Looking For Anything Specific?

Header Ads

Patrzacie na zapowiedzi!


Zapowiedzi przyszły w lutym nieco spóźnione, ale przynajmniej są! Ba! Nawet znalazło się kilka nowości wydawniczych, którym warto się przyjrzeć, a to znaczna poprawa, bo w ciągu dwóch ostatnich miesięcy było ich tak mało, że nie opłacało się nawet wrzucać zapowiedzi na bloga. Tak, to było dla mnie traumatyczne przeżycie, ale nie współczujcie biednej Gosiarelli, bo już jest lepiej. Może nie aż tak by doszczętnie zniszczyć zawartość naszych portfeli, ale i tak to znacząca poprawa. Zresztą sami się przekonajcie.


Kass Morgan - Misja 100
WydawnictwoBukowy las
Data wydania: 04.02

Niby najlepsze zostawia się na koniec, ale tak naprawdę to jedyna książka, na którą NAPRAWDĘ czekałam! Uwielbiam serial (możecie o nim przeczytać tutaj), więc nie odpuszczę sobie przeczytania pierwowzoru (nawet jeśli będzie do kitu) 
Trzysta lat po spustoszeniu Ziemi przez kataklizm, który uczynił ją niezdatną do życia, ludzie wciąż przebywają w oddalonej od macierzystej planety stacji kosmicznej. Ściśle egzekwowana kontrola narodzin pozwala im oszczędzać kurczące się zasoby, a dorośli skazani za przestępstwa zostają natychmiast straceni. W obawie, że kolonii pozostało niewiele czasu, Kanclerz decyduje o wysłaniu setki młodocianych przestępców na Ziemię, żeby przekonać się, czy powierzchnia planety nadaje się do ponownego zamieszkania. Czy będzie to dla nich szansa na nowe życie, czy wręcz przeciwnie – pewna śmierć? W zetknięciu z dziką przyrodą setka zesłańców, prześladowana przez tajemnice z przeszłości, musi walczyć o życie. Nikt nie uważał ich za bohaterów, jednak dla całej ludzkości są ostatnią nadzieją na przetrwanie.
Victoria E. Aveyard - Czerwona Królowa
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 18.02

– Mare Molly Barrow, urodzona siedemnastego listopada 302 roku Nowej Ery, córka Daniela i Ruth Barrowów – recytuje z pamięci Tyberiasz, streszczając moje życie. – Nie masz zawodu i w dniu następnych urodzin masz wstąpić do wojska. Chodzisz do szkoły nieregularnie, osiągasz słabe wyniki i masz na swoim koncie wykroczenia, za które w większości miast trafiłabyś do więzienia. Kradzieże, przemyt, stawianie oporu podczas aresztowania to zaledwie początek listy. Ogólnie rzecz biorąc, jesteś biedna, nieokrzesana, niemoralna, mało inteligentna, zgorzkniała, uparta i przynosisz hańbę swojej wiosce i królestwu. […]

– A mimo to jest w tobie coś więcej. – Król wstaje, ja zaś przyglądam się z bliska jego koronie. Jej końce są nieprzeciętnie ostre. Jak sztylety. – Coś, czego nie mogę pojąć. Jesteś jednocześnie Czerwoną i Srebrną. Ta osobliwość pociąga za sobą potworne konsekwencje, których nie jesteś w stanie zrozumieć. Co zatem mam z tobą począć?


Michael Dobbs - House of Cards. Bezwzględna gra o władzę
WydawnictwoZnak
Data wydania: 04.02

Serial House of cards też uwielbiam, więc czaję się na książkę. 
Człowieka motywuje nie szacunek, lecz strach. To na nim buduje się imperia i za jego sprawą wszczyna rewolucje. W tym tkwi sekret wielkich ludzi. Kiedy ktoś się ciebie boi, zniszczysz go, zmiażdżysz, a w efekcie on zawsze obdarzy cię szacunkiem. Prymitywny strach jest upajający, wszechogarniający, wyzwalający. Zawsze silniejszy od szacunku. Zawsze.
Michael Dobbs wie o czym pisze. Sam wiele lat był politykiem, który z bliska obserwował, jak działają mechanizmy władzy. Swoje doświadczenia przekuł w fascynującą opowieść o korupcji, manipulacji i ambicji, która każe człowiekowi iść po trupach do celu. Jak daleko można się posunąć, by osiągnąć upragniony cel?
Erika Johansen - Królowa Tearlingu
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 04.02

