Looking For Anything Specific?

Header Ads

Papierowy Maj

Cześć dzieciaki! 
Gosiarella wita Was w ten piękny majowy dzień. Aż chce się wyjść na zewnątrz by w promieniach słońca zaczytywać się w kolejnych stronach książki. Jeśli ktoś z Was narzeka na brak ciekawych tytułów pod ręką to już niebawem będzie miał okazję uzupełnić swoją kolekcję, ponieważ maj aż obfituje w ciekawe propozycje wydawnicze. Zresztą sami się przekonajcie!


Jennifer Estep - Wina Gwen Frost. Akademia Mitu IV
Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 09.05

Czwarta część serii Akademia Mitu (Recenzja tomu 1, tomu 2 oraz tomu 3).

Przed moimi oczyma mignęła twarz – najpotworniejsza, jaką kiedykolwiek ujrzałam. Mimo że ze wszystkich sił starałam się zapomnieć o tym, co się stało, widziałam go wszędzie. To był Loki – bóg złoczyńca, którego uwolniłam wbrew własnej woli. Powinnam była zgadnąć, że moja pierwsza prawdziwa randka z Loganem Quinnem zakończy się kompletną porażką. Gdybyśmy wpadli w zasadzkę żniwiarzy albo wdali się w jakąś przypadkową bójkę, byłabym mniej zaskoczona. Ale dać się aresztować podczas popijania kawy w modnej knajpie?Tego nie przewidziałam. Zostałam oskarżona o dobrowolne udzielenie pomocy żniwiarzom w uwolnieniu Lokiego z więzienia – a osobą, która prowadzi przeciw mnie rozprawę jest Linus Quinn, ojciec Logana. Najgorsze, że niemal wszyscy w akademii uważają mnie za winną tej zbrodni. Jeśli mam z tego wyjść cało i zdrowo, muszę się sama zatroszczyć o obronę…


Tahereh Mafi - Dar Julii
WydawnictwoOtwarte
Data wydania: 21.05

Trzeci tom bestsellerowej serii o losach Julii (recenzja tomu 1).
Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.
Jestem klepsydrą.
Siedemnaście lat przesypało się przeze mnie i pogrzebało mnie w mym własnym wnętrzu. Czuję, że mam zrośnięte, ciężkie od piasku nogi, umysł przepełniony ziarenkami wahania i niedokonanych wyborów, tracę cierpliwość, w miarę jak czas przecieka mi przez ciało. Mała wskazówka poklepuje mnie na raz, dwa, trzy i cztery, szepcząc:dzień dobry, wstawaj, rusz się, obudź sięobudź się

Elizabeth Hessler - Czarownica
Wydawnictwo: Dream Books
Data wydania: 21.05

Czarownica to historia jednego z najbardziej znanych czarnych charakterów z bajek Disneya. Niegdyś piękna i młoda, żyjąca w spokojnym leśnym królestwie. Zdradzona, żądna zemsty decyduje się na walkę z następcą tronu, a w rezultacie rzuca klątwę na Księżniczkę Aurorę (Śpiąca Królewna). Zarówno książka, jak i film raz jeszcze opowiada historię Śpiącej Królewny, tym razem cała opowieść jest pokazana ze strony tytułowej Czarownicy. Mroczna, tajemnicza, niezadowolona ze swojego życia. W filmie główną rolę gra Angelina Jolie.

 Jean Des Cars - Kobiety, które zawładnęły Europą
WydawnictwoMuza
Data wydania: 21.05

Dwanaście wyjątkowych kobiet królowych mających wpływ na losy całych narodów i granice Europy od XVI wieku do współczesności! Wszystkie fascynujące i niepowtarzalne, a jednocześnie tak różne. Kim były, czym się wsławiły, jak sięgnęły po władzę i dlaczego nie potrafimy o nich zapomnieć? 
Jean des Cars ukazuje kobiety postawione na czele państwa, małżonki monarchów lub regentki, które naznaczyły swoje czasy, wykuwając przymierza, knując spiski, stawiając czoło walkom sukcesyjnym, wywołując wojny, poszukując pokoju lub pokój zawierając, oddziałując swoimi czynami, inteligencją lub zwyczajnie osobistym urokiem: kobiety zamężne lub nie, obyczajowo skromne lub znane z prawdziwych lub przypisywanych im miłosnych przygód, które znaczyły niekiedy więcej niż królowe z uwagi na rozległość lub zróżnicowanie terytoriów podległych ich Koronie.
Robert C. O’Brien - Z jak Zachariasz 
Wydawnictwo: G.W. Foksal/YA!
Data wydania: 21.05

