Papierowy maj


Maj! Miesiąc, który zawsze zaczyna się od upragnionego długiego weekendu i zazwyczaj gwarantuje wyczekiwane słoneczko. W tym roku dodatkowo dochodzi kilka świetnych premier filmowych m.in. "Avengers: Czas Ultrona", "Wiek Adaline", "Mad Max: Na drodze gniewu", czy "Krainy Jutra"(książka też się pojawi), ale nie o filmach dziś chce opowiedzieć (chociaż jeśli będziecie się wybierać do kina to koniecznie sprawdźcie powyższe tytuły), lecz o premierach wydawniczych. Ogólnie jest nieźle, choć kino tym razem bardziej mnie kusi, ale kto nam broni wydać trochę zaskórniaków w księgarni i w kinie? 

Zacznijmy od kontynuacji znanych i lubianych (przynajmniej przez Gosiarellę) serii. 


Kiera Cass - Rywalki: Następczyni
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 13.05

Poprzednie trzy tomy skusiły mnie piękną okładką i futurystyczną krainą. Po przeczytaniu okazało się, że nie są to może ambitne książki, ale z całą pewnością mają w sobie uroczy klimat, stosunkowo ciekawą fabułę i czyta się szybko. Więcej na temat poprzednich tomów możecie przeczytać tu (tom I) i tu (tom II).

Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała.

Jakub Ćwiek - Kłamca. Papież sztuk
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 06.05

Książki Ćwieka zawsze chętnie czytam. Do 'Kłamcy' mam szczególny sentyment, bo był pierwszym tytułem tego autora, który przeczytałam. Było to w dawnych czasach, gdy Różowy Blog jeszcze nie istniał, więc niestety nie podrzucę Wam żadnego linku, ale zapewniam warto po niego sięgnąć!


Loki – nordycki bóg kłamstwa na usługach aniołów, a także, mimochodem, bohater pięciu książek, komiksu i gry karcianej – nie ma czasu świętować. Oto bowiem przyjdzie mu się zmierzyć z jednym z największych swoich wrogów. W dodatku na własne życzenie, bo wszystko wskazuje na to, że Dezyderiusza Crane'a, samozwańczego boga popkultury, stworzył omyłkowo nie kto inny jak Loki właśnie. Teraz rozpoczyna się gra z czasem, tym trudniejsza, że z każdą chwilą nowy bóg coraz lepiej poznaje swoje możliwości. Jego główną mocą jest kontrola nad narracją, a nawet. . . nad całą opowieścią. Jubileuszowa powieść o Lokim to wariacka jazda bez trzymanki umiejscowiona fabularnie pomiędzy opowiadaniami z drugiego tomu. Pełna gościnnych występów, ciętych bon-motów i będących wyznacznikiem serii popkulturowych nawiązań usatysfakcjonuje wszystkich miłośników Kłamcy.

Gena Showalter - Alicja. Królowa zombi
Wydawnictwo: Mira
Data wydania: 06.05


Książki z tej serii są niemal idealnym połączeniem dwóch najczęściej przerabianych przeze mnie na blogu tematów, czyli postaci z bajek i zombiaków. Co prawda książka jest dziwna, tak jak i Alicja i jej dziwaczne zombie, ale z pewnością oryginalna, więc zbrodnią byłoby, gdybym nie przeczytała ostatniego tomu trylogii. Link do moich wrażeń z pierwszego (link) i drugiego tomu (link).

Mam plan. Tym razem unicestwimy zombi raz na zawsze. Albo oni, albo my – inne rozwiązanie nie wchodzi w grę. Przeżyłam koszmar, ale przetrwałam. Naiwnie założyłam, że teraz poznam, czym są szczęście i miłość. Straciłam czujność, a wtedy okazało się, że niektórzy ludzie są gorsi niż zombi. Czas rozpocząć ostateczną rozgrywkę. To będzie bitwa o wszystko, co kocham. Jeśli będę musiała poświęcić życie – nie zawaham się ani sekundy.

Z kontynuacji to byłoby na tyle, więc w spokoju możemy sprawdzić jakie nowe historie mają dla nas wydawnictwa. 

Amy Engel - Misja Ivy
Wydawnictwo: Akapit Press
Data wydania: 16.05

Szesnastoletniej Ivy Westfall nikt nie pyta, czy syn prezydenta Lattimera to jej wymarzony kandydat na męża. Sprawa jest przesądzona. Zostanie żoną śmiertelnego wroga. To smutny los dla młodej dziewczyny, ale też trudno o lepszą okazję, by zadać tyranii morderczy cios.

Rebecca Lim - Miłosierna (Mercy)
Wydawnictwo: GW Foksal/YA!
Data wydania: 20.05

Historia upadłego anioła, który musi odbyć długą podróż, by odkupić winy i na nowo poznać siebie.Kim jest Mercy? Ile ma lat? Jak się tu znalazła? Na te pytanie ona sama, wygnany z raju anioł, nie zna odpowiedzi. Jej dusza tym razem utknęła w ciele nastoletniej Carmen. Dziewczyna jest solistką, a chór, w którym śpiewa, ma dać ważny wyjazdowy koncert w tajemniczym mieście Paradise. Mercy-Carmen trafia do domu rodziny, w której przed laty wydarzyła się tragedia – zaginęła Lauren, córka gospodarzy. Mimo że wszyscy są głęboko przekonani, że dziewczyna nie żyje,jej brat wciąż usiłuje ją odnaleźć. Dzięki paranormalnym zdolnościom Mercy jego poszukiwania wkraczają na nowe tory.

Jeff Jensen, Jonathan Case - Kraina jutra. Początek
Wydawnictwo: Dream Books
Data wydania: 20.05

Jest rok 1939. Tajne stowarzyszenie geniuszy ma zamiar ujawnić ludzkości dowody niezwykłego odkrycia. Na ich drodze pojawia się tajemniczy pół-człowiek, pół-maszyna, który nie zatrzyma się przed niczym, by uniemożliwić im realizację tej misji. Niesamowita opowieść na podstawie porywającego filmu science-fiction wytwórni Walt Disney Studios "Kraina jutra", gdzie świat nauki, miesza się z fantazją. Ten oryginalny prequel powieści zawiera dodatkowo 20 stronicowy komiks.
Romina Russell - Zodiak
Wydawnictwo: GW Foksal/YA!
Data wydania: 20.05

Pierwsza część porywającego galaktycznego cyklu inspirowanego astrologią.
Świat stanął na krawędzi chaosu: galaktykę Zodiaku i jej Dwanaście Domów nawiedza seria zaburzeń pogodowych, niosących śmierć i zniszczenie.

Rho, 16-letnia mieszkanka konstelacji Raka, ma przed sobą najtrudniejsze zadanie. Musi przekonać nieświadomych Strażników pozostałych jedenastu domów, że zaburzenia mogą być związane z powrotem Ochusa, mitycznego założyciela Trzynastego Domu. Tylko, kto uwierzy nowej Strażniczce Domu Raka?

Ps. A wy na co czekacie w tym miesiącu?