Młoda księżniczka musi upomnieć się o tron i stoczyć bój z potężną czarownicą w decydującej rozgrywce między światłością a mrokiemKelsea dorastała w ukryciu, z dala od królewskiej twierdzy, i niewiele wie o straszliwej przeszłości Tearlingu. Jej przodkowie odpłynęli z chylącego się ku upadkowi świata, by stworzyć nowy, wolny od technologii. Jednak społeczeństwo podzieliło się na trzy zastraszone narody oddające hołd czwartemu: potężnemu Mortmesne pod rządami okrutnej Szkarłatnej Królowej. 
W dniu dziewiętnastych urodzin Kelsea wyrusza w niebezpieczną podróż do stolicy, gdzie ma zająć należne jej miejsce na tronie Tearlingu. Jednak zło, jakie odkrywa w sercu królestwa, popycha ją ku śmiałemu czynowi, który otwiera Szkarłatnej Królowej drogę do zemsty. Śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy – od skrytobójców po ludzi posługujących się najmroczniejszą magią krwi – snują plany zamordowania dziewczyny. 

Arturo Perez-Reverte - Cierpliwy snajper
WydawnictwoZnak
Data wydania: 18.02

Jeśli to jest legalne, to nie jest graffiti. Madryt, Lizbona, Werona, Neapol – kolejne miasta stają się polami bitwy. To wojna, w której prawo walczy z wolnością. Konflikt, w której street art mierzy się ze Sztuką. Spór, w którym miejska partyzantka ściera się z publicznym porządkiem. Pościg trwa, znaczony nowymi graffiti i śmiertelnym zagrożeniem. Każda ściana to pole do demonstracji, każdy wpis to szansa na przebudzenie zastygłych w letargu ludzi. Za tym wszystkim stoi On. Cierpliwy Snajper. Nikt nie widział jego twarzy, nikt nie wie, jaki będzie jego kolejny krok. Bóg graffiti jest chroniony przez armię lojalnych wyznawców, gotowych złożyć mu najwyższą ofiarę. To jego szuka Alejandra Varela - Lex. Na czyje zlecenie działa ta dziewczyna? Czyżby Snajper był teraz na celowniku?

Colleen Hoover - Losing Hope
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 02.02

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że  kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia.
Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.

Colleen Hoover - Szukając Kopciuszka
WydawnictwoOtwarte
Data wydania: 02.02


„Szukając Kopciuszka” w wersji e-booka, będzie dodawane do każdej zakupionej papierowej wersji „Losing Hope”.

Przypadkowe spotkanie w ciemnościach doprowadza osiemnastoletniego Daniela i dziewczynę, z którą się zderzył do wzajemnych wyznań miłosnych. Ale ta miłość niesie ze sobą kilka warunków: będzie trwała tylko godzinę i będzie udawana.
Kiedy ich godzina chyli się ku końcowi a dziewczyna przemienia się w Kopciuszka, Daniel stara się przekonać sam siebie, że to, co się wydarzyło między nimi, wydawało się być perfekcyjne, bo udawali perfekcję. 

Keri Smith - To nie książka
WydawnictwoGrupa Wydawnicza K.E.Liber
Data wydania: 04.02

„To nie książka” to kolejne dzieło Keri Smith, autorki bestsellera “Zniszcz ten dziennik”. Artystka przesuwa granice naszej strefy komfortu jeszcze dalej. To nie jest książka, gdyż powstaje z udziałem czytelnika. Wyłącznie od niego zależy, co się w niej znajdzie i jak będzie wyglądał produkt końcowy. Celem Nie - książka jest przekraczanie barier własnego umysłu i uruchomienie wyobraźni. Jeśli to nie książka, to co to jest? Odpowiedź należy do każdego użytkownika. 

„To nie książka” uczy myśleć nieszablonowo, używać wyobraźni i stawić czoło wyzwaniom. „To nie książka” składa się z zadań, które należy wykonać, aby wyrazić siebie poprzez uczucia, emocje i stosunek do otaczającego świata. Polecenia mają charakter artystyczny, eksperymentalny i performerski. Możesz je wykonywać indywidualnie lub w grupie. Zaryzykuj zostawiając książkę na noc na dworze i zostań artystą wywieszając swoje prace w miejscu publicznym. Zaprojektuj własną planetę, skorzystaj z maszyny do zmiany nastroju oraz wymyśl swoje alter ego. Stwórz ruchomą rzeźbę oraz rozwiąż zagadkę zaginionej strony. Zadań jest mnóstwo, a wszystkie jednakowo twórcze, zabawne i kreatywne. Stwórz swoją własną Nie - książka, zerwij ze schematycznym myśleniem i spójrz na świat z zupełnie innej perspektywy!