Kilkunastoletnia Ann Burden przetrwała atomową zagładę. Świat, który kiedyś znała, zniknął, a jej bliscy zginęli. Przez rok żyła samotnie w odległej dolinie, nie wiedząc, czy ktokolwiek ocalał. Pewnego dnia dostrzega dym z oddalonego obozowiska i zdaje sobie sprawę, że nie jest sama. Ktoś przeżył i zmierza w kierunku doliny. Jakie ma zamiary? Czy można mu ufać?

  Shannon Hale - Księga legend. Ever After High
WydawnictwoBukowy Las
Data wydania: 21.05

Początek nowej serii książkowej związanej z nową wielką marek zabawek (lalek) dla dziewczynek wykreowaną przez światowy koncern Mattel pod nazwą Ever After High. Znakomity debiut ksaiążek i zabawek w USA obiecuje kolejny hit rynkowy na miarę Monster High Nowa seria książek i nowe lalki nawiązują do światowej klasyki baśni i ich najsłynniejszych i najbardziej lubianych (i nielubianych) postaci, dając im szansę przemówienia do współczesnych dzieci i samodzielnego decydowania o swoim losie, czyli możliwość wyboru między rolą dobrych i złych. Premierze literackiej towarzyszyć będzie uruchomienie przez Mattel polskiej strony Ever After High oraz kampania reklamowa wprowadzająca nowy świat zabawek na polski rynek.

Dmitry Glukhovsky - Witajcie w Rosji
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 21.05


Być może pierwsza od wielu lat próba uczciwego opowiedzenia o Rosji widzianej oczami nowego pokolenia.
W kilkunastu błyskotliwych opowiadaniach Glukhovsky wprawną ręką kreśli alegoryczny portret swojej ojczyzny: państwa, w którym korupcja sięga najwyższych władz, kraju rządzonego przez oligarchów i podporządkowanego ich interesom. To iście wybuchowa mieszanka. Fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że czytelnik nie wie czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction.

 Ari Marmell - Pakt złodziejki
WydawnictwoFabryka Słów
Data wydania: 21.05

Poznać przeszłość. Zrozumieć siebie.
W jedną noc Adrienne Satti straciła w powodzi krwi wszystko, co kochała. Od tej chwili przestała wieść normalne życie i przemieniwszy się w Złodziejkę, przemierza świat, torując sobie drogę przy pomocy ulubionego rapiera. W ten sposób pojmuje sprawiedliwość. Razem ze swoim bóstwem, Olgunem, próbuje zrozumieć, co i dlaczego stało się dawno temu w jej życiu. Ceglane ściany i drewniane płoty stanowiły granicę jej świata, pełnego zakurzonych dróg, popękanego bruku, placów, rozklekotanych schodów i drzew. Dla kogoś w jej wieku i jej rozmiarów miasto nie było tylko „dużym miejscem” – było wszystkim, co znała; wszystkim, co miała znać.

