Looking For Anything Specific?

Header Ads

5 różowych rzeczy, które mogą was zaskoczyć!

Różowe dzieła natury

Co ciekawe różowy blog o zombiakach, slasherach, czy Złoczyńcach wcale nie jest najbardziej nietypową rzeczą występującą w tej słodkiej barwie, chociaż zdecydowanie nie jest też czymś całkiem normalnym. Zdaję sobie sprawę, że w czasach, gdy pink is new black niemal wszystko można kupić w różowym kolorze - od samochodów przez telefony, aż po narzędzia. Niemniej jestem przekonana, że przedstawione poniżej różowe "rzeczy" was zaskoczą. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na pełną słodkości podróż przez wszystkie odcienie różu!

8 różowych jezior
Nawet tęcza do niego wpada! Brakuje tylko jednorożców!
Jezioro Hillier znajdujące się na wyspie Middle u wybrzeży Australii Zachodniej. Quairading Pink Lake, Pink Lake i Hutt Lagoon również leżą w Zachodniej Australii. Lac Retba położone w Senegalu. Jezioro Salina de Torrevieja w Hiszpanii. Dusty Rose Lake w Kanadzie. Masazirgol w Azerbejdżanie. Wszystkie różowiutkie i okropnie słone. Możecie mi wierzyć lub nie, ale naprawdę te różowe jeziora nie są moją sprawką. Naprawdę nie wykupiłam całej masy barwników tylko po to, by jeździć po świecie i barwić świat na żywą reklamę bloga. Słowo daje mam alibi! To wszystko wina natury (nawet ona kibicuje Gosiarelli!)! Zazwyczaj kwitnących alg, a czasami minerałów znajdujących się w pobliżu. Najlepsze jest to, że barwa jest trwała, czyli jeśli będziecie kiedyś w okolicach różowych jezior to spokojnie możecie mi przywieźć trochę wody w pojemniczku.

Różowa planeta
Planeta Gosiarelli
Powyżej pisałam, że natura kibicuje Gosiarelli, ale to za mało powiedziane, ponieważ cały wszechświat mi sprzyja!
W 2013 roku odkryto różową planetę, którą nazwano GJ 504b (to G jest od Gosiarelli).Najprawdopodobniej swoją barwę zawdzięcza mniejszej ilości chmur niż ma to miejsce w przypadku innych planet spoza układu słonecznego. I jak wszystko, co różowe podważa obowiązujące prawa tj. do czasu jej odkrycia naukowcy wierzyli, że planeta tak oddalona od swojej gwiazdy, jak GJ 504b, nie mogłaby powstać, a zwłaszcza tak duża, czyli o wielkości Jowisza, jednak o kilkukrotnie większej masie. Żartowanie na ten jej temat wydaje się zbyt proste.

Różowy królik
Różowy królik Gelitin
"Gnije, a z jego boku wylewają się wnętrzności, ale i tak jest słodki" - tak Ali Janka opisuje swoje dzieło.
Na pierwszy rzut oka wygląda, jak porzucona na trawie maskotka. Cóż... właściwie to prawda, tylko kto zgubiłby pluszaka o długości około 60 metrów? Najwyraźniej grupa artystyczna Gelitin, która stworzyła w 2005 roku go z wełny, napakowała słomą i zostawiła, by spokojnie sobie przez lata degradował na zboczach Colletto Fava we Włoszech. Dziś już nie wygląda tak ładnie, ale widok satelitarny dalej mnie zdumiewa.

Różowe plaże
Różowe plaże
Plaża na wyspie Harbour (Bahamy) [Źródło]
O różowych plażach być może słyszeliście. Jest ich sporo. Przykładowo ta na Harbour zawdzięcza swój kolor mieszaninie koralowców i połamanych muszli. Zaś z tą na wyspie Elafonisi, która notabene jest uznawana za jedną z najpiękniejszych europejskich plaż, wiąże się legenda. Podobno na początku XIX wieku tureccy żołnierze wymordowali na niej około 600 kobiet i dzieci szukających schronienia. Wówczas plaża spłynęła krwią ofiar barwiąc piasek, który dziś z czerwieni zmienił się w róż. Miłego plażowania! 

Różowy/Arbuzowy śnieg
Arbuzowy śnieg
Robiłabym aniołka!
Gdy byłam mała lubiłam barwić śnieg na różne kolory, jednak gdyby zobaczyła spadające z nieba różowe, śnieżne puchy z pewnością zaraz po zrobieniu zdjęcia, uciekałabym jak najdalej. Podobnie zareagowali mieszkańcy Karagandy w Kazachstanie, gdy 13 sierpnia 2013 roku przy dodatniej temperaturze spadł różowy śnieg. Raczej sceptycznie odnosili się do wyjaśnienia, że była to wina wiatrów znad Sahary. Nie dziwię się, chociaż różowy śnieg nie jest żadną nowością. W Stanach zyskał nawet miano arbuzowego śniegu ze względu na swoją barwę, jak i zapach, który uwalnia się podczas jego zgniatania. 

Ps. Ciekawe, czy jest coś, co nie występuje w różowym odcieniu? 
Ps2. Są inne różowe rzeczy, które Was zaskoczyły?

Prześlij komentarz

0 Komentarze