Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Funko POP!

Gosiarella opinia o figurkach Funko POP!

Od czasu, gdy opublikowałam wpis "Gracze z Gry o tron w wersji Pop!", co jakiś czas pytacie mnie, gdzie można takie cuda kupić. Do tego na Instagramie od czasu do czasu wrzucam swoich vinylowych przyjaciół, więc zbrodnią byłoby w dalszym ciągu drażnić Was widokiem najbardziej uroczych figurek na świecie, jednocześnie nie podając namiarów na sklep, ani nie zdradzać żadnych informacji na ich temat. Am I right or am I right?! Dlatego dziś dowiecie się wszystkiego co powinniście wiedzieć o Funko POP!

Muszę Was jednak lojalnie ostrzec: ten wpis sprawi, że wydacie sporo kasy. Skąd to wiem? Po pierwsze dlatego, że sama wyjmuję portfel i rzucam w ekran pieniędzmi za każdym razem, gdy widzę te małe cuda (TEN WPIS NIE JEST SPONSOROWANY! Choć zdecydowanie powinien!), a po drugie wiem to, bo co jakiś czas dostaję od Was zdjęcia figurek, które przeze mnie kupiliście. Czujecie się ostrzeżeni? Możemy zaczynać? Dobrze.
Gdzie kupić figurki Funko POP!
Część dostępny Funko POP! z linii Disneya
Udało mi się zgarnąć Maleficent oraz Śnieżkę z krasnalem, zresztą na pierwszym zdjęciu widać moje.
Firma Funko produkuje licencjonowane zabawki, które przedstawiają ikony popkultury. Chociaż jeśli mam być dokładna to wśród figurek znajdziecie nie tylko ikony, ale większość popularnych obecnie postaci z filmów, seriali, gier, a nawet sportowców. W tym  m.in. postacie z bajek Disneya, bohaterów "Gry o tron", "The Walking Dead", "Supernatural", "Harrego Pottera", "American horror story", "Orphan Black", czy superbohaterów od Marvela i DC. Jest ich cała masa! Wszystkie do tej pory wypuszczone egzemplarze możecie znaleźć na amerykańskiej stronie Funko

Seria POP! jest najbardziej popularna i osobiście lubię ją najbardziej, choć ciężko wyjaśnić co w niej tak uroczego, a przynajmniej samymi słowami mi to nie wyjdzie, dlatego cieszę się, że mogę się wspomagać zdjęciami. 
Figurki POP! są wykonane z vinylu i mają różne wielkości. Najczęściej spotykane mają około 10 cm wysokości i przystępną cenę (mniej więcej 50 zł, choć to zależy od sklepu), jednak są dostępne również większe, mniejsze, zestawy i breloczki
Sklep Funko
To jedynie namiastka z oferowanych figurek POP!
W Polsce nie udało mi się zlokalizować stacjonarnego sklepu z tymi figurkami. Jedyną opcją są zakupy internetowe. Najbardziej oczywistym rozwiązanie wydaje się być Allegro, bo niby zawsze jest wybór i jest tanio. Bzdura! W przypadku Funko POP! Allegro nie daje rezultatu. Ceny są wyższe niż w innych sklepach, dlatego polecam się zapoznać z poniższymi linkami. 

Gdzie kupić figurki Funko POP?!


Pierwsze  figurki Funko POP w Dystrykt Zero
Po drugie sklep Stworki Potworki
Po trzecie Pop vinyl
Po czwarte Yatta (posiada również sklepy stacjonarne)
Po piąte emp shop
Po szóste Aliens Group.
Po siódme Ceneo
Po ósme Aliexpress, gdzie znajdziecie całą masę przeróżnych figurek, jednak osobiście wątpię w oryginalność większości z nich.
Tak wygląda wersja breloczków 
Aha! Jeszcze jedno! Figurki POP! mogą mieć różne wcielenia jednej postaci np. jest wiele wcieleń Supermana, Batmana, Harley Quinn czy Kapitana Ameryki. Tak samo działa w sytuacji, gdy bohaterowi coś się dzieje np. dostaje widelcem w oko lub zmienia się w zombie, dzięki czemu mamy możliwość kupienia wersji przed lub po albo obu. Nie wiem jak Wy, ale ja lubię mieć wybór. 

Ps. Jeśli kiedyś wpadniecie na genialny pomysł rzucania w Gosiarellę prezentami to niech to będzie Funko POP! Niby trochę zaboli, jeśli za mocno rzucicie, ale postaram się nie krzyczeć. 
Ps2. Które postacie podobają się Wam najbardziej?
Ps3. Jeśli kupicie to koniecznie się pochwalcie wrzucając zdjęcie tu lub na maila!