PostApokaliptyczne widoki II


Gosiarella obiecała drugą piąteczkę postapokaliptycznych widoków (klik do pierwszej części) i Gosiarella słowa dotrzymuje! Miałam ogromny problem z wyborem poniższych miejsc. Przejrzałam masę różnych zdjęć by wybrać widoki najbardziej dopasowane do Z-Apokalipsy. Znalazłam prawdziwe zapuszczone skarby, których odwiedzenie zostało dopisane do listy rzeczy do zrobienia przed…no cóż Z-Apokalipsą. Ową listę też pewnie niebawem Wam przedstawię, ale przejdźmy już do głównego tematu.

6. Balaklava, Ukraina

Drugi raz w zestawieniu pojawia się Ukraina (chyba, że Putin uważa inaczej), tym razem ze swoją opuszczoną bazą łodzi podwodnych. Nie do końca łapię, dlaczego porzuca się bazę łodzi podwodnych, gdybym miała własną to nie chciałabym jej porzucać. Mogłabym tam przetrzymywać uprowadzone osoby (np. zaklepańców eM) albo robić szalone eksperymenty albo bawić się w chowanego z zombiakami. Jakiś powód zawsze by się znalazł. I muzeum byłoby na samym końcu tej listy (tak, zrobili tam muzeum).


7. Wesołe Smutne Miasteczka

Pojedynczo nie zasługują na miejsce tutaj, ale gdy się je połączy – robią wrażenie. Trzy opuszczone wesołe miasteczka: jedno w Belgii, drugie w Niemczech, a trzecie w USA. Pasowałoby dodać jeszcze Prypeć, ale ono pojawiło się we wcześniejszym wpisie (link). Jedno jest pewne, gdybym spotkała tam zombie klauna to posikałabym się z przerażenia. Zresztą oceńcie sami:
Dadipark - Dadizel, Belgia
Spree Park- Berlin, Niemcy
Spree Park- Berlin, Niemcy
Park rozrywki Jazzland - Nowy Orlean, Luizjana
8. Kolmanskop, Namibia

Powiedzmy sobie wprost: Kolmonskop nie jest najstraszniejszym miejscem na Ziemi. Ma jednak w sobie coś fascynującego, a przy tym gdy patrzę na zdjęcia stamtąd mam wrażenie, że za moment spod góry piachu wyskoczy ręka jakiegoś mózgożernego potwora. Swoją drogą niezwykłe jest w nim też to, że to tereny podległe porzuconej kopalni diamentów (ponawiam: nie mam pojęcia, jak można porzucić kopalnie DIAMENTÓW!).

9. Villa Epecuén w prowincji Buenos Aires, Argentyna


Szczerze mówiąc nie wiem co tam się stało, ale zdjęcia (zwłaszcza to z wanną) są obłędne!10.Szpital wojskowy Beelitz (Niemcy)

Beelitz-Heilsätten zyskało sławę dzięki jednemu ze swoich pacjentów – Adolfikowi Hitler, który jeszcze jako żołnierz piechoty trafił do tego szpitala, a później opisał swój pobyt tam w „Mein Kampf” (a jakże!).Ps. Które najlepsze?