Ps. Okej. To teraz grzecznie dajcie znać na co wydacie ciężko zarobione pieniądze i dlaczego.
Ps2. Można już głosować na Gosiarellę w Blogu Roku (jutro więcej na ten temat), wysyłając sms o treści J11175 na numer 7122.

Prześlij komentarz

33 Komentarze

 1. O, to "The 100" ma książkę? To ja chcę! Chociaż nie oglądałam jeszcze serialu, ale i tak chcę :)
  "Czerwona królowa" też tak ładnie wygląda...I książki Colleen Hoover (dopiero teraz zauważyłam, ile podwójnych liter ma ta pani w nazwisku), chociaż jeszcze żadnej nie czytałam :) Ale mają ładne okładki, więc gdyby mi się nie spodobały, zawsze będą mogły pełnić funkcje estetyczne :)
  "To nie jest książka" bardzo bym chciała. Bardzo. Zwłaszcza, że mam już "Zniszcz ten dziennik" ^^ Tak więc z pozycji wymienionych przez Ciebie, to jest mój największy must have

  OdpowiedzUsuń
 2. Na swoją obronę przez dwa miesiące dawałam Ci spokój. Niestety nie wiem jak zniesiesz podesłanie tego linku: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=jesienne+ognie&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-ce-0113
  Setka i czerwona to moje priorytety i tak, ta druga też przez okładkę :) A teraz powiedz mi co jeszcze Cię w tym miesiącu zainteresowało, czego nie wyłapałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znów mi to robisz, zua kobieto, choć to nie wszystko, co podoba mi się w lutowych książkach. W każdym razie chcę Setkę, muszę ją miec. Królowa Tearlingu też brzmi dobrze. I może Czerwona królowa... I ładną ma okładkę. A portfel płacze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie jestem przekonana do książki House of Cards, serial genialny, ale książki na podstawie serialu to raczej kiepsko wychodzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wprawdzie mój portfel świeci pustkami i to dosłownie, więc sobie na nic nie mogę pozwolić, ale... Jak w końcu zacznę udzielać korepetycji i trochę monet lub papierków uzbieram to kupię "Królową Tearlingu". To jedna książka, która mnie zaintrygowała i którą chcę mieć. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak!! ^^ Koniecznie obejrzyj serial! Jest cudny ^^
  Też nie czytałam, ale okładka jest tak urocza, że aż krzyczy "najwyższy czas to zmienić"! O widzisz! A ja jeszcze nie miałam w łapach "Zniszcz ten dziennik", więc pewnie zafunduję sobie obie na raz. Zobaczymy jak to wpłynie na kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hopeless nie pozostawiło mi wyboru - muszę przeczytać Losing Hope i to jak najszybciej;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz racje, z tym, że w tym przypadku książka była podstawą do nakręcenia serialu ergo była pierwowzorem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Będziesz udzielać korepetycji? Fajnie! Z czego? (Ostrzegam, że to odpowiedź może się okazać niebezpieczna, bo mogę Cię potem wykorzystywać z tej dziedziny ^^)

  OdpowiedzUsuń
 10. I tylko dlatego Ci wybaczam.:)
  Motyla noga! Why ja nie mieć konto na allegro?
  Patricia Briggs nowa książka o Mercy, Niebezpieczne kobiety antologia.:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Z matematyki, dziewczynka z 1 gimnazjum. :D Jesteś starsza ode mnie to stwierdzam, że wiedzę matematyczną posiadasz :D Nie żebym wypominała Ci wiek <3

  OdpowiedzUsuń
 12. A Amerykanie przypadkiem nie wzorowali się na serialu brytyjskim? Bo czytałam, że pierwowzorem HoC był brytyjski serial polityczny.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na to już nie potrafię odpowiedzieć :(
  A tak, widziałam ją, ale nie przeczytałam jeszcze nic Briggs, wiec nie wstawiałam. Brzmi całkiem nie źle.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie, no tak przy okazji wyszło :P Szkoda, miałam nadzieję, że historia. O matematyce raczej nie pisze, więc możesz czuć się bezpiecznie :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie wiem co Ci odpowiedzieć. Czytałam tylko trochę na temat tej książkowej premiery i w każdym artykule pisali, że to na nim bazowali, ale jeśli znajdziesz ten brytyjski serial to możesz rzucić tytułem ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. W ostatnim czasie, żeby za dużo nie kupować, przestałam śledzić zapowiedzi wydawnicze ;)
  W ogóle nadal nie rozumiem fenomenu "Zniszcz ten dziennik", ale znając życie "To nie jest książka" stanie się równie popularne...

