Looking For Anything Specific?

Header Ads

Filmy z Królewną Śnieżką

Filmy o Królewnie Śnieżce

Ostatnio zauważyłam, że masowo pochłaniam wszystkie filmy, które opierają się na znanych baśniach. Z tego powodu postanowiłam zebrać je wszystkie byście i Wy mogli znaleźć coś do obejrzenia, gdy najdzie Was ochota na konkretnych bohaterów. Zaczynamy od Królewny Śnieżki, która zdecydowanie bardzo chętnie wykorzystywana przez twórców, którzy lubią dodawać do jej historii coś od siebie. 


Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (1937)Oczywiście najbardziej znaną wersją jest animacja Disneya, która notabene rozpoczęła księżniczkową produkcje w wytwórni bajek. Scenariusz oparto na baśni braci Grimm, choć znacznie złagodzono wszystkie drastyczne sceny (prawdziwą historię możesz przeczytać tutaj), a krasnoludkom nadano imiona. Przynajmniej dzięki temu możecie bez problemu puścić to dzieciom i mieć dobrą wymówkę, by się przyłączyć do oglądania.


Królewna Śnieżka (1994 - 1995)

Bajka o Śnieżce

Jeśli macie ochotę na inną bajkową wersję lub znudziła Wam się ta disneyowska to macie do wyboru również japoński serial anime. Fabuła jest bardzo podobna do amerykańskiego odpowiednika, jednak przez stworzenie tasiemca Śnieżka ma więcej przygód. Plus: możecie zająć dzieci na dłużej. 

7 krasnoludków historia prawdziwa (2004)

Z prawdziwą historią nie ma to kompletnie nic wspólnego, więc nawet na to nie liczcie! Opis: "Siedmiu mężczyzn, z których każdy wiele wycierpiał od przedstawicielek płci pięknej, wybiera swoje własne towarzystwo. Za górami, za lasami, cieszą się z członkostwa w ekskluzywnym, męskim klubie. Ze światem łączy ich jedynie most." Jak dla mnie średni to za dużo powiedziane, ale chyba nie załapałam żartów. W każdym razie kontynuacji z już tykać nie zamierzam.

Królewna Śnieżka / Mirror Mirror (2012)

Filmy z bajkowym motywem

W końcu film aktorski, jednak bardziej familijny, niż dla dorosłych. Historia jest dość banalna, choć w pewnych aspektach zmieniona, a także wykorzystano ciekawsze rozwiązania, niż w animowanych odsłonach. Przykładowo krasnoludki są przedstawieni jako złodzieje, a Śnieżka (Lilly Colins) staje się członkinią ich bandy złodziei. Tylko zła królowa (Julia Roberta) chyba nawet nie stała koło prawdziwego zła, ale czego można wymagać od kina familijnego, prawda? Nawet barwy i sceneria są jakieś takie radosne. 


Królewna Śnieżka i Łowca (2012)Tym razem Śnieżka w wydaniu dla starszych widzów. Mamy tu do czynienia z mrocznym klimatem, momentami nawet niepokojącym. Dostajemy genialnie wykreowany czarny charakter, który mówi nam więcej o motywacji Złej Królowej Ravenny (Charlize Theron), niż wszystkie poprzednie wersje razem wzięte, a przy tym Śnieżka (Kristen Stewart) nie jest już taka bierna (chociaż mimika twarzy jest jeszcze mniej zachwycająca u Stewart, niż u Disneya). Ba! Ona walczy prawie jak na rycerza przystało i można dojść do wniosku, że korona będzie jej pasować! Nawet Łowca (Chris Hemsworth) dostał tu znaczącą rolę. 

Once Upon a Time (2011- )
Blog o bajkach

W "Once Upon a Time" występują postacie z wielu baśni i bajek, a ich losy splatają się ze sobą. Jednak to historia Królewny Śnieżki i Złej Królowej jest głównym wątkiem serialu. Osobiście jestem wielką fanką tej produkcji, choć ma swoje wzloty i upadki. Niemniej każdemu bajkowemu maniakowi mogę polecić ją w ciemno! Poznacie nieznane oblicze czarnych charakterów i bohaterów pozytywnych, a także zobaczycie jak cienka jest granica pomiędzy dobrem a złem.

Ps. Mam nadzieję, że powyższe zestawienie będzie ciągle poszerzać się o nowe tytuły, więc jeśli nasuwa Wam się jakiś na myśl to piszcie! 
Ps2. Planuję zrobić podobne teksty o pozostałych postaciach z bajek, więc możecie śmiało polecać filmy!
Ps3. Obiecuję, że kolejny tekst nie będzie miał wiele wspólnego z baśniami, ale jeśli wam mało to wbijajcie na facebooka.

Prześlij komentarz

0 Komentarze