Lipcowe nowości


Co roku powtarzam, że lipiec to mój ulubiony miesiąc. Przede wszystkim dlatego, że jest to czas urodzin zarówno Gosiarelli (bloga), jak i mój. Na zewnątrz piękna pogoda i cały wakacyjny klimat (nawet, gdy trzeba co dzień w pracy siedzieć) zawsze wpływają na mnie optymistycznie, dają wiarę w siebie i realizacje marzeń. Ach, lipiec! Tym razem lipiec będzie jeszcze ciekawszy, ponieważ zaplanowałam dla Was miesiąc tematyczny. I to nie byle jaki, bo z Zombiakami (mało wakacyjny temat, ale cóż). Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić przy zombiakowych treściach, które ruszają od 7 lipca (FB już od dziś będzie zapełniał się obrazkami). Jeśli jednak nie jesteście fanami mózgożernych trupów to nie macie się co martwić, będzie też kilka normalnych tekstów (normalnych w standardzie Gosiarelli). Tymczasem sprawdźcie ofertę wydawnictw na ten miesiąc.


Katarzyna Berenika Miszczuk – Gwiezdny wojownik. Tom 1. Działko, szlafrok i księżniczka
Wydawnictwo:  Urobros
Data wydania: 4.07


Ociekająca absurdem kosmiczna opowieść.
Załoga zebrana z łapanki wyrusza rozklekotanym złomem, by uratować Ziemię przed nadlatującą asteroidą. Kto zapomniał przykręcić działko, o co chodzi z czerwonym szlafrokiem i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa księżniczka?Richard Paul Evans - Michael Vey. Bunt
WydawnictwoFabryka Słów
Data wydania: 04.07

Pierwsza część była całkiem spoko, jeśli nie pamiętacie to klik.
Niektórzy ludzie rodzą się mądrzy, inni piękni. Ja urodziłem się z elektryczną mocą. Zostałem stworzony przez Korporację Elgen, która teraz ma zamiar mnie zniszczyć. Jednak porywając mi matkę posunęli się o krok za daleko. Na szczęście mam przy sobie przyjaciół, którzy posiadają moce – mogą rzucać piorunami, resetować ludziom umysły, widzieć przez ściany i uśmierzać ból. Razem stanowimy silną i nierozłączną drużynę.
Veronica Rossi - Wielki Błękit
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 16.07

Zachwyciła mnie pierwsza część (klik), nie miałam niestety jeszcze możliwości przeczytania drugiego tomu, ale to kwestia czasu.
Aria i Perry są o krok od Wielkiego Błękitu – miejsca, gdzie nie ma eteru i niebo nie płonie. By się tam znaleźć, muszą uwolnić porwanego Cindera, bo tylko z nim przedostaną się na drugą stronę eterowej ściany. Czy Osadniczka i Dzikus zdołają skłonić do współpracy skłócone od stuleci plemiona, zanim nieokiełznany żywioł pochłonie ich świat? Czy znajdą szczęście pod czystym niebem?Wielki Błękit to ostatni tom oszałamiającej trylogii Veroniki Rossi. Autorka stworzyła niezwykły, pełen okrucieństwa i piękna świat – niczym z najlepszych powieści fantasy i science fiction. Zanurz się w eterycznej historii, pokochasz ją od pierwszej strony.

Patrick Ness - Na ostrzu noża
WydawnictwoPapierowy Księżyc
Data wydania: 16.07

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem, Todd słyszy wszystko, co mężczyźni myślą, a oni słyszą wszystko, co myśli on.
Za miesiąc Todd ma stać się mężczyzną, ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się, że miszkańcy osady coś przed nim ukrywa – coś tak strasznego, że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem, którego prosty, lojalny głos również słyszy.
Ścigani przez wrogo nastawionych osadników, natrafiają na dziwną, milczącą istotę: dziewczynę. Kim ona jest? Dlaczego nie została zabita przez chorobę, tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie?

 Anna Kendall - Na drugą stronę
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 14.07

Roger Kilbourne posiada zdolność przechodzenia do krainy umarłych i rozmawiania z jej mieszkańcami. Ten zdumiewający dar nie ułatwia mu życia. Rogerowi udaje się uciec od brutalnego wujka, który od lat wykorzystywał jego talenty. Zdobywa pracę w pałacowej pralni i jest przekonany, że nic mu nie grozi, ale niebezpieczeństwa dopiero się zaczynają. Najpierw zakochuje się beznadziejnie w samowolnej, oszałamiającej lady Cecilii, potem zaś zostaje wciągnięty w śmiercionośne intrygi dworskie. Wkrótce zaczyna wykorzystywać swój dar po to, by zrealizować marzenia, nawet kosztem sprowadzenia umarłych do świata żywych.
 Monika Kowaleczko-Szumowska - Galop ’44
WydawnictwoEgmont
Data wydania: 30.07

Mikołaj w przedziwny sposób trafia ze współczesnej Warszawy w sam wir dramatycznych wydarzeń powstania warszawskiego. Jego starszy brat Wojtek decyduje się na podróż, która zakończy się kilkadziesiąt lat wcześniej, aby wydostać Mikołaja z powrotem. W walczącej Warszawie chłopcy poznają na przemian smak zwycięstwa i gorycz porażki, dowiadują się, czym jest męstwo, prawdziwa przyjaźń i wielka miłość.

Łobuzy moje kochane, życzę Wam by lipiec był dla Was łaskawy, niezapomniany i przyniósł wiele radości. 

Ps. Dajcie znać co sądzicie o miesiącu z Zombie oraz które książki najbardziej do Was przemawiają!