  OdpowiedzUsuń
 17. Na całe szczęście dwa ostatnie miesiące były naprawdę ubogie w premiery dobrych książek. Teraz trochę gorzej.
  Jeszcze też nie rozumiem, ale gdy dorwę to z pewnością dam znać czy warto i jeśli tak to dlaczego ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Czerwona królowa" podekscytowała mnie na tyle, że zamówiłam dawno temu przed premierą. Oczywiście na książki Hoover też czekam, a już do mnie idą ;) Tak więc już wiesz na co wydam ciężko zarobiony grosz...

  OdpowiedzUsuń
 19. "Brytyjski miniserial „House of Cards” niemal natychmiast po premierze w 1990 roku stał się produkcją kultową. Ten projekt BBC opowiada o politycznych machniacjach bezwzględnego i przebiegłego Francisa Urquarta, który jako Chief Whip w Partii Konserwatywnej za wszelką cenę chce zostać premierem, tuż po odejściu Margaret Thatcher. W lutym 2013 Netflix pokaże pierwszy sezon amerykańskiej wersji, w której w rolę bezwzględnego kongresmena próbującego obalić prezydenta USA wcielił się Kevin Spacey."

  I owszem, ten był na podstawie książki, ale na ile amerykanie wzorowali się na książce, a ile na serialu brytyjskim?

  link do źródła: http://300polityka.pl/news/2012/11/24/kultowy-brytyjski-serial-polityczny-house-cards-powraca-w-amerykanskiej-wersji-z-fincherem-i/

  OdpowiedzUsuń
 20. Pomimo mieszanki uczuć jakie darzyłam do "Zniszcz ten dziennik" jestem bardzo ciekawa "To nie ksiązka'.Oczekuje na to aż ktoś napiszę coś na temat tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Jest jeden sposób by się dowiedzieć i to całkiem przyjemny ^^ Przeczytać książkę i obejrzeć serial BBC! Trzeba go tylko dorwać!

  OdpowiedzUsuń
 22. Spokojnie, patrząc na tematy kolejnych TSów, za jakiś czas trochę Cię podszkolę z niektórych okresów historycznych. Obiecuję, że nie zaśniesz ^^

  OdpowiedzUsuń
 23. Łączę się z Tobą we wzajemnej ekscytacji ☺

  OdpowiedzUsuń
 24. Colleen Hoover - muszę mieć jej książki!

  OdpowiedzUsuń
 25. Wiem, że powinnam współczuć i naprawdę bym chciała, ale wydaje się, że to całkiem dobrze ulokowane pieniądze i niebawem pójdę w Twoje ślady ;)

  OdpowiedzUsuń
 26. Oo, brzmi ciekawie. No inna sprawa, że historia zawsze miała nudną formę. Same daty, pierdółki. Wolę coś bardziej ogólnego i ciekawego, więc liczę na Ciebie :D

  OdpowiedzUsuń
 27. Mam ogromną ochotę na przeczytanie Królowej Tearlingu i House of Cards (uwielbiam ten serial). Czy ktoś już przeczytał i może podzielić się swoją opinią na ten temat? Ps. Podobno "Królowa" ma być zekranizowana :-)

  OdpowiedzUsuń
 28. daj znać, jak już przeczytasz! :-)

  OdpowiedzUsuń
 29. Poważnie? To kolejny powód by szybko ją przeczytać ;)

  OdpowiedzUsuń
 30. Najbardziej interesują mnie obie pozycje Colleen Hoover. :)

  OdpowiedzUsuń
 31. Poważnie :-) Szukałam daty premiery filmu, ale nie znalazłam. W każdy razie, film się już robi. A książkę nabyłam i będę czytać w ten weekend :-)

  OdpowiedzUsuń
 32. Daj znać, jak skończysz czytać, bo jestem ciekawa czy warto ;)

  OdpowiedzUsuń