w lutym czy później.

  OdpowiedzUsuń
 11. "Mapa czasu"!!! XIX + podróże w czasie! I do tego ten cudowny opis! Dziękuję Ci kochana, że uswiadomiłaś mi istnienie tej książki. Dla mnie to powieść idealna :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam się na przyszłość i mam nadzieję, że książka przypadnie Cie do gustu - co złego to nie ja;)

   Usuń
 12. "Rywalki" i "Król uciekinier" mnie ciekawią. Chociaż najpierw muszę przeczytać pierwszy tom.

  OdpowiedzUsuń
 13. "Rywalki" i "Zagrożeni" to moje MUST HAVE na ten miesiąc!

  OdpowiedzUsuń
 14. Mnie ciekawią Zagrożeni (bo czytałam poprzednie części), Król uciekinier, Rywalki, Zimowa opowieść i oprócz tego trylion innych tytułów, ale co mi tam xD

  OdpowiedzUsuń
 15. "Kochanka królewskiego rzeźbiarza", "Po apokalipsie" i "Skazani" - to są te pozycje, które mnie najbardziej zainteresowały. Czy mi się tylko uda je przeczytać? Kiedyś pewnie tak, ale wcześniej muszę zrealizować swoje dotychczasowe plany czytelnicze, a jest ich baaardzo dużo :)

  OdpowiedzUsuń