Anna Herbich - Dziewczyny z powstania
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 21.05
W sukienkach na barykady. 
1 sierpnia 1944 roku w Warszawie było pół miliona kobiet. Wiele z nich poszło do Powstania jako sanitariuszki, łączniczki, część chwyciła za broń. Wszystkie walczyły o przetrwanie. Panienka z dobrego domu w myślach powtarzała: „Boże, spraw, abym wytrzymała tortury”. Matka, która urodziła tuż przed godziną „W”, kołysała dziecko w rytm wybuchających bomb. I ośmioletnia Helenka, prowadzona na pewną śmierć. „Mamo, ja nie chcę umierać” – szeptała. 
Przez 63 dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Mężczyźni stwierdzili: „Ojczyzna jest pierwsza. Musicie sobie jakoś radzić”. Kobiety zostały same, w obliczu dramatycznych dylematów. Włożyć coś do garnka czy kupić bandaże dla rannych? Jak zginę: z głodu czy z rąk Niemców? Ale pytanie, czy warto walczyć, w ogóle nie przychodziło im do głowy. Bo odpowiedź była tylko jedna.
 Leonardo Patrignani - Wszechświaty - Pamięć
WydawnictwoDreams
Data wydania: 22.05
Druga część sagi pt."Wszechświaty" (rezenzja tom 1).
Rzeczywistość wokół nas to tylko jedna z nieskończonych stron kostki.
Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów. Jednak teraz nie wiedzą, jak wyjść z Pamięci – zamkniętego jak klatka wymiaru mentalnego, w którym znajduje się tylko to, o czym pamiętają. Od czasu końca ich cywilizacji minęły już wieki, a na Ziemi zaczęła się nowa Era. Jak mogą wykorzystać wspomnienia, aby uciec z Pamięci i siebie ocalić? Dotarcie do jakich tajemnic z przeszłości zagwarantuje im przebudzenie w przyszłości? 
Ps. Która majowa premiera zaiteresowała Was najbardziej? 
Ps2. Kochane mole książkowe, jak spędzacie majówkę?

Prześlij komentarz

10 Komentarze

 1. Majówka w domu, trzeba nadrabiać wszystkie prace na zajęcia. A poza tym... Słodkie lenistwo.
  Co do książek Pakt złodziejki brzmi dobrze, chętnie sprawdzę, co to takiego. Ciekawi mnie też Czarownica, o ile nie okaże się bajką dla dzieci. Z jak Zachariasz nie brzmi źle, ale apokalipsa trochę mi się znudziła.
  A Julia ma bajeczną okładkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem strasznie ciekawa Czarownicy, Kobiet, które zawładnęły Europą i Dziewczyn z powstania... Coś czuję, że to będzie ciężki miesiąc dla mojego portfela...

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie nic, ja mam własne cztery tytuły, m.in. z PWN o dwudziestoleciu i PRL:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pocieszenie dla moje portfela także. "Kobiety, które zawładnęły Europą" są jednym z moich majowych priorytetów ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Iara jesteśmy chyba w dość wąskiej grupie, bo wszyscy gdzieś powyjeżdżali (paskudy jedne!).
  Czarownica powinna być dla dorosłych (a przynajmniej nie dla dzieci), ale pewna będę dopiero, gdy się do niej dorwę. Mnie Apokalipsa (jeśli jest w dobry wydaniu) chyba nigdy się nie znudzi.
  Trzymam kciuki, żebyś się szybko uwinęła z pracami by potem leniuchować bez zmartwień! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślałam, że przynajmniej dwa tytuły Cię zainteresują ;P

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie typowałaś Kobiety które zawładnęły Europą (jakoś mnie nie ciągnie), Dziewczyny z powstania (nie znoszę II wojny światowej) i ewentualnie Czarownica (książka na podstawie filmu - masakra!).

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślałam właśnie o "Kobietach, które..." i "Dziewczynach z ...". Faktycznie mówiłaś, że nie kręci Cię II WŚ, ale że ten pierwszy tytuł Cię nie ciągnie to szok ;P

  OdpowiedzUsuń
 9. Złośliwa Baba2 maja 2014 23:02

  "Witajcie w Rosji" brzmi dobrze i uwielbiam autora :)
  Wszystkie okładki są genialne i boję się wizyty w księgani, a jeszcze bardziej otwarcia strony księgarni internetowej!
  Ps. Majówka na wsi ;) Tym razem nawet z internetem.

  OdpowiedzUsuń
 10. A ja biedna jeszcze nie czytałam Metra ;(
  Udało Ci się wpakować internet do pendrive'a? I'm so proud :)

  OdpowiedzUsuń